0

Žalčiuko sapnas

vasario 3, 2023 Baltų mokyklos, Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Žalčiuko sapnas

Arūnas Žiemelis// Bitės liemuo, lino gelmuo, viršum mėnesėlis teka. Kas? Atsakymas nežinantiems mįslės (vaško žvakė) Šią gražią mįslę pernai vasarą išgirdau žvakonių Arijaus ir Rasos sodyboje vykusioje Kurono akademijos stovykloje. Pirmą kartą iš lininių siūlų pinant žvakės dagtį – žalčiuką. Tokia buvo mūsų su žalčiuku pažinties pradžia. Tikrai nesitikėjau, kad ši pažintis nuves taip toli. […]

0

Vėlių kelias

lapkričio 3, 2022 Baltų pasaulėžiūra, Eilės, kapinynai

Vėlių kelias

Arūnas Žiemelis Toli, toli… Žvaigždėtas Jūsų kelias. Aukštai, aukštai sidabro dulkėm nusėti takai. Aš atėjau pabūt kartu tenai, kur pilkapiai supilti. Tenai kur šnara aukštos pušys, kur išlakūs ąžuolai. Aš atėjau per amžinybės brastą, Koplytstulpis man rodė kelią link Būties varčios, Po kojomis geltonas lapų auksas tvieskė, Baltos drobulės juostos švietė užrištos koplytstulpio kampuos. Aš […]

0

Juodkrantės Raganų kalno takais kviečia pasivaikščioti ir internete

vasario 12, 2020 Auksarankiai, Kūrėjai ir kūryba, skulptoriai ir skulptūros

Juodkrantės Raganų kalno takais kviečia pasivaikščioti ir internete

 Vasario 14–16 d., Raganų kalnas, unikalus Juodkrantės medinių skulptūrų parkas po atviru dangumi, kvies kurorto bendruomenę ir svečius į šventinę ekskursijų programą „Švytinčių sakmių kalnas“, o internautai nuo šiol bet kuriuo patogiu metu gali apžiūrėti tautodailininkų bei menininkų sukurtą ekspoziciją interaktyviame žemėlapyje internete, rašoma pranešime žiniasklaidai.

0

0pera-performansas „Saulė ir jūra“ Lietuvai atnešė pasaulinę šlovę

gegužės 20, 2019 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Lietuviai užsienyje

0pera-performansas „Saulė ir jūra“ Lietuvai atnešė pasaulinę šlovę

Nemira Pumprickaitė, // Tai buvo operos-performanso „Saulė ir jūra“ fragmentas, kuris šiemet Lietuvai atnešė pasaulinę šlovę, kai buvo įvertintas Venecijos bienalės aukščiausiu apdovanojimu „Aukso liūtu“, kaip geriausias nacionalinis paviljonas.

0

Mirė operos solistas V. Noreika

kovo 4, 2018 Amžina Atilsi, Kūrėjai ir kūryba, Tautos balsas

Mirė operos solistas V. Noreika

Eidamas 83 metus mirė operos solistas, Lietuvos nacionalinės ir kultūrinės meno premijos laureatas Virgilijus Noreika. 

0

A.Patackas: Lietuviai nėra gentis, lietuviai – aukštesnė kategorija

kovo 11, 2017 Įžymūs žmonės, Kova už tautą, Kūrėjai ir kūryba

A.Patackas: Lietuviai nėra gentis, lietuviai – aukštesnė kategorija

Anapilin įšėjusio Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro pranašingos įžvalgos paskutinėje jo knygoje „Litua“ Prisimenant įžymius žmones Rimantas Varnauskas \\ Algirdas Patackas savo knygos „Litua“ sutiktuvėse sakė: „Ši knyga ne vien mano, aš tik sugebėjau geriau užrašyti tai, ką su bendraminčiais jaunystėje, per daugelį metų, išmąstėme, susidėliojome, kas atlaikė metų krūvį“,

0

Kaip XX amž. prakticizmas nugalėjo Meilę

vasario 13, 2017 Kūrėjai ir kūryba, NAUJIENOS

Kaip XX amž. prakticizmas nugalėjo Meilę

Ramūnas B. 1966 m.?  iš XX amž. nepaskelbtų rašinių archyvo. Ar meilė turi ateiti? Atrodytų nėra ko kelti šio Klausimo.Tačiau yra filosofų, psichologų ir kitų profesijų atstovų, kurie pranašauja, kad meilė ateityje atmirs. Įdomu, kad vieningą nuomonę visi meilės “duobkasiai” prieina įvairiai samprotaudami.

0

Išrinktas geriausias Baltijos šalių jaunasis tapytojas

spalio 29, 2016 Kūrėjai ir kūryba

Išrinktas geriausias Baltijos šalių jaunasis tapytojas

Vilniuje išrinktas geriausias Baltijos šalių jaunasis tapytojas. Konkurso komisija šiemet iš 15 finalistų išrinko Lietuvos menininkę Rosandą Sorakaitę.

0

Paulius Širvys. „Aisčiai, aisčiai!..“

rugsėjo 22, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Paulius Širvys. „Aisčiai, aisčiai!..“

Aisčiai, aisčiai! Baltaraiščiai, – Raudonraiščiai! Aisčiai, aisčiai!..

