0

Žymiausi šalies teatralai atvėrė Klaipėdos dramos teatrą

lapkričio 7, 2015 Kultūra, Teatrai

Aurelija Jašinskienė \\

Šeštadienį uostamiesčio širdyje – aikštėje prie Taravos Anikės – iškilmingai atvertas aštuonerius metus rekonstruotas Klaipėdos dramos teatras.

 Tomo Pikturnos nuotr. / Pasveikinti Klaipėdos dramos teatro maestro Vytauto Paukštės atvyko ir šiuo metu Vilniuje dirbanti aktorė Monika Vaičiulytė.

Tomo Pikturnos nuotr. / Pasveikinti Klaipėdos dramos teatro maestro Vytauto Paukštės atvyko ir šiuo metu Vilniuje dirbanti aktorė Monika Vaičiulytė.

2007-aisiais avarinės būklės teatro pastatas buvo užvertas: žiūrovams parodytas paskutinis spektaklis, o trupė išsikėlė į Žvejų rūmus. Aštuonerius metus teatras blaškėsi, kol po ilgos rekonstrukcijos sulaukta savųjų namų. Kai kuriems aktoriams teko hamletiškas klausimas: „Būti, ar nebūti“. Nesulaukę, kol savas teatras atvers duris, jie išsibarstė po kitus šalies teatrus.

Likusieji nesustoję dirbo ir per tą laiką pelnė aštuonis „Auksinius scenos kryžius“.

Dabar teatras Klaipėdoje – pats moderniausias šalyje. Scenos aparatūrą kultūros ministras Šarūnas Birutis apibūdino vienu žodžiu: „Kosmosas“.

Šeštadienį į uostamiestį suvažiavę žymiausi teatralai gyrė akustiką teatre, modernius sprendimus, įrengiant sales.

„Tas džiaugsmas dvilypis. Tai ir skausmas, ir džiaugsmas kartu. Skaudu, kad geriausi metai praėjo veltui, visą laiką belaukiant. Ne visi gi ir sulaukė: vieni iškeliavo Anapilin, kiti tiesiog išėjo“, – pažymėjo teatro meno vadovas režisierius Povilas Gaidys, šiame teatre išgyvenęs tris rekonstrukcijos etapus.

Šiemet teatras neteko ir ilgamečio vadovo Gedimino Pranckūno. Jį pakeitęs Tomas Juočys, prie rekonstrukcijos etapo dirbęs nuo pat pradžios, atidarymo dieną kvietę visus susitelkti kūrybiniam darbui taip, kad žinia apie modernų teatrą plačiai nuskambėtų.

Į Klaipėdą šeštadienio vakarą pasveikinti teatro žmonių atvyko ne tik šalies vadovai, bet ir žymiausi šalies aktoriai, režisieriai.

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.