0

Sostinėje duris atvėrė barzdočių paroda „Įrėmink bazdą“

kovo 11, 2016 Kultūra, Parodos, Renginiai

Ketvirtadienio vakarą į sostinės centrą traukė būrys žmonių, norinčių išvysti barzdočius. Fotografas Dainius Ščiuka (24) atidarė originalią parodą „Įrėmink barzdą“, kurioje eksponuojama 12 įvairaus amžiaus barzdočių.

Vilniuje duris atvėrė paroda „Įrėmink barzdą“, kurioje užfiksuoti savo veikla ir išvaizda išsiskiriantys vyrai. Tarp jų – ir „Virtuvės mitų griovėjų“ kūrybos vadovas Alfas Ivanauskas.

Rūkantys cigarus, vilkintys tvido kostiumus, persismelkusius kavos pupelių kvapu ar aplaistyti autentišku alumi, svajojantys apie geresnį rytojų – būtent tokie vyrai įkvėpė fotografą į rankas kamerą paimti ir įrėminti vyriškas barzdas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Parodos „Įrėmink barzdą“ atidarymas

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Parodos „Įrėmink barzdą“ atidarymas

Pasak autoriau, barzda – elementas, simbolizuojantis intelektą, vyriškumą ir stiliaus manieringumą.

„Barzdų mada ateina ir išeina kas šimtmetį. Dabar ji sugrįžo vėl. Vyrai vėl nori atrodyti natūraliai, nori jaustis laisvi, vyriški, nori jaustis savimi“, – sakė Dainius.

Bakalauro darbas virto paroda

Kaip įsitraukė į barzdų kultūrą Dainius sako ir pats nepajutęs. Tačiau pažintis prasidėjo prieš trejus metus, kuomet gyvendamas Anglijoje ir ten studijuodamas fotografiją jis ieškojo idėjos bakalauro darbui.

Jo draugų ir pažįstamų aplinkoje ne vienas vyras augino barzdą, vis dažniau bendrame rate pasidalindavo įdomiais pasakojimais, naudingais patarimais, dalindavosi įspūdžiais iš barzdočių klubų surinkimų.

iremink-barzda

Galiausiai vis dažniau pokalbiai pakrypdavo apie visame pasaulyje populiarų judėjimą „No-shave November“ („Barzdotas lapkritis“, – liet.) – iniciatyvą, kai visą mėnesį vyrai raginami nesiskusti ir tokiu būdu atkreipti aplinkinių dėmesį į prostatos vėžio riziką.

Būtent šis judėjimas ir įkvėpė Dainių imtis tolimesnių projektų – pradžioje diplominio darbo, o vėliau ir pirmos, antros parodos.

Dainių Ščiuką galima pavadinti produktyviu kūrėju – būdamas vos 24 metų jis jau yra pristatęs savo darbus daugiau nei dvidešimtyje parodų tiek Lietuvoje, tiek Didžiojoje Britanijoje, kur ir baigė fotografijos studijas. Kol kas svarbiausiu menininko įvertinimu galima laikyti 2010 metais Lietuvos fotomenininkų sąjungos apdovanojimą kategorijoje „Debiutas“. Iki šiol Dainius Ščiuka geriausiai žinomas dėl savo projekto „Gatvės stilius“, kuriame amžino praeivius Kauno centre. Tačiau paskutinius dvejus metus vis didesnio populiarumo susilaukia naujas jaunojo kūrėjo projektas „Įrėmink barzdą“.

Žmonės.lt

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.