0

Kalėdinis traukinukas išvažiavo į Vilniaus gatves

gruodžio 14, 2015 Kultūra, Sostinė Vilnius, Šventės

Violeta Grigaliūnaitė\\

Pirmadienį lygiai vidurdienį į pirmą kelionę Vilniaus gatvėmis šiuo kalėdiniu laikotarpiu išlydėtas kalėdinis traukinukas. Šiemet jo maršrutas drieksis ir palei Nerį, tad važiuojantys galės pamatyti, kaip atrodo ne tik papuoštos miesto gatvės, bet ir upė.

kaledinis traukinukas

Vilniaus savivaldybė, radusi partnerių, praeitą savaitę paskelbė, kad kalėdinis traukinukas vėl važinėti sostinės gatvėmis. „Šiemet traukinukas dar gražesnis, nei buvo anksčiau“, – su šypsena į pirmąjį reisą traukinuką su lopšelio-darželio „Gudrutis“ vaikais palydėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iš šono žiūrint traukinukas labai panašus į tuos, kurie važinėjo ankstesniais metais. Tiesa, žadama, kad langai nerasos ir viduje bus šilta – traukinuko vagonai šildomi.

„Žiūrėsim, greičiausia važiuosim. Gal ne pirmomis dienomis, kai bus daug norinčių“, – šypsojosi meras, paklaustas, ar su savo vaikais ketina išmėginti pramogą. Jis prisipažino ir ankstesniais metais traukinuku važiavęs.

Tam tikrą spaudimą, kurį pajuto miesto valdžia, paskelbusi apie tai, kad šiemet traukinuko nebus, R.Šimašius įvardijo ir kaip dalies tėvų norą papolitikuoti. „Kartais komiškai atrodė tas spaudimas, kai atrodė, kad kai kuriems politikuojantiems tėvams tai aktualiau nei vaikams. Bet ir kalbos apie tai, ir vaikams sužadino dar didesnį apetitą. Tai gera pramoga, gerai, kad atsirado. Kitais metais irgi turės būti“, – kalbėjo meras.

Vienu metu traukinuku gali važiuoti 48 vaikai. Važinėtis jis ketina iki sausio pabaigos.

Anksčiau skelbta, kad traukinukas nevažinės, nes tai miestui yra per brangu.

Lapkričio vidury savivaldybės atstovai tikino, kad traukinukui paprasčiausiai neturi pinigų. Esą taupant lėšas, traukinuko pramogos šiemet nuspręsta atsisakyti: praėjusiais metais traukinukas savivaldybei kainavo 51 262,74 eurų (177 tūkst. Lt) (darbuotojų atlyginimai, degalai, medžiagos ir atsarginės dalys, transportavimas, draudimas, bilietai, reklama ir kitos tiesioginės bei pridėtinės išlaidos), o pajamų už bilietus surinkta 26 065,80 eurų (90 tūkst. Lt).

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.