0

Kokius atnaujintus paplūdimius verta aplankyti?

birželio 13, 2015 Poilsis, Pramogos

Orų prognozės žada karštą savaitgalį, todėl daugelis bent trumpam planuoja pabėgti iš miesto arčiau gamtos, kai kurie galbūt jau pradės maudymosi sezoną. Norintiems patogiai pasiilsėti, tačiau neturintiems galimybės važiuoti ilgą kelią iki nuošaliai esančių sodybų, rekomenduojama aplankyti kelis populiariausius Lietuvoje paplūdimius, kurie pastaruoju metu pasikeitė neatpažįstamai.

Infomoletai.lt nuotr. / Pastovio ežeras ir pramogos jame

Infomoletai.lt nuotr. / Pastovio ežeras ir pramogos jame

Visi jie įsikūrę miestuose ar šalia jų, todėl bus lengvai pasiekiami. Tad norintiems įvairiapusiško laisvalaikio bus patogu suderinti poilsį prie vandens su pažintine programa apžiūrint miestą.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Kauniečiai rugsėjo paplūdimiuose

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Kauniečiai Lampėdžio paplūdimyje.

1. Kempingas ir paplūdimys Lampėdžiuose (Raudondvario pl. 161A, Kaunas). Kauną lankantys turistai iš Lietuvos ar užsienio vasarą neretai apsistoja ne viešbučiuose, bet gamtoje ar kempinguose. Todėl Kaune prieš keletą metų įkurtas naujas Lampėdžių kempingas traukia keliautojus.

Jis įkurtas investavus per 600 tūkst. eurų ES lėšų ir dabar siūlo patogų poilsį keliautojams, o greta esantis paplūdimys mėgstamas ir pačių kauniečių.

Kempingo plotas – 3,5 ha, čia galima apsistoti su palapinėmis, yra visa reikalinga infrastruktūra ir 12 vietų kemperiams, o greitu metu jų bus įrengta dar keliomis dešimtimis daugiau.

Lampėdžių paplūdimys dabar vienas labiausiai mėgstamų Kaune – čia įrengta suomiška pirtis, nuo birželio pradžios veikia paplūdimio kavinė. Aktyvesnio poilsio mėgėjai gali išsinuomoti baidares, kanojas, yra krepšinio, lauko teniso, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelės.

Ši vieta dažnai lankoma ir dėl patogaus susisiekimo – kempingo ir paplūdimio teritorija pritaikyta neįgaliesiems, o tiesiai iš Kauno senamiesčio iki paplūdimio veda 5 km ilgio dviračių takas. Daugiau informacijos rasite čia.

2. Pastovio ežero paplūdimys Molėtuose (Turgaus g., Molėtai). Molėtai garsėja ypač vaizdinga gamta – čia yra virš 200 ežerų, tad keliaujantiems po apylinkes tikrai yra iš ko rinktis. Vienas labiausiai lankomų molėtiškių ir svečių ežerų – Pastovio.

Jis mėgstamas dėl pramogų įvairovės: nutiesti patogūs pėsčiųjų takai su poilsio aikštelėmis, įrengtas Molėtų skulptūrų parkas, kuriame eksponuojami Lietuvos, Velso, Prancūzijos bei Lenkijos architektų darbai. Panaudojus daugiau kaip 300 tūkst. eurų ES investicijų paplūdimyje įrengtos sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, baidarių lieptai, pastatytos persirengimo kabinos, o per ežerą driekiasi pėsčiųjų tiltas. Daugiau informacijos čia.

Akcentcity.lt nuotr./Vijūnėlė

Akcentcity.lt nuotr./Vijūnėlė

3. Vijūnėlės parkas parkas Druskininkuose (M.K.Čiurlionio g., Druskininkai). Vijūnėlės parkas 2011 m. investavus virš 400 tūkst. eurų ES lėšų buvo sutvarkytas taip, kad pakilo tarsi feniksas iš pelenų. Dabar jame yra patogios poilsio zonos, išpuoselėta pasivaikščiojimų vieta.

