0

Kuršių mariose – katastrofos grėsmė

gegužės 2, 2019 Gamtos reiškiniai, Klimatas, Neįprasti reiškiniai ir įvykiai

Kuršių mariose – katastrofos grėsmė

Denisas NIKITENKA// Net vietiniai, gimę ir augę Kuršių nerijoje gyventojai nepamena taip stipriai nusekusių Kuršių marių: vaizdai ties Nida pribloškia. Neringos miesto savivaldybės atstovai jau būgštauja ir su nerimu stebi pakrantę, nes dėl drastiškai sumažėjusio vandens lygio gali pradėti gaišti žuvys. „Dar neteko matyti, kad mūsų marios būtų taip nusekusios, situacija mus labai neramina. Artėja […]

0

Žaibo nutrenktos moters Nidoje mįslingos aplinkybės

rugpjūčio 11, 2018 Gamtos reiškiniai

Žaibo nutrenktos moters Nidoje mįslingos aplinkybės

Baltai.lt Kaip praneša Policijos departamentas, rugpjūčio 10 d., penktadienį, apie 17 val., Neringoje, Lotmiškio g., prie treniruoklių, į dvi sportuojančias merginas trenkė žaibas. Jis mirtinai sužalojo vieną iš merginų (g. 1986 m.). Klimatologė Audronė Galvonaitė, kalbėdama LRT RADIJUI, patarė tokiais atvejais atkreipti dėmesį į žaibo nutrenkto žmogaus liežuvį ir įsitikinti, ar jis netrukdo laisvai kvėpuoti.

0

Dėl Baltijos jūroje besidauginančių bakterijų kyla grėsmė poilsiautojų sveikatai

rugpjūčio 9, 2018 Gamtos reiškiniai, JŪRA-UOSTAI, Pavojus sveikatai

Dėl Baltijos jūroje besidauginančių bakterijų kyla grėsmė poilsiautojų sveikatai

Šaltinis: LRT.lt Kai kuriose Baltijos jūros pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, o taip pat ir Lietuvoje susidarė palankios sąlygos tam tikroms Vibrio bakterijoms daugintis. Šiaurės Europos šalyse šiais metais jau užregistruoti keli Vibrio vulnificus infekcijos atvejai. Visi susirgę asmenys užsikrėtė maudydamiesi ir yra vyresni nei 65 metų.

0

Apie meilės dievaitę Gervelę ir kitas vasario 14-osios sureikšminimo priežastis

vasario 15, 2017 Gamtos reiškiniai, Šventės, tradicijos ir papročiai

Apie meilės dievaitę Gervelę ir kitas vasario 14-osios sureikšminimo priežastis

L. Klimka\\ Laikas nuo Trijų karalių, kai diena pailgėjo „per gaidžio žingsnį“, senoviniame kaime būdavo vadinamas Mėsiedu. Šis nelabai poetiškas pavadinimas iš tikrųjų reiškė smagų poilsio, linksmybių ir pramogų metą, besitęsiantį  iki pat Užgavėnių. Kada gi ūkininkas atsigaus nuo darbų, jei ne šiuo metu, – pernykščiai darbai pabaigti, naujus pradėti dar anksti. Na nebent į […]

0

Antraktidoje plyšys daugiau nei 112 kilometrų.

gruodžio 9, 2016 Gamtos reiškiniai, Klimatas

Antraktidoje plyšys daugiau nei 112 kilometrų.

NASA ekspertai nustatė gigantiško Antraktidos plyšio ilgį – 112 kilometrų. Plyšys veriasi viename iš pažeidžiamiausių pietinio mžemyno ledynų. Plyšio ilgis – 112 km, plotis – 100 m, o gylis – 500 m. Jo atsiradimas liudija apie ledo masyvo irimą ir netrukus atsirasiantį megaledkalnį, kurio plotas bus ~6500 km².

0

Priešžiemio sulaukus

lapkričio 8, 2016 Gamta, Gamtos reiškiniai, Laikas

Priešžiemio sulaukus

L. Klimka\\ Pažvelkime, kokie gi orai už lango? Ir kaipgi pavadinti šį nemalonų šlapdribų bei miglų metą? Gamtos reiškinių stebėtojai sako, kad tai jau esąs priešžiemis. Prasidedąs pirmuoju sniego užklotu, kuris ilgai neišsilaiko, o pasibaigiąs jau pastovesne sniego danga ar žemę visą parą kaustančiu gruodu.

0

Kuršių nerijoje pražydo klastingo grožio augalai

birželio 15, 2016 Augalija, Gamtos reiškiniai

Kuršių nerijoje pražydo klastingo grožio augalai

Šiuo metu Kuršių nerijos pakelės (ypač ties Smiltyne) nudabintos srūvančių žiedų kaskadomis – dabar pats baltažiedžių robinijų žydėjimo metas. Tačiau šis grožis klastingas, pranešime spaudai teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai. Baltažiedė robinija (dažnai klaidingai vadinama akacija) yra invazinė rūšis. Kuo gi grėsmingos invazinės rūšys?

0

Gegužės mėnesio gražumas

gegužės 17, 2016 Gamta, Gamtos reiškiniai, tradicijos ir papročiai

Gegužės mėnesio gražumas

L. Klimka\\ Neveltui gegužės mėnuo senovėje vadintas žiedžiu. Štai tik keletas dienų, kai ciklonai atgynė šilto oro bangas, ir viskas gamtoje pasikeitė. Žaliasis sprogimas! Vienu metu pražydo ievos, šermukšniai, kaštonai, alyvos; o soduose – ir kriaušės bei ankstyvosios obelys. Pievas ir pakeles užliejo linksmas pienių, o įkalnes – raktažolių geltonis. Koks žalumos gaivumas! Kiekviena augalo […]

0

Apie pavasarinę vaivorykštę

balandžio 27, 2016 Gamtos reiškiniai, mitologija, PASAULĖŽIŪRA

Apie pavasarinę vaivorykštę

L. Klimka\\ …praeitą savaitę Vilniaus padangę pavakarėmis vis puošdavo vaivorykštės. Gal ir kitose Lietuvos vietovėse teko tai matyti? Pavasarį ir tokiu paros metu tai nėra dažnas atmosferinis reiškinys. Juk vaivorykštė – saulės spindulių lūžio lietaus lašeliuose efektas; kad jį stebėti, spinduliai turi kristi tam tikru kampu ir sutikti po debesimis ne ledokšnius, o susiformavusius lašelius.