0

Kelionė ištvermingiems – per 16 jotvingių piliakalnių viršūnių

rugpjūčio 24, 2015 alkai, Istorija, piliakalniai, žygiai

Kelionė ištvermingiems – per 16 jotvingių piliakalnių viršūnių

Jotvingius esame girdėję daugelis, tačiau kiek mūsų žino, kur yra jų žemės? Gera proga pažinti jotvingių kraštus – nukeliauti maršrutu per 16 jotvingių piliakalnių, kurie datuojami I–II tūkstantmečiais. Jotvingiai – maždaug prieš 300 m. išnykusi baltų gentis, gyvenusi Lietuvos Užnemunėje, dabartinės Šiaurės Rytų Lenkijos ir Vakarų Baltarusijos teritorijose.

0

Kur guli „akmeniniai milžinai“ – Mokas ir jo sūnus?

rugpjūčio 1, 2015 Paveldas, Šventvietės, žygiai

Kur guli

Ukmergės rajone, ant kairiojo Šventosios kranto stūkso vienas didžiausių Lietuvos riedulių – Mokas. Greta medžių pavėsyje yra ir jo „sūnus“ – mažasis Mokas. Kelią iki akmenų šeimos žymi tik savadarbės rodyklės, jis – painus. Todėl nenumindžiotas turistų ir toks viliojantis.

0

Pėsčiųjų žygių sostinė – Jurbarkas

vasario 19, 2015 žygiai

Pėsčiųjų žygių sostinė - Jurbarkas

Daiva Bartkienė\\ Jei ne viena bėda, į Lietuvos miškus suplūstų užsieniečiai. Vakarų Europos šalyse viena populiariausių laisvalaikio veiklų – pėsčiųjų žygiai. Lietuvoje jie rengiami dar tik keletą metų, tačiau jau turime ne tik prisiekusių žygeivių, bet ir pėsčiųjų žygių sostinę. Ja neabejotinai tapo iš visų pusių miškų apsuptas, todėl labiausiai pėsčiųjų žygiams tinkamas Jurbarkas.

0

Balio salos šamanų galia – nuo gydančių dainų iki skausmingų ritualų

spalio 4, 2014 PASAULĖŽIŪRA, Pasaulyje, Žmogaus galios, žygiai

Balio salos šamanų galia – nuo gydančių dainų iki skausmingų ritualų

Kad Balyje magijos kultas be galo svarbus neabejoja nė vienas čia apsilankęs. Šalyje, kurioje šamanų keturis kartus daugiau nei įprastų gydytojų, nieko nestebina mediko siūlymas saują tablečių iškeisti į apsilankymą pas atokiame kaime įsikūrusį burtininką. Vakariečiai tokiu atveju greičiausiai pasukiotų prie smilkinio pirštą ir ieškotų kitos gydymo įstaigos. Tačiau Balio salos gyventojai įsitikinę – nesuveikus […]

0

Varnikų pažintinis takas šalia Trakų – pasivaikščiojimas virš pelkės

liepos 28, 2014 Gamta, žygiai

Varnikų pažintinis takas šalia Trakų – pasivaikščiojimas virš pelkės

Violeta Grigaliūnaitė// Trakai vasarą turistų stoka tikrai negali skųstis. Ypač kai oras lepina į šį šlovinga praeitimi galintį didžiuotis miestą suplūsta minios. Tačiau visiškai šalia Trakų yra vietų, kur galima pasivaikščioti, pasigrožėti gamta ramiai, be žmonių. Visiška ramybe užburia Varnikų botaninio-zoologinio draustinio pažintinis takas Lentvario girininkijoje.

0

„Misija Sibiras’14“: jiems šiemet patikėtas atsakingas žygdarbis

birželio 10, 2014 Tautos balsas, Tautos stiprėjimas, žygiai

Projekto „Misija Sibiras’14“ komandos formavimas baigtas. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, jie išvyks į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Komandos nariai – vaikinai ir merginos – skirtingo amžiaus ir pomėgių, gyvena ir mokosi skirtinguose Lietuvos ar užsienio miestuose – Molėtuose, Alytuje, Žemaičių Kalvarijoje, Vilniuje, Mažeikiuose, Kauno rajone, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Kopenhagoje. Jie įrodė […]

