0

Penktadienį įvyks neįprastas Mėnulio užtemimas

rugsėjo 16, 2016 Astrologija, Astronomija, NAUJIENOS

Penktadienį pasitiksime ne tik Mėnulio pilnatį, bet ir paskutinį šiais metais Mėnulio užtemimą. Tiesa, jo metu Žemės palydovas neparaudonuos, kaip įprasta per užtemimus, o tik šiek tiek patamsės, mat jis įskries į Žemės pusšešėlį.

Pusšešėliniu vadinamą užtemimą, kuris truks apie 3 valandas, galės matyti Europos, Azijos, Afrikos ir Australijos gyventojai. Lietuvoje šis užtemimas prasidės kelios minutės prieš 20 val., piką pasieks apie 22 val., o baigsis likus kelioms minutėms iki vidurnakčio. Įprasti Mėnulio užtemimai įvyksta, kuomet palydovas ar jo dalis patenka į Žemės šešėlį. Jo skersmuo ties Mėnulio orbita siekia daugiau nei 9 tūkst. km ir yra apie 2,6 karto didesnis už palydovo skersmenį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „mėnulio užtemimas“
Tačiau Saulė yra ne šviesos taškas, o milžiniškas ugnies kamuolys, todėl aplink mūsų planetos metamą šešėlį susidaro šviesesnė sritis, vadinama pusšešėliu. Kartais Mėnulis patenka būtent į jį, o paties šešėlio nekliudo. Tai ir yra pusšešėlinis Mėnulio užtemimas. Pusšešėlinis Mėnulio užtemimas bus matomas Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Australijoje.Timeanddate.com iliustr. Lyginant su pilnu ar daliniu Mėnulio užtemimu, pusšešėlinis užtemimas yra gerokai subtilesnis ir sunkiau matomas plika akimi.

Tačiau esant giedram dangui blyškų šešėlį palydovo paviršiuje pamatyti įmanoma. „Kadangi pritemimas bus toks švelnus, geriausias patarimas būtų naudotis žiūronais ar teleskopu, kad pamatytumėte, kaip Žemės pusšešėlis slinkdamas pridengia įprastą Mėnulio švytėjimą“, – siūlo Andrew Fazekas iš „National Geographic“. Jis pastebėjo, kad piko metu pusšešėlis užklos apie 91 proc. regimojo Mėnulio disko.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „mėnulio užtemimas“
Kitas panašus Mėnulio užtemimas įvyks kitų metų vasarį, o rugpjūčio pradžioje laukiama dalinio Mėnulio užtemimo. Artimiausias pilnas Mėnulio užtemimas numatomas 2018 metų sausio 31 d.
it.lrytas.lt

Lana Kutkytė\\

Astrologės įžvalgos: kaip mus veiks rugsėjo 16-osios Mėnulio užtemimas?

http://s2.15min.lt/static/cache/MjY5eDI2OSwxNDY3eDU2Miw2MTYxMzMsb3JpZ2luYWwsLDI0MDk1NDM5MzU=/astrologenlana-kutkyte-54f82207b849e.jpg

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Astrologė Lana Kutkytė

„Rugsėjo 16 d. 22.05 val. Lietuvos laiku įvyks pusšešėlinis Mėnulio užtemimas. Mėnulio užtemimas visuomet vyksta esant pilnačiai, kuomet Saulė yra priešais Mėnulį. Jau pats pilnaties momentas turi savyje daug sunkiai suvaldomos energijos, tačiau kuomet jis vyksta kartu su užtemimu, patartina tinkamai pasiruošti šiam laikotarpiui“, – įspėja astrologė, dvasinio tobulėjimo centro „Sadhana“ įkūrėja bei vadovė Lana Kutkytė.
Užtemimas vyks Žuvų ženkle, tad ypač stipriai bus aktyvuotos energijos, susijusios būtent su šio ženklu. Tai temos, susijusios su pasiaukojimu, dvasingumu, meile, kūryba, grožiu, paslapčių atskleidimu, vienatve, depresija, žalingais įpročiais, iliuzijomis, baimėmis, aukos pozicija.