Pavasarį čia pražįsta 220 tūkstančių narcizų bei 20 Japoniškų sakurų, o vasarą lankytojų laukia išplėstas paplūdimys rytinėje Vijūnėlės tvenkinio pakrantėje.

Vaikai smagiai leidžia laiką naujose žaidimų dėžėse statydami smėlio pilis, tuo tarpu suaugusieji gali tuo metu sportuoti, pavyzdžiui, žaisti tinklinį.

Vakarinėje ir šiaurinėje tvenkinio pakrantėse pastatyta net dešimt lieptų. Atnaujintas parkas ir paplūdimys laukia ir dviratininkų, paspirtukininkų, riedutininkų ar riedlentininkų – čia įrengtos naujos 4,5 km ilgio trasos, kuriomis važinėjant galima pasigrožėti tvenkiniu, fontanu ir išpuoselėta parko gamta. Daugiau informacijos rasite čia.

4. Ilgio ežero pakrantė Pivašiūnuose (Pivašiūnai, Alytaus r.). Pivašiūnai garsūs kasmet rugpjūčio viduryje visą savaitę vykstančiais Žolinės atlaidais – į juos suplūsta tūkstančiai žmonių iš Lietuvos bei užsienio. Kitas miestelio traukos objektas – Ilgio ežero paplūdimys, įrengtas bei sutvarkytas pritraukus daugiau kaip 170 tūkst. eurų ES investicijų.

Įgyvendinant projektą siekta pritaikyti miestelyje esančius sakralinius kultūrinio paveldo objektus religiniam turizmui. Pivašiūnų lankytojai dabar gali grožėtis Ilgio ežero pakrantės gamtovaizdžiu nuo Skrynios kalvos apžvalgos aikštelės, kur įrengtos ir pavėsinės.

Mėgstantys aktyvų poilsį gali rinktis sporto aikštelę su reguliuojamo aukščio lentomis. Į Ilgio ežerą nuleista vandens čiuožykla labai mėgstama vaikų. Poilsio zonoje nutiesti pasivaikščiojimo takai, o žmonėms su judėjimo negalia įrengtas specialus medinis takas, vedantis link ežero. Daugiau informacijos čia.

Jurbarko savivaldybės nuotr./Jurbarkas turi ką pasiūlyti vandens mėgėjams

Jurbarko savivaldybės nuotr./Jurbarkas turi ką pasiūlyti vandens mėgėjams.

5. Dviračių ir pėsčiųjų takas panemune Jurbarke (Lauko g. ir Kauno g. sankryža, Jurbarkas). Investavus per 300 tūkst. eurų ES lėšų Jurbarke buvo įrengta viešoji aktyvaus poilsio ir turizmo infrastruktūra. Jurbarkiškiai bei miesto svečiai laisvalaikį leidžia vaikštinėdami patogiu pėsčiųjų ir dviračių taku greta sutvarkyto paplūdimio Nemuno pakrantėje, vaikams čia įrengtos žaidimų aikštelės, o suaugusiems – aktyvaus poilsio zonos.

Paplūdimys lengvai pasiekiamas automobiliu, vandens transportu ar dviračiais. Nemuno pakrantė tapo patrauklia poilsio vieta, kur galima aktyvų poilsį, vandens pramogas suderinti su pažintine programa – Panemune driekiasi ilgas ir sutvarkytas dviračių takas, nuo Jurbarko galima važiuoti link Kauno, aplankant įdomiausius objektus: Jurbarko dvarą ir parką, Švč. Trejybės bažnyčią miesto centre, Šv. Jurgio bažnyčią Skirsnemunėje, Šilinės smuklėje veikiantį žvejybos įrankių muziejų, Panemunės bei Raudonės pilis, Veliuonos dvarą.

Šaltinis 15min.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.