0

Pagrindinis Plutono energijų mėsmalės taikinys –lietuviška santuoka.

sausio 12, 2011 Astrologija

Plutono tranzitas per Ožiaragį keis iš pagrindų (transformuos)  lietuviškajame mentalitete ne tik viešojo elgesio formas, viešos opinijos išraiškas,  laužys  per kelis tūkstantmečius  suformuotas nuostatas, kaip  civilizuotai elgtis viešumoje, konkuruoti.

Pagrindinis Plutono  energijų mėsmalės taikinys – lietuviška santuoka.


http://www.ukspaceagency.bis.gov.uk/assets/channels/discovering_space/content_images/discover_pluto.jpgPrimenu Plutono tranzito per Ožiaragį ribas: teoriškai nuo 2008 sausio 26 d. iki pat 2024 metų (faktiškai procesai  jau įsibėgėjo 2004 metais)
Plutono ciklas (per kiek apsisuka apie Saulę) – 247,7 metų. Paskutinis tranzitas per Ožiaragį vyko 1762-1779 metais.
Atsiverčiu  A.Šapoką pažiūrėti, kas gi vyko anuomet. NIeko gero… beriu Šapokos citatas:   Visiškas pakrikimas, Respublikos žemių padalinimas,  marionetinio Karaliaus ryšiai  ir absoliuti priklausomybė nuo Rusijos,  plikbajorių  seimeliai, didikų ištvirkimas ir bajorų nežabotas pijokavimas, jokio kultūrinio intereso ir jokių kultūrinių pramogų, pinigų grobstymas per įvairias Edukacines komisijas, dėl to skurstančios mokyklos,  miestiečiais ir valstiečiais niekas nesirūpino, tik spaudė, kad mokėtų daugiau mokesčių, valstiečiai skurdo labiau ir buvo visiški beteisiai, pasiskųsti nebuvo kam… tokios  tokelės  vyko viešame   gyvenime 18 a, antroje pusėje ,,, – o kokios vyks 21 amžiaus pradžioje – dar neaišku, bet  visuomenės, aplinkos griuvėsių aplinkybės sutaps…)

Lietuviškos santuokos pamatai – vieni tvirčiausių margaspalvėje  tautų (skirtingų archetipinių etnokultūrų , mentalitetų) bendrijoje, nes pavaldūs Ožiaragio archetipams.  Tiksliausiais  simbolis – Eglė, pavirtusi medžiu, po Žilvino žūties. Saturnas  kristalizuoja prisiminimus, tvirtai atlaiko negandas, nes orientuotas į galutinį  tikslą.
Taip ir lietuviški  santuokiniai ryšiai visada  pradžioje sunkūs, šalti, kupini  charakterių trinties ir  vyro-moters patirčių, žaidimo taisyklių , karjerų kaktomušos.  Kuris  iš abiejų svarbesnis ir vertas didesnės pagarbos ? Kurio patirtis – prasmingesnė ir leidžia jam būti autoritetu?  Kuriam iš abiejų teks didžiausia atsakomybės našta? Kuris kaip Atlantas laikys santuokos stogą, po kuriuo saugiai slėpsis  tas, kuris silpnesnis? Mažai rasime lietuviškų  santuokų , kurių pradžioje nebūtų to stingdančio, varančio į depresiją  saturniškojo  šalčio ar emocijų vakuumo, kai rodos atsidūrėt  tokie vieniši abu ant pliko akmens, išstumti  ar pabėgę iš tevų šeimos emocinio katilo  .. Koks rūmas iškils ant to akmens?

Tačiau  tradiciniai pasąmonės archetipai  greit atsiunčia  saturno gelbėjimosi ratus:“kas paduos stiklinę senatvėje? Dviese lengviau pastatyti tą nuo žilos senovės  privalomą  namuką – saugų kiautą, be kurio lietuvis jau ne lietuvis. Yra tėvai, kurie mums tiek daug davė, dovanojo – esam atsakingi ir prieš juos! Tokios tradicijos … Yra santuokos sakramentas – Dievas nubaus, jei išsiskirsim“, – na ir panašios mentaliteto klišės ir mitai.

