0

Sostinės meras kviečia visą Lietuvą švęsti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį

sausio 25, 2017 Sostinė Vilnius

„Kiekvieną dieną matau laimingų vilniečių šypsenas, jaučiu jų pozityvumą. Mano tikslas – kad pasitikdamas 700-uosius Vilnius būtų laimingiausių pasaulyje žmonių miestas. Iki šiol Vilniaus įkūrimas nebuvo solidžiai minimas.  Norisi įprasminti svarbią miestui ir Lietuvai datą, todėl kviečiu visus – kultūros ir meno, švietimo ir mokslo įstaigas, nevyriausybines organizacijas ir aktyvias bendruomenes –  jau dabar kurti programą 2023-iesiems, kad originaliai, iškilmingai  ir smagiai švęstume Vilniaus 700 metų jubiliejų.“ – kvietė  Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Laiškas atsisiųsti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Šimašius“

Remigijus Šimašius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Prieš 694 metus Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų gyventojams, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius.  Meras R. Šimašius pasidžiaugė, kad sukaktį Vilnius šiandien pasitinka atviras, greitas ir augantis. Per praėjusius metus Vilniuje savo gyvenamąją vietą deklaravo dar 7 tūkst. 503 gyventojai, tad sostinėje jau daugiau kaip pusė milijono gyventojų (622 543)!

Gediminas_orig

Vilnius – viena žaliausių Europos sostinių, vilniečiai myli savo miestą ir yra išrinkti nori matyti jį švarų, sutvarkytą, su sklandžiai veikiančiu viešuoju transportu, žaliais parkais ir skverais, sutvarkyta Neries krantine, naujais baseinais, atnaujintomis mokyklomis ir darželiais, į kuriuos nėra eilių, –  tokį miestą, kuriame gera gyventi visiems.

Susijęs vaizdas

http://www.vilnius.lt/

© 2017 – 2018, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.