0

Lietuvoje kasmet daugėja latvių

rugsėjo 29, 2014 Baltų bendravimas, Latvija

Arnas Mazėtis//
Vilniaus latvių draugijos pirmininkė sako, kad Lietuvoje nuolat daugėja atvykstančiųjų gyventi iš kaimyninės šalies. Ir pastebi, kad geopolitinė situacija pastaruoju metu dar labiau suartino tris Baltijos valstybes.
Šokiais ir dainomis šiandien paminėta Vilniaus latvių draugijos 25-erių metų sukaktis. Prieš ketvirtį amžiaus susibūrusios latvių bendruomenės pirmininkė sako, kad dabartinė geopolitinė situacija verčia visų Baltijos valstybių žmones laikytis kartu.

ILMARS ZNOTINS nuotr. / Latvijos vėliava vaiko rankose

ILMARS ZNOTINS nuotr. / Latvijos vėliava vaiko rankose

„Šiandien priėjome prie to, kad reikia daugiau bendrauti, daugiau būti kartu visoms Baltijos valstybėms, kad išsaugotų save. […] Mums yra neleistina užmiršti savo kalbą“, – teigė Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Ronė.
Didelės latvių bendruomenės Lietuvoje gyveno nuo devynioliktojo amžiaus, o pirmoji oficiali įregistruota 1989 m. Pasak didžiausios Lietuvoje Latvių draugijos pirmininkės, kasmet latvių Lietuvoje daugėja.
„Vilniuje kažkur gyvena apie 500 latvių, bet ne visi yra draugijos nariai. Yra jauni, atvažiuoja, apsiveda. Lietuviai mėgsta latvių mergaites. Pas mus yra keletas tokių šeimų ir vaikučiai moka ir lietuvių, ir latvių kalbas“, – sakė G. Ronė.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje gyvena keli tūkstančiai latvių.

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.