Saturno energijos ypatingos tuo, jog kone pusė gyvenimo, pirmoji   tipinės lietuviškos santuokos gyvavimo dalis būna ypatingai sunki ir paženklinta nek. turto problemomis (kur gyventi?) , komplikuotais ar priklausomais santykiais su tėvais (su tuo, kuris nustatinėja  savoje giminėje  griežtas  normas), konfliktais ir net fiziniu smurtu (egzaltuotas Marsas), kovomis dėl autoriteto, dėl savų tradicijų diegimo, dėl savo karjeros pirmenybės. Antroji poros gyvenimo dalis žymiai gražesnė, lygesnė ir net…. gražesnė. Tik, deja, maža lietuviškų porų, kurios peržengia tuos  privalomus sunkių išbandymų slenksčius, kol užsigrūdinę  tarpusavio kovose ir gyvenimo negandose iškelia pabaigtuvių-būsimų įkurtuvių vainiką , pasitinka saulėlydį  gražų, kupiną  abipusės pagarbos (Saturnas – valdovas), aktyvios veiklos ir gero sekso (egzaltuotas Marsas), išminties ir įdomybių, turiningo bendravimo  pagal interesus su  aplinka (draugingas Merkurijus ), stiprių,  ilgo išlaikymo, brandžių jausmų ir savo ištikimybe  bei stoiškumu pelnytomis gėrybėmis (drauginga Venera.)

Taip, yra poros, kurios  nepraeina keliais akmenuotų Likimo slenksčių ir  gyvenimo gėrybių krepšį sukrauna  anksčiau, nei saturniškajame amžiuje -56- 70 metų. Tačiau jų pradžia, susiėjimas, sutuoktuvės  paprastai yra lydimos tam tikrų privalomų ožiaragiškų  aplinkybių:

1.      Vėlyva santuoka, kai abu arba bent vienas turi gyvenimiškos patirties nuospaudų (jau prisilakstė).
2.      Pora turi kur gyventi, arba – dar geriau – turi  nuosavą, atskirą nuo tėvų, būstą.
3.      Pora  besąlygiškai paklūsta kažkieno iš tėvų (turinčio padėtį visuomenėje, stogą ar išminties kraitį) autoritetui.
4.      Pora kaip kraitį gauna paveldą,   nekilnojamą turtą,  patikimai išsuktą verslą.
5.      Vienas poroje žymiai vyresnis  (nebūtinai amžiumi, pakanka – patirtimi).
6.      Bent vieno horoskope yra stiprus  Saturnas (ištvermės, pagarbos tradicijoms ir įstatymams rodiklis)
Tokiomis sąlygomis  startavusios  poros su tradiciniu lietuvišku mentalitetu  turi iškart tvirtą pagrindą ir yra apsaugotos nuo dalies „grūdinamų gyvenimo procedūrų“.

Kitoms  liet. poroms išsilaikyti maratone  vardu Gyvenimas žymiai sunkiau. Vienas iš dviejų  natūraliai tampa tradicijų nešėju, atramine, veikliąja poros puse,  statybos darbų organizatoriumi   (nebūtinai – vyras, juk santuokos cementu dažnai būna ir stipraus charakterio moteris), išmintingai, santūriai priima kito vaikiškus nuklydimus ir imasi atsakomybės už vaikus  (Ožiaragyje išvarytas Mėnulis), turi ištvermės apsaugoti porą nuo visuomenės, ypač giminių apkalbų, įtakos,nereikalingos  aplinkinių paguodos ir užuojautos, kuri kaip potvynio vanduo paplauna  jau pastatytus ar dar tik renčiamus  santuokos pagrindus (kritęs Jupiteris).

Plutono tranzitas  sugriaus lietuviškos  santuokos esmę, jos pagrindus ir tvirtybę. Kokios naujos formos gims griuvėsiuose – parodys laikas ir aršių kovų  dėl  liet. santuokos prasmių baigtis.    Visi mes esame to virsmo dalyviai ir savo  patirtimi, savo geraisias pavyzdžiais ir autoritetu galim prisidėti prie  kovos (o  Plutono energijos reikalauja būtent kovos, o ne pasyvumo)  už  lietuviškos santuokos   vertybių išsaugojimą ir naujų, gyvybiškų jos formų sukūrimą.

