0

Vietoj grafičių – autorinis kūrinys

birželio 22, 2015 NAUJIENOS

Margarita Alper\\

Vilniaus senamiestyje esančios kepyklėlės savininkas su sienų tepliotojais kovoja jau dešimtmetį. Jis tepliones uždažo, tačiau tuojau pat jų vietoje iškyla naujos. Daugelis namų savininkų susiduria su tuo, kad nudažyta siena grafitininkams tarsi geras pagrindas naujam piešiniui.

7

Uždažyti sieną kainuoja nemažus pinigus, tačiau jie lyg išmesti į balą. Į kepyklėlės savininką kreipėsi tapytojas Rokas Beržiūnas, jis pasiūlė išeitį – vietoje teplionių sukurti autorinį piešinį.

„Pamačiau jūsų laidą, kad ištepliotos sienos, man iš karto atėjo į galvą, kad reikėtų pasiūlyti tokį sprendimą: sukurti autorinį kūrinį, kad būtų ir reklama, ir papuoštų pačią sieną. Man atrodo, kad ši siena traukia gatvės dailininkus ir ji turi būti užpildyta, kad nebūtų erdvės naujiems piešimams. Paskambinau direktoriui, jis sutiko su tokia iniciatyva“, – pasakoja  tapytojas Rokas Beržiūnas.

Menininkas tikisi, kad daug darbo pareikalavęs piešinys nebus užtepliotas.

„Manau, kad gatvės dailininkai turėtų legalizuotis, tada turės dažų, užsakymų, laiko saviraiškai ir gausis geresni piešiniai“, – sako tapytojas.

R. Beržiūnas yra baigęs interjero dizaino specialybę Dailės akademijoje. Jo veikla apima ir tapybą, ir skulptūrą. Yra sukūręs ir daugiau trafaretinės bei akrilinės tapybos ant sienų Šiauliuose ir Vilniuje.

 LRT televizijos naujienų tarnyba

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.