0

Vyžuonėlių dvaro valdose (3)

rugpjūčio 16, 2015 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

Vyžuonėlių dvaro valdose (3)

Antanas GASPERAITIS\\Tęsinys. Pradžia čia. Vyžuonos upės, atitekančios nuo Utenos tik kitu, Krašuonos pavadinimu, paliose, arti plento į Vyžuonas, medžiais apsodintas keliukas veda į garsiąsias mūsų krašte Vyžuonėles, į buvusį dvarą. Šią vietovę išgarsino didžiojo rusų dailininko Iljos Repino atvykimas 1893 metų spalio mėnesį, kai jis, važiuodamas į Vakarų Europą, užsuko čia pas savo mokinę dailininkę […]

0

Lietuvių kino juosta Amerikoje pelnė prestižinį apdovanojimą

birželio 22, 2015 Filmai, Kūrėjai ir kūryba, Lietuviai užsienyje

Lietuvių kino juosta Amerikoje pelnė prestižinį apdovanojimą

Geriausias iš kelių tūkstančių – taip nusprendė prestižinių kino industrijos apdovanojimų „The Accolade Global film Competition“ komisija, įvertinusi lietuvių kūrėjų filmą „Begalinis koridorius“. Aleksandro Broko prodiusuota dokumentinė kino juosta Amerikoje įvertinta geriau net už pretendentus į kitų metų „Emmy“ statulėles, rašoma filmo kūrėjų pranešime.

0

Poetas ir knygnešys Juozas Miliauskas-Miglovara

gegužės 16, 2015 Įžymūs žmonės, Kūrėjai ir kūryba

Poetas ir knygnešys Juozas Miliauskas-Miglovara

Rūta EŽERINSKĖ\\ Juozas Miliauskas – nuo Vainuto kilęs poetas, publicistas, knygnešys, visuomenės veikėjas. Pasirašinėjo Miglovaros slapyvardžiu. Prisiminti jį, tai reiškia prisiminti tuos laikus, kuomet carinės Rusijos valdžia Lietuvoje įvedė spaudos draudimą, trukusį nuo 1864 m. iki 1904 m. Tuos keturis dešimtmečius lietuvių kalbai išlikti padėjo daug savo tėvynei – Lietuvai neabejingų žmonių.Lietuviška spauda buvo leidžiama […]

0

Esu aš iš Tavęs

gegužės 3, 2015 Eilės, NAUJIENOS

Esu aš iš Tavęs

Esu, vadinasi Esi, Buvai, Esi ir Būsi. Gerai, kai aplankyt gali, Vėjų vartuos gūsis.

0

Piemens genijus

balandžio 25, 2015 Kūrėjai ir kūryba

Piemens genijus

Nijolė Kavaliauskaitė – Hunter\\ Daug paminklų ant Lietuvos Žemės rymo pelnytai užsitarnavusių pagarbos. Vieni iš jų – lankomi, kiti minimi, tačiau vienas yra pamirštas – piemens genijui. Vienas akmuo – išraiška daugeliui vargdienių būtų. Daug citatų iš jų lūpų popieriuje palikta, po mirties pripažintas talentas atgulė į knygas ir iš lūpų keliauja, tačiau pavidalo ant […]

0

Poezijos sielai Algirdui Patackui nuo Balto kunigo

balandžio 9, 2015 Amžina Atilsi, Eilės, Įžymūs žmonės

Poezijos sielai Algirdui Patackui nuo Balto kunigo

Nepriklausomybės akto signataras, Seimo narys Algirdas Patackas su visais atsisveikino savo paties parašytu eilėraščiu, kurį perskaitė A.Patacko brolis Gintaras.

0

Eilės 7 000 000 – ajam Skaitytojui

kovo 26, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės 7 000 000 - ajam Skaitytojui

Ginas Žiemys EGIPTO ŠALYJE Spalvų pasaulyje mergaitė Aiva Kažkur paklydusi negrįžta iš Luksoro, Nors laukia išpuoštas jazminais laivas – Ant marių supasi auksinė dorė.

0

Mirė fotomenininkas Alfredas Girdziušas

kovo 23, 2015 Amžina Atilsi, Kūrėjai ir kūryba

Mirė fotomenininkas Alfredas Girdziušas

Trečiadienį Vilniuje mirė žurnalistas, fotografas, fotomenininkas, žinomas kaip aktų žanro atstovas – Alfredas Girdziušas.

0

Eilės Kovo 11 – ąjai

kovo 11, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba, Šventės

Eilės Kovo 11 - ąjai

Ginas Žiemys Ir pagaliau, o Viešpatie, mus atvedei į rojų savo, Kur teka pieno upės, kur noksta gelsvas javas. Kuomet suklupę pavedėm Praamžiui baltų tautą, Kad ji skaisti per amžius kaip saulė viešpatautų. Su klestinčia ir žydinčia Lietuva!

0

Laiškas sutrikusiam lietuviui, kaip susigrąžinti Gyvenimą, Laimę ir Tėvynę

kovo 5, 2015 Kūrėjai ir kūryba

Laiškas sutrikusiam lietuviui, kaip susigrąžinti Gyvenimą, Laimę ir Tėvynę

DAINIUS RAZAUSKAS Pirmiausia – liaukis gyvenęs dėl pinigų. Jeigu išdrįstum pažvelgti į savo gyvenimą širdies akimi, pamatytum, kad pinigus leisdamas tu vergauji ir kenti dar labiau nei juos uždirbdamas. Šitaip gyvendamas niekuomet nebūsi laimingas. O nebūdamas laimingas pats, nepadarysi laimingų ir savo artimųjų, jei kartais bandai apsimesti uždarbiaująs dėl jų. Nelaimingas žmogus negali kito padaryti […]

0

Baltasis.Eilės. Vasario Laisvė

vasario 16, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba, Šventės, Valstybė

Baltasis.Eilės. Vasario Laisvė

Vasario antrą Dievai pramerkė akį, Vardan Perkūno  atliejome žvakes. Neveltui mūsų prabočiai vis sakė, Pavasarį atgimsime ir švęsime šventes.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

vasario 14, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

MERGAITĖ IR VĖJAS Kai lekia vėjas šakomis, Užmiršęs auksą debesų, Ir aš taip pat žaidžiu kaip jis, – Tave renkuosi iš visų.