Plutonas – ne tik psichologinė kategorija, kai , tarkim, nematai gyventi prasmės su žmogumi, kuris „varo vėžį“. Plutonas – ir tiesioginis smurtas, agresija, kovos dėl valdžios, brutalios jėgos metodai . Visose porose , kurios identifikuoja save su lietuvišku mentalitetu arba gyvena Lietuvos valstybėje (yra čia gyvenančių žmonių  hologramos sudedamoji dalis)  plutoniškos energijos  „vykdys apsivalymo arba sunaikinimo misiją“ nuo 2008   iki 2024 metų.
„Rasti du negyvi sutuoktiniai“,  „Sugyventinis mirtinai suspardė sugyventinę „ ir pan… Kaip astrologei man aišku, kas ir kodėl vyksta. Kaip žmogus neturiu dar receptų – kokias naujas , abipusiai priimtinas  prasmes sugalvoti porai, kuri  užsidėjusi  paskolų kilpą, neturi kur gyventi, grimzta į skurdą, yra atskirta darbų ir  atstumų. Juk vienam išties lengviau išgyventi, nei derintis prie kito charakterio ar žiūrėti, kaip kitas ne taip auklėja vaikus…

Lietuvių kolektyvinėje  pasąmonėje yra užprogramuota viena vienintėlė santuoka. Dėl to čia taip sunku vėl rasti porą našlėms, išsiskyrusiem. Pernelyg daug akmeninių žiedų  (turtas, psichologija, atmintyje kietai kristalizuotos geros ar blogos patirtys)  sujuosia juos su ta pirmąja patirtimi, su tais –  pirmo vaiko tėvu ar motina.  Vis didėjančių greičių, neišvengiamai globaliame  pasaulyje lietuviška  tvirta vienintelė santuoka gali tapti ir  tiesiu keliu į asocialumą,  lūzeriškumą , outsaidą , bet ir  išskirtine galimybe  atrasti   tikrąjį dvasingumą,  giliau pažinti save.

Kol kas galiu tik išvardyti veiksnius , kurie  ardys  lietuviškos santuokos pamatus. Dažnai girdžiu klausimą : ar sugyventiniai  laikomi santuoka? Astrologiškai – taip, jei pora yra  išsiviešinusi  aplinkai, jog gyvena kartu, po vienu stogu , jei  turi tegu ir žodines  tarpusavio sutartis, jei  turi bendrų vaikų. Formalūs štampai pase – savo esme yra praeities, Žuvų eros  santuokos archetipas. Tačiau prieš  Dievą , prieš save pačius mes puikiai atskiriame , kada dar tik išgyvename meiles, o kada jau esame pora,  praėjusi jausmų etapą ir susaistyta įvairiomis atsakomybėmis.

Veiksniai, kurie ardys lietuviškos santuokos pamatus.

1. Vaikų problemos

2 Meilės ir meilužiai.

Sakysit – šis veiksnys ardo santuokas  visame pasaulyje. Ogi ne.  1937-1958 metais Rusijoje santuokos pamatus ardė  valdžios teroras, 1958-1971 Izraelyje – ideologija ir įstatymai, svetimšalių  teroras.  Atsispirti lietuvaitei , uždarbiaujančiai užsienyje, nuo musulmonų  ar bepročių, seks manjakų ar sutenerių , gašlių senių ar pinigų maišų ( tai vis plutioniečių tipažai ) presingo beveik neįmanoma  dėl jos mentaliteto ypatybių . Ne išimtis ir  vedę lietuvaičiai.

3. Pomėgiai, pradedant masiniais lėbavimais ir baigiant azartiniais lošimais.

4. Smurtinis,  sklidinas plutoniškų energijų ir tipažų, laisvalaikis ir pramogos (seksas, prievarta,  narkotikai, ginklai, apsauginiai, erotizuoti pirčių savaitgaliai firmose), agresyvi klubinė rinkodara.
Net ir nekalti  kassavaitiniai pasibuvimai draugų būryje (medžioklė, žvejyba, joga) gali tapti tuo  „nekaltu “ kardu, kuris perskels porą būtent ateinančiu periodu, nors kažkodėl niekuo negrėsė anksčiau.

5. Atostogos (ne ten ir ne su tais, arba jų nebuvimas)
6. Lietuviškos gamybos reklama (laimei, jos siužetus mažai kas supranta, bet vyraujantis juose  absurdas ir  agresija – rėžiasi į pasąmonę). Gerietiškas patarimas – iki 2024 metų kuo mažiau santykiauti, įsileisti į savo sąmonę   lietuviškos reklamos produktų , jei norite save apsaugoti nuo papildomos smurto dozės.