0

Olos Latvijoje, kur ragana meldžiasi 10 metrų po žeme

gegužės 22, 2014 Latvija, žygiai

Olos Latvijoje, kur ragana meldžiasi 10 metrų po žeme

Nors Lietuvoje apstu gražių kampelių, neregėtų kraštovaizdžių, neretai poilsio ir nuotykių ištroškę lietuviai traukia pas kaimynus, brolius latvius. „Ten įdomiau. Gamta įvairesnė. Turizmas labiau išvystytas. Daugiau lankytinų vietų ir jos geriau sutvarkytos. Ilgesnis pajūris, todėl mažiau žmonių, daugiau kempingų“, – tokius argumentus dėsto Latvijon traukiantys Lietuvos poilsiautojai. Prisipažinsiu, vis dažniau ir pati ieškau internete įdomesnių […]

0

Puokainių miško akmenys Latvijoje vilioja pagyti ištroškusius lietuvius

gegužės 21, 2014 Archyvai, Latvija, PASAULĖŽIŪRA, žygiai

Puokainių miško akmenys Latvijoje vilioja pagyti ištroškusius lietuvius

Eglė Rastenytė// Nedideli, vidutinio dydžio ir tikri milžinai – pavieniui, grupelėmis, sužerti į upes ir pylimus – stovi Puokainių (Latvija) miško akmenys. Apie juos sklinda gandai, jog akmenys turintys nepaprastą energetinę galią – sugeba gydyti net tokias sunkias ligas kaip vėžys.

0

Lietuviškoji tundra saugo Perkūno akmens paslaptis

kovo 14, 2014 Paveldas, žygiai

 Lietuviškoji tundra saugo Perkūno akmens paslaptis

Šauklių riedulynas, išsiskiriantis tundrą primenančiu kraštovaizdžiu, yra vienas didžiausių ir įspūdingiausių riedulynų Lietuvoje. Jis plyti Klaipėdos apskrities Skuodo rajono savivaldybės Mosėdžio seniūnijoje, apie 1 kilometrą į Rytus nuo Šauklių kaimo, Salantų regioninio parko šiaurinėje dalyje, Šauklių kraštovaizdžio draustinyje.

0

Šaunieji žemaitukai vėl žvengia – ruošiamasi naujam istoriniam žygiui

spalio 19, 2013 Istorija, žygiai

Šaunieji žemaitukai vėl žvengia - ruošiamasi naujam istoriniam žygiui

Lietuvių laukia dar vienas kvapą gniaužiantis istorinis žygis. Planuoja, kad kitais metais bus atkartoti istoriniai pašto karietų keliai.

0

Velniapilio ola

rugsėjo 4, 2013 Gamta, Paveldas, žygiai

Velniapilio ola

Velniapilio ola – tai buvusiame Padvariečių kaime įsitaisiusi dolomitinės kilmės atodanga, turinti valstybės saugomo geologinio gamtos paminklo statusą ir esanti viena reikšmingiausių Europoje.

0

Vestuvių kalnelis

rugpjūčio 27, 2013 Kultūra, Miestai, žygiai

Vestuvių kalnelis

Į lankytinų Utenos rajono savivaldybės kultūros objektų sąrašą įtrauktas Vestuvių kalnas, jau porą dešimtmečių traukia vestuvininkus.

0

6 vietos po vandeniu Lietuvoje, kurias verta įamžinti

liepos 18, 2013 Gamta, Gamtosauga, žygiai

6 vietos po vandeniu Lietuvoje, kurias verta įamžinti

Žemė skirta realistams, dangus – idealistams, o povandeninis pasaulis nutrūktgalviams. Tačiau jeigu manote, kad pamatyti ką nors įdomaus po vandeniu galima tik Egipte ar Turkijoje, klystate, nes Lietuvoje esama bent keleto vietų po vandeniu, kurios žavi povandeninio pasaulio mylėtojus.

0

Strėvos įgriuva

birželio 19, 2013 Paveldas, žygiai

Strėvos įgriuva

Jei mėgstate leisti laiką gamtoje ir atrasti įdomesnes Lietuvos vietas, būtinai užsukite pasižiūrėti Aukštadvario regioniniame parke esančios Strėvos įgriuvos. Tai 20 metrų gylio dauba, aptinkama Spindžiaus kraštovaizdžio draustinio miške, pavažiavus šiek tiek į vakarus nuo Strėvos kaimo.

0

Prieš įsigydamas gyvūną – pereik Lietuvos pajūriu

rugpjūčio 24, 2012 Gyvūnija, žygiai

Prieš įsigydamas gyvūną - pereik Lietuvos pajūriu

Rugpjūčio 24 – 26 d. gyvūnų gerovės tarnyba “PIFAS”, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija ir GRYNAS.lt ragina visus gyvūnų mylėtojus išbandyti savo jėgas 99 kilometrų 3 dienų žygyje pėsčiomis Lietuvos pajūriu. Tokiu būdu sieksime visiems gyvūnų augintojams ir tiems, kurie dar tik svarsto apie augintinio įsigijimą, pasakyti – „Būk atsakingas šeimininkas!”