0

Esė. Badyba arba odos badymo menas

vasario 2, 2015 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, tautos silpnėjimas

Esė. Badyba arba odos badymo menas

VALDAS DEBESIS\\ Lietuvai išsilaisvinus, o labiausia prasivėrus naujam tūkstantmečiui, plačiai išplito netradicinė tapyba, kurią tiksliau tiktų pavadinti – badyba. Žmogiškosios odos badyba. Kūniškoji. Džiugina vaikščiojantys paveikslai, ne tiktai – šokantys, žaidžiantys, tvirtybe, nepriklausomybe kvėpuojantys judrieji paveikslai. Iš pradžių – tamsūs, juodi, melsvi, vėliau vis margiau ir margiau spalvina odinę drobę, kailį.

0

Regina Tamošiūnaitė – Abukauskienė.Eilės

sausio 4, 2015 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Regina Tamošiūnaitė – Abukauskienė.Eilės

O Protėvi! Į praeitį grįžtu, Kur mano protėviai Gyveno, lopšį supo, Svajojo, džiaugėsi, mylėjo.

0

Skaičių atsiradimo istorijos

sausio 2, 2015 Kūrėjai ir kūryba

Skaičių atsiradimo istorijos

PETRAS RAKŠTIKAS\\ Skaičių atsiradimo istorijos Nulis. Nulis atsirado labai seniai gyvenusio žmogaus sapne, kuriame tas labai norėjo valgyti. Dieną sučiulpti sliekai jo pilve garsiai šūkavo OO! OOO! OOOO! Nuo to šauksmo atsirado raidė O.

0

Zodiako ženklai pagal PETRĄ RAKŠTIKĄ

sausio 1, 2015 Astrologija, Kūrėjai ir kūryba

Zodiako ženklai pagal PETRĄ RAKŠTIKĄ

Avinas. Toks karšto būdo vyras, kuris užsimerkęs daro vaikus. Kai jo spermos lygis kritiškai nukrenta, vaizduojamas kaip išsižiojęs, išsprogtakis garbanius su ragais, žiūrintis į pakabintą virš lovos veidrodį su šviesia ateitimi už nugaros. Labai mėgstamas Gruzijoje, Armėnijoje, Graikijoje. Gimęs po ugnies ženklu, vartojamas liaudies švenčių metu uždarose grupėse smulkiai supjaustytas, ant iešmų suvertas ir iškeptas […]

0

Lėlininkė Edita Lei – magiško fėjų pasaulio kūrėja

sausio 1, 2015 Kūrėjai ir kūryba

Lėlininkė Edita Lei – magiško fėjų pasaulio kūrėja

REMIGIJA PAULIKAITĖ\\ „Atvažiuojame į jūsų Fėjų slėnį“, – vis dažniau sako draugai, sumanę aplankyti miškų apsuptyje įsikūrusią lėlių kūrėjos Editos Lei (45) šeimą. Jos kuriamas fantastinis pasaulis ir realus gyvenimas taip susipynę!

0

Naujus Metus pasitinkant

gruodžio 31, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Naujus Metus pasitinkant

Regina Tamošiūnaitė – Abukauskienė\\ Senus jau palydėjau Ir plėšiu Lapelį kalendoriaus. Daug laimės palinkėjau Ir galiu Keliaut toliau ratu.

0

Ginas Žiemys. PASITINKANT NAUJUOSIUS

gruodžio 30, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. PASITINKANT NAUJUOSIUS

Tu man esi, kuo ir buvai, – Pilna nežemiškos malonės, Lyg širšė skruostus bučiavai Ir gėrei saldų vyšnių skonį, Kai skleidės meilės apžavai Emalio vakarą raudoną.

0

Ginas ŽIEMYS.VILTINGOS KALĖDOS

gruodžio 22, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.VILTINGOS KALĖDOS

Nors temsta, aš dar be namų, Šypsausi ir keliu einu. Giria man sako, tu atprask Kelt dulkes – darbą rask.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

gruodžio 10, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

SIBIRO MOTINAI Kupõle iškilioji, Suskirdusiom alkūnėm, O, motina šventoji, – Priimk laukų ramunę.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

lapkričio 29, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

VARIACIJOS Kai buvo liūdna be tavęs, Rašiau vien baltas aš eiles, Bet nusibodo viensyk jos, Tariau, te kipšas jas nujos.

0

Eilės 6 000 000-ajam Skaitytojui

lapkričio 20, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės 6 000 000-ajam Skaitytojui

Ginas ŽIEMYS NEĮSTENGT  DAUGIAU Neįstengt daugiau galvoti, Vardą smėlyje rašyti, Tyliai kraustytis iš proto, Melstis prieš tave kas rytas.

0

Pasakiška lietuvių projekcija ant pastatų vertė aikčioti latvius

lapkričio 18, 2014 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Latvija, Renginiai

Pasakiška lietuvių projekcija ant pastatų vertė aikčioti latvius

Ramūnas Gerbutavičius, Sandra Buzaitė\\ Jie piešia ant sienų. Bet jų piešinius greičiausiai mėgsta net Algis Greitai. Tūkstančiai žiūrovų mobiliaisiais telefonais filmuoja ir fotografuoja jų kūrinius. Bet visai ne tam, kad įduotų policijai.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

lapkričio 10, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

KUOMET Kuomet vakaris vėjas Sugrįžo Aramėjon, Mes po medžiu stovėjom, Mums nieko nereikėjo.

0

Ginas ŽIEMYS. Eilės Vėlinių vakarui

spalio 28, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS. Eilės Vėlinių vakarui

VĖLIŲ VAKARAS Kur tu skubi šį vakarą Aidžių klevų alėjomis, Ko dega kaip ugniakuras Rudens raudonas vėjas.