7. Religinės praktikos ir ritualai (Budisto ir musulmonės, doro kataliko ir pagonės  praktikos, ritualai  po vienu stogu, vienoje lovoje sunkiai įsivaizduojamos). Tačiau  priklausymas vienai konfesijai, priešingai , stiprins santuokinius ryšius. Tad susituokę  krikštyti katalikai, prisiekę pagonys  ar nepalaužiami ateistai,  nardymo ar skaitų fanatikai  per Plutono  tranzitą  turi daugiau šansų nesusipjauti dėl turto ar nesunaikinti vienas kitą  psichologiškai.
8. Lietuviškas menas (teatras,  kinas, dailė ir etc). Smagu, jog užsiraukia AXX festivalis, gauti dar vieną porciją gyvenimo mėšlo už  savo pinigus iš ekrano – mazochizmas ar šūdvabalio  inkarnacija, ne kitaip.

Veiksniai , kurie gali padėti išsaugoti  lietuviškos  santuokos pamatus.

1. Vaikai. Dėl jų tikrai verta nesiskirti arba skirtis, jei agresija ir skandalai tapo santuokos kasdienybe. Būtent  ant vaikų kris jų tėvų  dvikovų plutoniškos energijos – per vaikų nevaldomą agresiją viešumoje,  jų psichol. problemas,  per vaikų traumas ir mirtis, per  išorinį smurtą, nukreiptą į besipykstančių porų vaikus, per vaikų mirtinas ligas (onkologija) . Taigi, iškasę karo kirvį ar pratrūkę keiksmais,  sutuoktiniai turėtų  pirmiausia pažvelgti    į mažų vaikų akis ir suvaldyti  agresiją vardan jų . Arba tyliai išeiti arba nukreipti  plutonišką nepasitenkinimą sutuoktiniu kažkur kitur, na gal į  viešo gyvenimo, rinkos  reformas. Skyrybų  prieangyje  pirmaeilis ir neatidėliotinas –  vaikų klausimas.

2. Kultūrinės programos ir renginiai, parodos ir pozityvus  menas  ( pakanka atpiginti bilietus į kinoteatrą bent  vieną dieną  per savaitę ir rodyti ten GERUS,  prasmingus nepornografizuotus  FILMUS –ir tai jau bus indėlis į lietuviškos santuokos išsaugojimą, bet kur jau čia …nesulauksim)
3.  Bendri sutuoktinių pomėgiai  ir hobiai ,kurie  asenizuotų susikaupusią įtampą,ateinančią iš brutalaus viešo gyvenimo. Savos kompanijos (ne draugai, o būtent   kompanijos, kur semiamasi jėgų ir vyksta tam tikra plutoniška – agresyvoka – psichoterapija)
4. Bendras ar (jei labai skiriasi atsipalaidavimo poreikiai) – atskiras poilsis. Leiskite vienas  kitam nuo poros problemų pailsėti.
5. MEILĖ … Jausmai… Mėgavimasis vienas kitu ,   jaučiant dėl to džiaugsmo, laimės, jėgos antplūdį… Vis atgimstanti iš pelenų romantika. Šį veiksnį įrašau paskutiniu, nes jis –  ekskliuzyvinis ir reikalauja didžiulių energijos sąnaudų , paimtų iš kitų sričių – vaikų priežiūros, karjeros, įdomių užsiėmimų, reikalauja  vidinio darbo su savimi ir charakterių transformacijų.

Cinikas paklaustų – o vardan ko? Jei, tarkim, po skyrybų, susiėjus  su kitu , nauju žmogumi  dėl ypatingai darnaus kompozito, bus žymiai geriau  – ir jausmų, ir supratimo, ir  intymo prasme.

Sau atsakymą radau – dėl to, jog tikrasis lietuviško porinis  midaus skonis atsiskleidžia tik į senatvę. Dėl pigaus, bet skanaus sidro nesiruošiu atsisakyti 30 metų brandinto konjako.

Kiti gal ras gilesnių prasmių ir motyvaciją, kodėl reikia eiti kartu ir prisiimti atsakomybę už kitą šiame regresuojančiame krašte ar nukreizėjusiame  pasaulyje?  Svarbiausia ieškoti atsakymų savyje, o ne išorės  neigiamuose pavyzdžiuose. Pastarųjų vis daugės lietuviškoje viešumoje, kurią bombarduos įvairaus plauko, bet smurtinio kirpimo žaidėjai ir reiškiniai.

sauleshoroskopas.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.