0

7 įdomūs faktai apie astrologiją

sausio 8, 2011 Alternatyvus mokslas, Astrologija

Nuo to laiko, kai žmogus ėmė žvalgytis į dangų ir ieškoti ten atakymų į klausimus, astrologija tapo mūsų gyvenimo dalimi. Skirtingose pasaulio dalyse atsirado daugybė dangaus kūnų judėjimo interpretacijų. Yra keletas įdomių astrologijos istorijos faktų.

http://www.keyway.ca/gif/babylon.gif* Astrologijos pradžia, manoma, buvo senovės Babilone. Ten žyniai pagal dangaus kūnų judėjimą jau mokėjo numatyti ateities įvykius.
* Pirmosios teritorijos, kur astrologija paplito, buvo Kinija, Indija ir Graikija. Šiose šalyse žmonės pritaikė gautas žinias savo mitologijai, davė savus pavadinimus.
* Astrologai buvo pirmieji mokslininkai viduramžių Europoje. Jie sudarė pirmuosius dangaus skliauto žemėlapius, nustatė planetų judėjimą, davė daug informacijos apie pačią Žemę.
* Žymūs atradėjai M. Kopernikas, G. Galilėjus taip pat buvo artimi astrologijos mokslui.
* Astrologija turėjo įtakos ir šiuolaikinei kalbai. Dauguma tarptautinių žodžių gimė iš astrologijos terminų. Pavyzdžiui, žodis nelaimė (angl. disaster) lotyniškai reiškia blogąją žvaigždę.
* Astrologija įtakojo ir mūsų laikų literatūrą. Dauguma rašytojų, tarp jų ir Šekspyras, daugumą savo personažų kūrė, remdamasis planetų charakteristikomis.
* Šiuolaikinis mokslas taip pat siejasi su astrologija. Viduramžių Europos universitetuose būdavo po septynis fakultetus – po vieną kiekvienai pagrindinei planetai.

http://www.phys.uu.nl/~vgent/babylon/images/astrology_manual_2.jpg

blusa.com

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.