0

Ginas ŽIEMYS. Eilės

spalio 17, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS. Eilės

Jei pakliūčiau Saragoson Vėlų spalį, kodėl ne. Kai pavėjui dreba uosiai, Menantys tenai mane.

0

L.Balsys: Seimas pritarė pataisoms, kurios leis transliuoti daugiau lietuvių autorių kūrinių

spalio 9, 2014 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Skambesiai

L.Balsys: Seimas pritarė pataisoms, kurios leis transliuoti daugiau lietuvių autorių kūrinių

Seimo nariai po pateikimo pritarė Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio įregistruotoms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama, kad Lietuvos televizijos kanalų ir radijo stočių eteryje žiūrovams, klausytojams būtų transliuojama daugiau lietuvių autorių audiovizualinių ir muzikinių kūrinių. Įstatymo projektas toliau bus svarstomas Parlamento komitetuose. Įstatymo pataisas Seimas plenariniame posėdyje numato svarstyti gruodžio mėnesį.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

spalio 1, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

VĖLYVA MEILĖ// Meilė ateina rudenį,- Lapas atsklendžia retas. Tyliai žvelgt įsigudrini,- Ar prabėgo jau metai?!.

0

Ginas ŽIEMYS. Eilės

rugsėjo 15, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS. Eilės

RUGSĖJO NAKTĮ Mėnulio gėriau sakę Kalnų pušies fone, Bet niekas nepasakė, Kad nebelauksi, ne!

0

Nidoje susibūrė šalies ir užsienio menininkai

rugsėjo 15, 2014 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

Nidoje susibūrė šalies ir užsienio menininkai

Marija Gabrienė.. Tradiciškai rudenėjančioje Nidoje susibūrė šalies ir užsienio menininkai. Įkvėpimo vaizdingoje Kuršių nerijoje ieško 20-ojo tarptautinio tapybos plenero „Baltijos tiltai“ dalyviai.

0

Kviečiam dalyvauti ir pasižiūrėti įdomių objektų iš fotomedžioklės

rugsėjo 3, 2014 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Paveldas, varžybos

Kviečiam dalyvauti ir pasižiūrėti įdomių objektų iš fotomedžioklės

ISTORINIO, KULTŪRINIO, ETNINIO MATERIALAUS AR DVASINIO PAVELDO OBJEKTŲ AR APRAIŠKOS FOTO MEDŽIOKLĖ Kviečiame atsiųsti savo nuotraukas į baltai@baltai.lt paštą, kuriose užfiksavote kažką įdomaus ir radote informaciją kas tai yra. Jei neradote informacijos, tai nurodykite tikslią objekto adreso vietą ar koordinates, vietą žemėlapyje, mes pasistengsime geriausių Vilniaus žinovų paklausti kas tai yra. Įdomiausias nuotraukas skelbsime ir […]

1

Ginas ŽIEMYS.Eilės

rugsėjo 3, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

AUSTĖJA Į saulę aš žiūriu Ir vyną jos geriu. Mergykštę įtariu Žvilgsniu ilgai veriu.

0

Ir partitūrų tapytojas

rugpjūčio 25, 2014 Įžymūs žmonės, Kūrėjai ir kūryba

Ir partitūrų tapytojas

Nijolė Kavaliauskaitė – Hunter// Minėtas M. K Čiurlionio paveikslas manyje sukėlė kitokias mintis nei prieš tai buvo tekę parašytas apie jį skaityti. Menininkas gali būti savaip interpretuojamas, ne vien atliekant jo muzikinę partitūrą, bet ir interpretuojant jo paveikslą, tuo labiau jei jo turinys nėra įvardijamas kasdieniais objektais. Autorius šiuo klausimu yra talentingas ir įvairiapusis.

0

Eilės.Ginas Žiemys

rugpjūčio 24, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės.Ginas Žiemys

NYČĖ Lijo, todėl negalėjau judėt, Sėdėjau į knygą įnykęs. Iš chaoso gimsta žvaigždė, – Šitaip kalbėjo Nyčė.

0

Eilės.Algimantas Baltis Čikaga

rugpjūčio 23, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės.Algimantas Baltis Čikaga

U Ž D U O T I S// Kitus pasaulius  ir  kitas  planetas, Kosminės  tamsos  erdvėj  jaučiu, Ateivių  būvį,  piramidžių  ryšį Ir pamestas  žinias, senos  bendruomenės, žinių.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

rugpjūčio 1, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

OBUOLYS// Žvelgiu į obuolį jau dienos trys Ir godžiai laukiu – negi nenukris?..

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

liepos 6, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

SAPNO GĖLĖ Aš beldžiau į duris – Žiojėjusion gelmėn. Kamavos kambary Viršum aslos gėlė.

0

Kai buvo grojama pasagomis

birželio 3, 2014 Kūrėjai ir kūryba

Kai buvo grojama pasagomis

NIJOLĖ KAVALIAUSKAITĖ-HUNTER// Norint prakalbinti cimbolus reikia turėti du į sniego gniūžtes panašius medinius kamuoliukus. „Šaukšteliais“ tvojant per stygas jie prisikelia ir pagarbina bažnyčios skliautus. Cimbolais gali groti kiekvienas piemuo, tačiau neretam iš jų mielesnis buvo botagas, ypač toks, kuris tinka įkyrioms vapsvoms baidyti. Širdies reikmes galėtų sotinti siela, kuriai būtų miela cimbolų kalba ir kuri […]

0

Eilės Tėvo dienai

birželio 1, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės Tėvo dienai

Ginas ŽIEMYS// ŽVIRBLIS Dažo ir dažo snapelį į klaną, Negi išgert jį nenaudėlis mano.

