0

Puntuko brolis

gruodžio 29, 2012 Akmenys, Kelionės po Lietuvą

Puntuko brolis

Pašventupio šile, tarp aukštų eglių ir pušų, giliai įsirausęs į žemę slepiasi didžiulis riedulys – Puntuko brolis. Manoma, susiformavęs maždaug prieš 1.7-1,9 mlrd. metų dabartinėje Skandinavijos teritorijoje ir iš ten į dabartinę vietovę atgabentas priešpaskutinio Lietuvos teritoriją dengusio ledyno. Nors šis riedulys yra mažesnis už Puntuką ir visai kitos kilmės, tačiau nuo seno žmonių buvo […]

0

Velnio duobė

rugpjūčio 10, 2012 Gamta, Kelionės po Lietuvą, žygiai

Velnio duobė

Kone didžiausia Aukštadvario regioninio parko įdomybė – Velnio duobė, apgaubta daugybe mistinių legendų. Seni žmonės pasakoja, kad šioje duobėje, kadaise prasmegusi prakeikta bažnyčia. Pasak padavimo, kartą kaimietis keliavo pro šalį čia stovėjusios bažnyčios ir pamatė kunigą mylintis su mergina. Pasipiktinęs tokiu nepadoriu elgesiu žmogelis ištarė: “Kad tu skradžiai žemėn!“ Ir vos taip pasakė – kunigas prasmego […]

3

Ladakalnis

rugpjūčio 7, 2012 Kelionės po Lietuvą, žygiai

Ladakalnis

Jei keliausite pro Ignaliną, būtinai užsukite į legendomis apipintą Ladakalnį, taip pat garsėjantį nuostabiausiais vaizdais. Daugelis tvirtina, jog tai viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Nuo 175 metrus virš jūros lygio iškilusios kalvos atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje su vaizdu į septynis nuostabius ežerus bei juos aprėpusius miškus.

0

Kernavė: kur šimtamečiai ąžuolai saugo lobius

birželio 2, 2012 Kelionės po Lietuvą

Kernavė: kur šimtamečiai ąžuolai saugo lobius

Keliu iš dabartinės Lietuvos sostinės į pirmąją – Kernavę – skubėti neverta, nesvarbu, kurį kelio maršrutą – per Sudervę ar per Vievį – pasirinktumėte. Visur jus lydės pušynuose ir ąžuolynuose slypinti istorija ir keletą kilometrų nuo pagrindinio kelio vinguriuojanti Neris.

0

Balsuokite už tai, kad Lietuva būtų įtraukta į 6 Baltijos stebuklų kelią.

balandžio 5, 2012 Kelionės po Lietuvą

Balsuokite už tai, kad Lietuva būtų įtraukta į 6 Baltijos stebuklų kelią.

Mieli tautiečiai, Nacionalinė Turizmo Verslo Asociacija ir jos prezidentė Žydrė Gaivelienė [president@ntva.lt] kviečia balsuoti už tai, kad Lietuva būtų įtraukta į 6 Baltijos stebuklų kelią. Iš vieno kompiuterio galima balsuoti vieną kartą ir rinktis du savo šalies objektus. Pageidautina, kad būtų balsuojant pažymimas Vilniaus senamiestis bei Neringa…(Curonian lagoon& Spit)

0

Čičinsko kalnas

sausio 10, 2012 Kelionės po Lietuvą

Čičinsko kalnas

Upytės, arba dar kitaip dažniau vadinamas Čičinsko kalnas dabar dunkso šalia Upytės kaimo, prie kelio Kėdainiai – Krekenava – Panevėžys. Seniau šioje vietoje tyvuliavo Vešetos ežeras, o jo  saloje stovėjo pilis, kuri XIII amžiaus rašytiniuose šaltiniuose minima kaip Upytės žemių centras – sunkiai įveikiama kliūtis ne kartą kraštą niokojusiai Livonijos ordino kariuomenei.