Žinoma, kad kiekvienam žmogui užtemimas, kaip ir kiti astrologiniai įvykiai, atneša kažką asmeniško ir paliečia tik jam aktualias problemas, kurias galima pamatyti asmeniniame horoskope.
Visgi yra bendro pobūdžio patarimų, į kuriuos pravartu atkreipti dėmesį kiekvienam iš mūsų.

Pasiruoškite tam, kad į „dienos šviesą“ gali iškilti nemažai šokiruojančių ir nemalonių paslapčių. Tai apsivalymo metas, tad pasistenkite nepamiršti, jog tai, kas vyksta, yra reikalingas procesas, kuris leis nebegyventi iliuzijose, nusimesti „rožinius akinius“ ir pamatyti, kas vyksta iš tikrųjų. Susilaikykite nuo šmeižto, noro teisti ir kaltinti kitus, išpasakoti aplinkiniams tik jums žinomus dalykus, jei tam nėra būtino reikalo. Dabar toks noras gali tiesiog užvaldyti.
Būtent dabar pats metas užbaigti kažką, kas „nuodija“ jūsų gyvenimą įvairiuose lygmenyse. Jei turite žalingų įpročių, kurie nuodija, teršia jūsų fizinį kūną, tuomet pasinaudokite palankia progą atsisakyti arba bent jau sumažinti jums netinkančių produktų vartojimą. Organizmas šiuo metu bus ypatingai jautrus, tad lengva bus pajusti, kas jums tinka, o kas ne.

Tas pats galioja ir kitose gyvenimo sferose, tad įsiklausykite į tai, kas vyksta aplink jus bei jūsų viduje, ir būtinai pamatysite, jog kai kurios situacijos, veiksmai, reakcijos, žmonės ar vietos jums atneša daugiau negatyvo nei pozityvo. Taigi, jei tik panorėsite, galėsite užbaigti kažką varginančio ir atimančio energiją. Visi valymosi procesai šio užtemimo metu užsitvirtins lengviau nei įprastai.
menulis
Dauguma pajus, jog susiklosčiusios situacijos verčia atrasti harmoningą balansą tarp pasiaukojimo kitų labui ir savo asmeninės gerovės, tarp dvasingumo ir materialumo, tarp būtinos pagalbos silpnesniems ir savęs išnaudojimo, „parazitavimo“ skatinimo. Šis užtemimas iškels būtinybę apsvarstyti savo gyvenimo būdą ir sudėlioti savo veiksmus taip, kad galėtumėte pagelbėti, būti naudingais kitiems, tačiau tuo pat metu neatimtumėte gerovės iš savęs. O galbūt suvoksite, jog esate vienas iš tų, kuris išnaudoja kitą žmogų, vengia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir savo problemas užkrauna kitiems.

Sunkiausia bus susitvarkyti su emocijomis, baimėmis ir nuoskaudomis, kurios gali būti net iš vaikystės. Iš prigimties jautriems ir emocingiems žmonėms patartina pabūti su savimi ir iškrauti visą susikaupusį emocijų bagažą per meditaciją, kūrybą, šokio terapiją ar panašią veiklą, kuri leistų pasijusti geriau ir tuo pačiu nukreiptų dėmesį nuo žmonių, kurie tokią savijautą sukelia – tai apsaugotų nuo konfliktų.

Normalu, jei užplūstų noras išsiverkti, išsipasakoti, pasiguosti kitiems, tačiau svarbu stebėti save ir nepasakyti ar nepadaryti to, dėl ko vėliau tektų pasigailėti. Emocijos neleis blaiviai įvertinti situacijos, todėl protingiausia būtų iš anksto susiplanuoti dienotvarkę, bendravimo ratą ir pasistengti savo plano laikytis.
Šaltinis: Ji24.lt

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.