0

Savo širdies ir Aukštosios Fredos dvaro duris atvėrė Paulius Širvys

gegužės 30, 2014 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

Savo širdies ir Aukštosios Fredos dvaro duris atvėrė Paulius Širvys

Ligita Šoliūnienė// Gaivų gegužės 16-osios pavakarį į Kauno botanikos sodą užsuko ne tik tie, ką žavi gamta, kam, išvargintam miesto šurmulio ir savaitės darbų, norėjosi prisiglaust prie lietuviško beržo ar pasigėrėti tolimųjų kraštų augalais. Kasmet čia vykstančio „Augalų žavadienio“ dalimi tapo ir M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo bei rėmėjų dovana – programa apie […]

0

Eilės 5 000 000-ajam Skaitytojui

gegužės 8, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės 5 000 000-ajam Skaitytojui

MILDOS PAVASARIS Ginas ŽIEMYS Lietus man sušlamėjo Ir lūžo jo purslai, Kvatoti ėmė vėjas Ir lenkt medžius aklai.

0

Eilės – Mamos dienai

gegužės 5, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės - Mamos dienai

Motinos diena – Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Mama -amam, Sakydavau dar kūdikis. Mama, duok man, Prašydavau paaugėlis.

0

Nijolė Kavaliauskaitė– Hunter.Eilės

balandžio 27, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Nijolė Kavaliauskaitė– Hunter.Eilės

Skruzdė Neišvaizdi, šleiva ir negraži Pro šalį ėjo nepalaiminta. Kupra atodūsio neprašė Nesudejavo anei karto 

0

Nemokami atvelykio renginiai visuomenei

balandžio 23, 2014 Eilės, Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

Nemokami atvelykio renginiai visuomenei

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2014 m. balandžio 26 d. (šeštadienį)  16 val. Bistrampolio dvare (Bistrampolio  g.  1, Kučių  kaimas, Panevėžio  rajonas) ,  o kitą dieną, balandžio 27 d., 13.30 val.,  Baisogalos dvare (R. Žebenkos  g. 12, Baisogala, Radviliškio rajonas)  kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose,  […]

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

balandžio 18, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

PALEI UPĘ Mes laukėm balto laivo, O laivo to nebuvo, Sapnai neišsiblaivė Ir vasara pražuvo.

0

Kuršėnų krašto padavimai

balandžio 10, 2014 Kūrėjai ir kūryba

Kuršėnų krašto padavimai

Nijolė Kavaliauskaitė – Hunter// Molinkaimis Laimingą gyvenimą Dievas lėmė tiems, kurie pasirinko teisę gyventi prie pelkių ir sumetę savo skrandas šalia jų anuomet įsikūrė. Įsišakniję nematė tokio vargo, kokį būtų turėję gyvendami už pelkyno ribų ir gyvenimo pabaigoje įžymiais nebūtų patapę, tą vietą rašte šlovindami. Anuomet aklai sekdami nematomo vedlio atpėdino ir pasijutę pavargėliais, kaip […]

0

Remiantis stereotipais, žmonės Lietuvoje

balandžio 2, 2014 Kūrėjai ir kūryba, Pasaulyje

Remiantis stereotipais, žmonės Lietuvoje

Bulgarijos dizaineris siūlo 20 būdų, kaip padalinti Europą. Kur patektų Lietuva? Bulgarų grafikos dizaineris, menininkas Janko Cvetkovas sukūrė dvidešimt Europos žemėlapių, kuriuose užfiksuoti apie šalis vyraujantys stereotipai. Menininkas demonstruoja, kaip galima padalinti Europą pagal įvairius pomėgius.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

balandžio 1, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

Po aukštu riešutu sode Aš tyliai dainavau, Džiaugiausi liūtimi sodria, Nes jaunas dar buvau.

0

Etnologas Klimka: esame praradę tautinį orumą

kovo 18, 2014 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

Etnologas Klimka: esame praradę tautinį orumą

Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė// „Gėda!“ – ištaria švelniai, bet tarsi žodžiu pagrūmoja Libertas Klimka. O grūmoja mokslo istorikas iš nevilties, nes nebesaugome savo tautiškumo, nepuoselėjime išskirtinumo. Nauja gausiai iliustruota jo knyga „Lietuviškų tradicijų skrynelė“ yra tarsi ekskursija po gražiausias ir įdomiausias šalies vietas. Ji yra išsamus atsakymas į klausimą, už ką etnologas myli Lietuvą. Gal atsakymus […]

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės Donelaičiui

kovo 16, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės Donelaičiui

DONELAITIS Mėnuo šviestų, šunys kauktų, Aš užmigčiau pagaliau. Už Šventainės Pimė lauktų, Kviestų Jekė pažoliaut.

0

Atgimęs J.Stalino kultas – lyg revolveris prie lietuvio galvos

vasario 28, 2014 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

Atgimęs J.Stalino kultas – lyg revolveris prie lietuvio galvos

Artūras Jančys// Josifas Stalinas buvo žiaurus, bet teisingas SSRS valdovas, jis naikino priešus, sukūrė stipriausią pasaulyje valstybę, sunaikino fašizmą: tokią pasaulėžiūrą oficialusis Kremlius vėl bruka jaunajai rusų kartai, rašo „Lietuvos rytas“.

0

Ginas ŽIEMYS.LIETUVA

vasario 15, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.LIETUVA

Mes gersim saulės vyną, Kurs niekad nesibaigs. O, Lietuva Tėvyne, Tavim krūtinė svaigs.