0

Velnio duobė

rugpjūčio 10, 2012 Gamta, Kelionės po Lietuvą, žygiai

Velnio duobė

Kone didžiausia Aukštadvario regioninio parko įdomybė – Velnio duobė, apgaubta daugybe mistinių legendų. Seni žmonės pasakoja, kad šioje duobėje, kadaise prasmegusi prakeikta bažnyčia. Pasak padavimo, kartą kaimietis keliavo pro šalį čia stovėjusios bažnyčios ir pamatė kunigą mylintis su mergina. Pasipiktinęs tokiu nepadoriu elgesiu žmogelis ištarė: “Kad tu skradžiai žemėn!“ Ir vos taip pasakė – kunigas prasmego […]

3

Ladakalnis

rugpjūčio 7, 2012 Kelionės po Lietuvą, žygiai

Ladakalnis

Jei keliausite pro Ignaliną, būtinai užsukite į legendomis apipintą Ladakalnį, taip pat garsėjantį nuostabiausiais vaizdais. Daugelis tvirtina, jog tai viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Nuo 175 metrus virš jūros lygio iškilusios kalvos atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje su vaizdu į septynis nuostabius ežerus bei juos aprėpusius miškus.

0

Kupiškyje Kupa puola į glėbį Lėveniui

birželio 26, 2012 žygiai

Kupiškyje Kupa puola į glėbį Lėveniui

Keliaudami susipažįstam su įdomiais žmonėmis, grožimės Lietuvos miestais, miesteliais, kaimais ir gamta, ir norime visa tai parodyti savo vaikams. Šįkart nuvykome į kraštą, kur tyvuliuoja trečios pagal dydį Lietuvoje marios, kur lyg kokioj Italijoj galima grožėtis statiniais iš dolomito, kur kraštovaizdis saugomas ir išliko nepakitęs nuo ledynmečio laikų. Kur tai? Kur, kaip pasakytų skulptorius H. […]

0

Įvyko Vėlinių žygis 2011

spalio 27, 2011 žygiai

Įvyko Vėlinių žygis 2011

2011 m. spalio 21-23 d. paveldo draugai dalyvavo Vėlinių žygyje po Pasvalio kraštą. Lankėme ir tvarkėme partizanų, sukilėlių, knygnešių kapus, senąsias kaimų kapinaites, prisiminėme Vėlinių laikmečio papročius.

0

Šikšnosparnių, žudynių, mūšių, smuklių ir plėšikų paneriais

rugpjūčio 27, 2011 Istorija, žygiai

Šikšnosparnių, žudynių, mūšių, smuklių ir plėšikų paneriais

LIUDVIKAS GIEDRAITIS* Žygis Vilniuje: Žemieji Paneriai–Aukštieji Paneriai–Žemieji Paneriai (9–10 km) Žygio pradžia – Vaduvos stotelė Savanorių prospekte. Iki 1940 m. ši vietovė buvo Vilniaus miesto riba. (Sostinės kūrimosi pradžioje jos ribas žymėjo, kaustė gynybinės mūro sienos, vėliau ilgai „pasienis“ siekė dabartinę Savanorių ir S. Konarskio gatvių sankirtą, kur dabar Muitinės g., kur iš tolo švietė […]

1

Ką reikia žinoti prieš išsiruošiant stovyklauti

birželio 21, 2011 Gamtosauga, žygiai

Ką reikia žinoti prieš išsiruošiant stovyklauti

Vasara – kelionių metas, kai nuo didmiesčių triukšmo galima pasislėpti gamtos prieglobstyje. Tik dilema – ką ir kaip susiruošti.

0

Kaip greičiau rasti dviračių maršrutus gamtoje?

vasario 17, 2011 Gamta, Sveika gyvensena, žygiai

Kaip greičiau rasti dviračių maršrutus gamtoje?

Europoje vis labiau populiarėja ekologinis turizmas, keliavimas gamtoje. Keliautojai, planuodami dviračiais aplankyti Lietuvą, dažniausiai informacijos ieško internete. Deja, apie kelionių dviračiu galimybes mūsų šalyje ir jos saugomose teritorijose sužino nedaug. Lietuvos dviračių bendrijos valdybos narys Frank Wurft ėmėsi iniciatyvos vykdyti projektą „Dviračių trasų inventorizavimas atviro kodo pagrindu”, kuriuo Lietuvos saugomų teritorijų direkcijoms siūloma atitinkamuose tinklapiuose […]