0

Baltai kartu su Arijais švenčia BARSUKO metus pagal Saturno ciklą

kovo 20, 2016 Baltų bendruomenės, NAUJIENOS, Šventės, Šventvietės

Baltai kartu su Arijais švenčia BARSUKO metus pagal Saturno ciklą

Pagal 32 metų Saturno ciklą iš eilės penkioliktieji metai vadinami BARSUKO metais. Per lygiadienį švenčiami Didžiojo Saturno ciklo arba laiko bangos Naujieji Metai.

0

Baltiška KŪNOVARA jau ir ALYTUJE.Atnaujinta

kovo 11, 2015 Baltų bendruomenės, Renginiai

Baltiška KŪNOVARA jau ir ALYTUJE.Atnaujinta

Kovo 12 d. 17.30 val. Alytaus m. visuomenės sveikatos biure, Daugų g. 5A,  Tai prigimtinių Jūsų kūno, jausmų ir minčių suderinimas pagal DOROS mokymą, paremtas baltiška pasaulėžiūra, tautinėje kultūroje esamais papročiais ir savo kūno lavinimu. Susitikimą sudarys dvi dalys: teorinė ir praktinė. Kas yra KŪNOVARA galite pasiskaityti čia, O SUŽINOTI APIE PAČIO MOKYMO ATSIRADIMĄ, DĖSTYMO BŪDĄ […]

0

Kalėdų BLUKVILKIO ŠVENTĖ Kurtuvėnuose

gruodžio 26, 2014 Baltų bendruomenės, Renginiai, tradicijos ir papročiai

Kalėdų BLUKVILKIO ŠVENTĖ Kurtuvėnuose

2014 m. gruodžio 27 d. 15.30 val. papročių puoselėtojus, paveldo draugus, Kurtuvėnų krašto žmones, kviečiame prisiminti Kalėdų papročius ir kartu švęsti BLUKVILKIO šventę Kurtuvėnuose (Šiaulių raj.).

0

Senojo tikėjimo ašis – Ugnis

liepos 9, 2014 Baltų bendruomenės, Pagonybė, PASAULĖŽIŪRA

Senojo tikėjimo ašis - Ugnis

Europos etninių religijų kongresas rengia kasmetinę Europos etninių religijų ir tradicijų konferenciją. Vilniuje 2014m. liepos 8 dieną, konferencijos atidarymo proga 18 val. susirinkusieji atliko dievų ir protėvių pagerbimo apeigas prie Verkių aukuro. Pradžioje lietus su Perkūnija sudrėkino žemę, nuprausė augmeniją ir palaimino nušvitusia Saule visus susirinkusius.

0

Kas bus kitas Romuvos krivis?

sausio 22, 2014 Amžina Atilsi, Baltų bendruomenės

Kas bus kitas Romuvos krivis?

Rūta Juozapaitytė//delfi.lt Netekome vyriausiojo krivio: kaip bus ieškoma kito? Pirmadienį mirė senojo lietuvių tikėjimo bendruomenės „Romuva“ vyriausiasis krivis, folkloristas, religijotyrininkas, etnologas Jonas Trinkūnas. Nors kol kas nėra aišku, kas pakeis anapilin iškeliavusį J. Trinkūną, žadama, kad jo įpėdinis bus išrinktas iki Jorės šventės – paskutinio balandžio savaitgalio.

0

Statistikos metraštyje suskaičiuoti baltų tikėjimo atstovai

lapkričio 19, 2012 Baltų bendruomenės

Šiandien paskelbtas Lietuvos statistikos metraštis (2012 m. katalogas), kurį galima parsisiųsti iš Lietuvos statistikos departamento svetainės (čia).

0

BALTŲ VIENYBĖS ŠVENTĖ prie Kauno.Kviečiame susiburti

rugsėjo 19, 2012 Baltų bendruomenės, Renginiai, Šventės

BALTŲ VIENYBĖS ŠVENTĖ prie Kauno.Kviečiame susiburti

BALTŲ VIENYBĖS ŠVENTĖ – UGNIES SĄŠAUKA Kviečiame kartu švęsti Baltų vienybės dieną bei pagerbti mūsų Protėvius. Įsikūrusios kaimynystėje baltų gentys išgyveno daugelį tūkstantmečių. Mus nuo amžių sieja bendri papročiai, giminystės ryšiai. Protėviams dažnai tekdavo ginti savo žemes, savo gyvastį, savo kultūrą. Protėvių ryžtas, stiprybė vienybėje ir tikėjime padėjo mus išlikti ir išsaugoti savo kalbą. 2012 […]

0

Vėlinės Karmazinų pilkapyne, protėvius pagerbsime baltiškomis apeigomis

spalio 29, 2011 Baltų bendruomenės, PASAULĖŽIŪRA, Šventės

Vėlinės Karmazinų pilkapyne, protėvius pagerbsime baltiškomis apeigomis

Baltųjų žynių Vilniaus bendruomenė kviečia visus prijaučiančius baltų tikėjimui ir norinčius pabūti kartu 2011.11.01 antradienį, tarp 15:00 ir 16:00 atvykti  prie Karmazinų pilkapių.

0

Ugninė kalnų sąšauka ant Šaukoto

rugsėjo 27, 2011 Baltų bendruomenės, Renginiai

Ugninė kalnų sąšauka ant Šaukoto

Ketvirtadienio vakarą, minint rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną, šimtai laužų suliepsnojo šalies kalvose ir kalneliuose. Į Baltų vienybės ugnies sąšauką įsijungė ir mūsų rajono atstovai.

0

„Perkūnas trenkia tik neapdairų žmogų…“.

rugpjūčio 22, 2011 Amatai, Baltų bendruomenės, Kūrėjai ir kūryba

Už Telšių, girių apsuptuose Ryškėnuose stūgso Adolfo Gedvilo iš ąžuolo ir akmens suręstas dvaras. Kito tokio pasauly nerasi, nes suprojektuotas pagal tautodailininko fantaziją ir užmojį – taip, neva, kadaise atrodęs legendinio Žemaičių karaliaus Ringaudo dvaras. Po žinyčią, alkierių, skliautuotą puotų menę, mergų kamarą ir slaptą požemio rūsį šiandie klajoja ne šmėklos, o pašėlusiai gyvybingi, darbštūs […]

0

Telkiama SKANDINAVIJOS BALTŲ ROMUVA

birželio 13, 2011 Baltų bendruomenės, Lietuviai užsienyje

Telkiama  SKANDINAVIJOS  BALTŲ  ROMUVA

Visus, pakrikusius po dosnią skandinavų žemę, tačiau neabejingus savo baltiškoms šaknims ir baltiškai kultūrai, kviečiu susiburti į bendrą ratą prie BALTŲ  AUKURO  AMŽINOS  UGNIES

0

Rasos šventė Anglijoje

birželio 12, 2011 Baltų bendruomenės, Šventės

Rasos šventė Anglijoje

Rasos šventė perkelta iš Lietuvių sodybos į Epingo mišką Londone.