0

Ginas ŽIEMYS. Eilės kriviui Jonui Trinkūnui

vasario 2, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS. Eilės kriviui Jonui Trinkūnui

MALDA Sutemos krinta, Giesmė už stalo, Virš labirinto Praamžius mala

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

sausio 31, 2014 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

KLASIKA Man reikia klasikos, Man reikia visko, Net debesų juodai balsvų.   Lig šiol tebuvo pasukos Ir nusibodęs tvistas, Blyški žolė išdegus ant kalvų.   Aš trokštu gotikos, Itališkos frotolos, Fru Kazlau dievišku balsu.   Įgriso man kompotas, Kompiuteris kontoros, Kaimynė šveplaburnė nuo Balsių.   Vėl mintys šypsosi, Giliai giliai nurimę,– Grįžtu į sodžių aš kreivu […]

0

Odė lietuvių liaudies instrumentams

sausio 16, 2014 Kūrėjai ir kūryba, MUZIKA

Odė lietuvių liaudies instrumentams

NIJOLĖ KAVALIAUSKAITĖ-HUNTER// Kanklius Kanklevičius susigūžė – kaip reikės gyventi? Vidinė styga nutrūko. Ta, kuriai buvo lemta skambėti tartum dainoje be žodžių. Iš kur gauti jėgų ir viską pradėti iš pradžių? Nutrūkusi styga – ne molinis puodas, nesulipdysi. Ja byloja siela. Skrabalams pabodo dantų barškintojų žaidimai. Jie mano, kad šis instrumentas – medinis, be širdies, tad […]

0

SAULĖS VEŽĖČIOS

gruodžio 25, 2013 Eilės

SAULĖS VEŽĖČIOS

Ginas ŽIEMYS// Kvepianti pušies šakelė, Vakaras, kurį geri, Žvaigždės virš alksnynų kelias, Riogso ratai pagiry. Žibina geltoną lempą Brolis mėnuo mandagiai. Laukia spinduliai už kampo, Neberamūs lyg drugiai.   Jausti tavo meilę gera Ir keliaut su tavimi. Juodą naktį tirpdo žaros Ir gyvent viltim imi.   Saulė kyla – rieda ratai, Švyti auksu jų dažai. […]

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

lapkričio 30, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

NUOGI MEDŽIAI Mes numetėm lapus, Pasiruošėme žiemai. Kur ji? Ar greitai bus? Ar imatės jūs priemonių?

0

Klaipėdietis Kinijoje sukūrė Baltų kultūros parką

lapkričio 20, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Pasaulyje

Klaipėdietis Kinijoje sukūrė Baltų kultūros parką

Lietuvos vardas nuskambėjo visame pasaulyje – Šiaurės Kinijos Jinzhou miesto apylinkėse Klaipėdos universiteto mokslininko dr. Petro Grecevičiaus su kolegomis sukurtas Baltų kultūros parkas buvo pripažintas vienu geriausių ir  laimėjo bronzos medalį. Baltų kultūrą reprezentuojanti oazė įrengta per porą metų.

0

Eilės Vėlinėms

lapkričio 1, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Eilės Vėlinėms

Ginas Žiemys// Nulijo auksu vakaras Ir geso tyliai saulė. Paskui nuraudo ežeras, Ištiško kraujo sauja.

0

4 000 000-ajam Skaitytojui Ginas Žiemys

spalio 20, 2013 Eilės

4 000 000-ajam Skaitytojui Ginas Žiemys

RUDENS KRAUJAS Svajojai su manim Po medžiais putinų, Tačiau diena ugnim Prasmego už kalnų.

0

Ginas ŽIEMYS.Eilės

rugsėjo 27, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas ŽIEMYS.Eilės

BOKŠTAS Sėdi Patackas, geria arbatą, rašalą taško, Supa jį vėjas ir moterų apdaras blaško.

0

BANJANAS

rugpjūčio 31, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

BANJANAS

Ginas ŽIEMYS// Palikęs savo būdą, Toli, už Ukmergės, Keliausiu aš pas Budą, Kad net kulnai mirgės.

0

Poezija.Eilės Žemynai

rugpjūčio 30, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Poezija.Eilės Žemynai

Regina Abukauskienė// Žemyna: – O mano valdos – žemė. Aš – moteris ir motina, Aš augalus gimdau, Žydėjimą, vaisius. Jais minta čia Žmogus, kiti. Lankau aš jį paukšte, Kuri gyvena rugiuose. Suku ten lizdą Ir kiaušinius dedu. Gyvybę budinu Pažadinta Perkūnės. Pavasarį po ilgo miego Ji meta kirvį, Palaisto žemę vandeniu. Tampu nėščia. Tada jau […]

0

NUNYKSTANČIOS LIETUVIŲ ŠAKNYS IR JŲ ŽELMENYS

liepos 29, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

NUNYKSTANČIOS LIETUVIŲ ŠAKNYS IR JŲ ŽELMENYS

Romualdas GRIGAS Šią vasarą pasirodys nauja prof. Romualdo Grigo knyga „Nunykstančios lietuvių šaknys ir jų želmenys“. Skaitytojams pristatome šio leidinio pratarmę ir uždangą. Valstybę ir valstybingumą metaforiškai galime įsivaizduoti kaip gaubtą, dengiantį tautos kūną. Žinoma – ir jos dvasią. Gaubtas reikalingas dėl santykių su pasauliu. Jis gelbsti nuo istorijos skersvėjų ir audrų. Tautos kūną gaubtu […]

0

Nauja skulptūra Vilniuje neš sėkmę ją palietusiems

birželio 24, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Miestai

Nauja skulptūra Vilniuje neš sėkmę ją palietusiems

Jis kartu su skulptūros iniciatore Živile Glaveckaite tiki, kad miestui naujas objektas, kurį gyventojai ir svečiai galės paliesti, suteiks žaismingumo ir taps traukos objektu. „Aš pats tikiu sėkme. O jei mieste bus kūrinys, kurį palietus galbūt pradės labiau sektis, kodėl jo nepaglosčius? Tai – daug geriau, nei po to galvoti: „O galėjau…“ Visiems svarstantiems apie […]

0

„Terra Jatwezenorum“ pristatymas LRS

birželio 16, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai, Renginiai

„Terra Jatwezenorum“ pristatymas LRS

Balandžio 15 d. Lietuvos rašytojų sąjungoje vyko Punsko „Aušros“ leidykloje leidžiamo Jotvingių krašto metraščio „Terra Jatwezenorum“ sutiktuvės, kuriose dalyvavo leidinio leidėjai ir redaktoriai, rašytojai, istorikai bei dainininkas Danielius Sadauskas.

0

A.Našlėno „Rekviem posovietiniam sapnui“ – Nidoje

gegužės 30, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

A.Našlėno „Rekviem posovietiniam sapnui“ – Nidoje

Penktadienį 18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ bus pristatyta Augustino Našlėno fotomontažų paroda „Rekviem posovietiniam sapnui“. Atidaryme dalyvaus menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

0

VDU profesoriaus knygoje – klajonės Lietuvos išeivių keliais

gegužės 28, 2013 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

VDU profesoriaus knygoje – klajonės Lietuvos išeivių keliais

Nauja istoriko, VDU profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus knyga „Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija“ pasitelkiant moksliškai pagrįstus faktus, įvairialypius istorijos ir literatūros šaltinius, nagrinėja lietuvių tautos migraciją nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

0

  Konferencija „Norberto Vėliaus skaitymai“

balandžio 2, 2013 Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

Konferencija „Norberto Vėliaus skaitymai“

         2013 m. balandžio 25 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas rengia šeštąją konferenciją „Norberto Vėliaus skaitymai“, skirtą prof. Norberto Vėliaus 75-čiui pažymėti. Šiomis konferencijomis siekiama sutelkti įvairių humanitarinių mokslo sričių, vienaip ar kitaip susijusių su baltų mitinio pasaulėvaizdžio rekonstrukcija, – tautosakos, istorijos, archeologijos, etnologijos, kalbotyros ir kt. – tyrinėtojus ir […]

0

Tėvynės kodas lietuvių ir žydų istorijose(1)

vasario 20, 2013 Istorija, Kūrėjai ir kūryba

Tėvynės kodas lietuvių ir žydų istorijose(1)

Autorius: Algimantas Bučys// 1. Nenugalėtos viduramžių Lietuvos fenomenas Atidesnis žvilgsnis į viduramžių Lietuvos istoriją verčia susimąstyti, ar įmanoma vien tiktai karine žemaičių ir lietuvių galia paaiškinti, kodėl pagonys lietuviškose teritorijose taip ir nepasidavė svetimšalių riteriams ir jų per jėgą peršamam Dievui.

0

Ginas Žiemys 3 000 000-ajam Skaitytojui

vasario 19, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys 3 000 000-ajam Skaitytojui

MEILĖS NAKTIS Į vakarą vėlyvą Duris klebena vėjas. Suklumpa po alyvom Ir meldžias jom siuvėjas.

2

BALTIŠKOJI BŪTOVĖ ETIMOLOGINĖS ANTROPOLOGIJOS POŽIŪRIU

vasario 6, 2013 Kūrėjai ir kūryba, NAUJIENOS

BALTIŠKOJI BŪTOVĖ ETIMOLOGINĖS ANTROPOLOGIJOS POŽIŪRIU

Ginas Žiemys// Lėvuo Kai saulė leidžiasi vakarop ir pradeda kilti žvaigždės, kas gali būti maloniau už sanskrito kalbos žodyną, besisupantį ant delnų. Stalinės lempos šviesoje mirguliuoja jo auksiniai puslapiai, o ten tiek daug širdžiai brangių vardų! Sen. indų: matar – motina; devar – dieveris; dina – diena; dur – durys; duhita – dukrytė; deva – […]

2

Ginas Žiemys. Eilės sausio 13-ajai

sausio 13, 2013 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. Eilės sausio 13-ajai

BALTOS AVYS Pabėgo naktį avys iš šiaudų tvartelio, Per lauką lekia, trepsi, vėją kelia, Šit maišos žemė su dangum, ir sniegas vis, Akis užlipdęs vilna, lyg kirptų kas avis. Vos spėjo jos pasiekti kaimą Bitinėlių, Ir kalavijuočiai degina jau žemę sėlių. Katerina sijoną pasikaišius lopo, Tik Lietuva, žiū, dingus iš Europos.

0

Ginas Žiemys.NAUJIEJI

gruodžio 30, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys.NAUJIEJI

Ant rožių krūmo žiedas laikos, Lapeliai jo lyg baltos snaigės… Nors viskas lekia – nesibaigia: Sutikt Naujuosius mums jau laikas!

0

Impresija [Kūčių vakarui]

gruodžio 22, 2012 Kūrėjai ir kūryba

Impresija [Kūčių vakarui]

AKMENUKAS ANT JŪROS KRANTO Jūratė Sučylaitė Impresija Aš esu mažas įdubęs akmenėlis, sklidinas vandens. Ką tik protėvių vėlės iš manęs atsigėrė ir nuėjo nuo jūros tolyn, susirinko prie Jūsų balto Kūčių stalo. Jos nenori būti vienišos, jos nori palaiminti Jūsų žodžius ir dirbančias rankas, jos nori apie Jus žinoti. Nebijok mano sakmės, ja patikėk ir […]

3

KULTŪRŲ TILTAI: VANAGAS IR VAIDILA

gruodžio 14, 2012 Kūrėjai ir kūryba

KULTŪRŲ TILTAI: VANAGAS IR VAIDILA

Ginas Žiemys// Puikus dalykas sanskritas. Verčiame 3500 metų senumo Vedų puslapius ir atpažįstame „baltiškuosius“ žodžius: sūnus, ugnis, naktis, sapnas, dūmas. Sudarinėjame sen. indų ir baltų  komparatyvinius žodynėlius. Nematau čia nieko bloga. Nors tyrinėjimų lygmuo žemas, tačiau, ko gero, jis ir buvo orientuotas vidurinių  mokyklų moksleiviams.

1

Ginas Žiemys. Eilės

gruodžio 14, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. Eilės

PAGUODA Nors virš galvų perkūnai kris Ir nesiliaus dagiai žydėję, Talžys ledai ir lietūs merks akis, Į priekį eisim mes, kaip ėję!

5

RUNOS-faktai, ieškojimai, neapykantos

gruodžio 13, 2012 Alternatyvus mokslas, Baltų kalbos, Kūrėjai ir kūryba

RUNOS-faktai, ieškojimai, neapykantos

Nusprendžiau įkelti dvi rašliavas, kurios atspindi lietuvišką požiūrį į tai, ko negalima iki galo moksliniu protu paaiškinti, tai runos. Todėl paskaičius 2 skirtingas nuomones mes taip nieko ir nesužinosime, bet tautinio auklėjimo pasekmes akivaizdžiai matysime. Tad suskirstyčiau šias rašliavas ne į dvi, bet į tris dalis – SĄMONĘ, PASĄMONĘ IR NESĄMONĘ. Gero skaitymo. Viršaitis

1

Ginas Žiemys.Eilės

lapkričio 30, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys.Eilės

PAVEIKSLAS SU CHRIZANTEMOMIS Atėjai nešina chrizantemom, Jas prispaudus ranka prie krūtinės, Skambant lapkričio nakčiai šalnotai, Kimstant juokui ir gatvėms nutilus.

0

Ginas Žiemys. Eilės

lapkričio 20, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. Eilės

RUDUO Galbūt man laimės neprašyt, Tik žengt ramiai per melsvą dykrą, Kur medžiai, samanos, upokšnis  šit, Kai niekas jau nebus taip tikra.

0

Ginas žiemys.Eilės

lapkričio 10, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas žiemys.Eilės

AUSTĖJA IR VĖJAS Lapai krinta, krinta, krinta, O viltis kaskart mažėja, Kad kuris įkris į spintą, Ten, kur slepiasi Austėja.

3

Regina Abukauskienė. Eilės

lapkričio 5, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Regina Abukauskienė. Eilės

Vėlinės Jau Vėlinės… Kapai žvakutėm šviečia. Einu lankyt Savų ir svetimų. Manoj širdy Tik ilgesys Ir meilė begalinė. Prisiminimai bėga, bėga, Kaip kamuoliukas rieda, rieda O laikas…jį dabar Jausmai užvaldo. Čia gailestis, čia netektis Į vieną susijungia. Ir stoviu pakerėta Gyvų ir mirusiųjų ryšio.

1

Ginas Žiemys. VĖLIŲ TAKAS

spalio 31, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. VĖLIŲ TAKAS

Sėdi senis, saugo mintį, O aplinkui lapai krinta, Miega po žole Austėja, O jos kūną aižo vėjas.

4

Ginas Žiemys. Eilės

spalio 10, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. Eilės

RUDENS AUKSAS Ruduo lietaus atvarė Ir pylė virš namų, Mes buvom neįtarūs,– Jam nešėm dovanų.

0

Ginas Žiemys. Eilės

rugsėjo 24, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Ginas Žiemys. Eilės

LIŪDESYS// Vasara laukais jau brenda Ir diena jau vakarykštė, Paskutinis lašas brendžio Atsispindi vaivorykštėj.

0

Pranciška Regina LIUBERTAITĖ. APIE BALTUS

rugsėjo 21, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Pranciška Regina LIUBERTAITĖ. APIE BALTUS

Balta baltų ugnis Balta baltų ugnis išdegins Negandas ir tamsą, Pasklidusią pasaulin. Tebūna taip.

18

AUSTUMO PASAULIS. Apie naują Gino Žiemio knygą „Dingęs pasaulis“(2)

rugsėjo 7, 2012 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

AUSTUMO PASAULIS. Apie naują Gino Žiemio knygą „Dingęs pasaulis“(2)

Ebinizeris Sendrius// „Dingęs pasaulis“ mums pateikia ne vieną simbolio „dešifravimo“ pavyzdį. Anot autoriaus, jaunikis su gausia palyda atvyksta išsivežti jaunosios į savo namus temstant arba vėlią naktį. Būtina ritualo sąlyga – atvykti naktį – dar išlaikoma, tačiau kodėl taip daroma – užmiršta. Ką tai galėtų reikšti? Ieškodamas atsako tyrinėtojas remiasi Norberto Vėliaus teze, jog jaunikis […]

0

AUSTUMO PASAULIS. Apie naują Gino Žiemio knygą „Dingęs pasaulis“(1)

rugsėjo 6, 2012 Kūrėjai ir kūryba, Leidiniai

AUSTUMO PASAULIS. Apie naują Gino Žiemio knygą

Ebinizeris Sendrius// Deimantų paieškos niekada nėra lengvos: reikia brautis per džiungles, kopti į kalnus ir keliauti per dykumas. Kuo lobis vertingesnis, tuo žygis sunkesnis. Tad nieko nuostabaus, kad Gino Žiemio „kelionė“ užsitęsė. Tačiau ji buvo vaisinga. G.Žiemio pažintis su tautosaka prasideda 1972 metais. Ypatingą postūmį artefaktų ieškojimams duoda 1977 m. išėjusi anglų astronomo Gerald Stanley […]

1

Regina Abukauskienė. Eilės

rugsėjo 6, 2012 Eilės, Kūrėjai ir kūryba

Regina Abukauskienė. Eilės

Mano eilės apie mėnesieną – Baltosios naktys Mano baltosios naktys, Kaip svaiginat mane. Išeinu paklajot Mėnesienoj auksinėj.