0

Vasario 16-ąją „Valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona“

vasario 13, 2017 Kultūra, Renginiai, Šventės

Jau antrus metus iš eilės Vasario 16-ąją per Vilnių nusidrieks šventiniai „Valstybingumo maršrutai: Geltona. Žalia. Raudona“, kviečiantys linksmai, turiningai ir prasmingai atšvęsti valstybės gimtadienį.


Geltonas maršrutas kviečia iš naujo atrasti, patirti, džiaugtis ir didžiuotis tuo, ką sukaupėme per amžius. Talentingiausiems Lietuvos žmonėms ir jų iniciatyvoms skirtas Žaliasis maršrutas. O Raudonasis maršrutas skirtas Lietuvos valstybingumo istorijai.

valstybingumo-marsrutai-geltona-zalia-raudona

ooosom.lt nuotr. / „Valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona.”

Pernai virš 26 000 dalyvių sulaukęs projektas šiemet vilniečius ir sostinės svečius per visus tris maršrutus pakvies į 145 nemokamus renginius skirtingose kultūrinėse ar koncertinėse erdvėse, muziejuose, ugdymo įstaigose ar tiesiog mieste.

Nuo 11 iki 19 val. skirtingos veiklos lauks ne tik suaugusiųjų, bet ir mažųjų Lietuvos patriotų. Nuo unikalių mokslo šou, robotikos, grojančių Gediminaičių stulpų ar proginio trispalvio atviruko programavimo iki tautodailės, amatų dirbtuvių ar „Gustavo nuotykių” peržiūros. Iš viso mažiesiems ir šeimoms organizuojama virš 65 veiklų ir renginių.

Į unikalią fotosesiją šventės dalyvius pakvies Valstybės pažinimo centre įrengta interaktyvi fotostudija, kurioje pažangiausių technologijų padedami galėsite nusifotografuoti su skirtingų laikų unikaliais pieštiniais Lietuvos valstybės herojais ir įkvepiančiomis asmenybėmis. O miesto erdvėse specialiai įrengtose mobiliose ir stacionariose „Laisvės atvirukų” fotostudijose galėsite užfiksuoti Lietuvos valstybės simbolius arba įsiamžinti su jais.

Aktyvių veiklų mėgėjai galės dalyvauti orientacinėse varžybose ir susipažinti su valstybingumo istorija specialiai šiam renginiui sukurtame maršrute Vilniaus senamiestyje, žygeiviai galės leistis į žygį Pavilnių regioninio parko piliakalniais kartu su muzikantais. Tautinės muzikos mylėtojai galės linksmintis vakaronėse, o šiuolaikinės muzikos gerbėjai – repuoti su „Jama&W”.

Skirtingo žanro koncertai žiūrovų lauks Valdovų rūmuose, Vaidilos teatre ir Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur D.Razausko, S.Petreikio, Nedos atliekama muzika papildys ryškiausių šių laikų poetų A. Marčėno, G.Grajauskio ir R.Stankevičiaus poezijos skaitymus. Muzikinę šventės programą vainikuos specialiai šventei parengta choro „Ąžuoliukas” ir vieno garsiausių visų laikų tenoro Merūno programa.

Kultūrinėse erdvėse, muziejuose ir po Vilniaus dangumi organizuojamos ekskursijos – tik šiemet jos vyks ne tik Senamiestyje, bet kituose miesto mikrorajonuose. O dar labiau savo geografiją projektas plės virtualioje erdvėje.

Vasario 16 d. portale 15min lygiai 15 val. vyks virtualus protmūšis „Šimtmečio belaukiant“, kuriame kviečiami varžytis visos Lietuvos gyventojai ir lietuviai užsienyje. Taip pat visi norintys internetu tiesiogiai galės stebėti įdomius susitikimus ir pokalbius, kuriuose dalyvaus Lietuvai nusipelnę ir Lietuvą garsinantys visuomenės nuomonės lyderiai, o pokalbius moderuos visiems gerai žinomas keliautojų, publicistų ir laidų vedėjų duetas – Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Ir tai tik dalis visos programos. Kiekvienas jūsų galite susikurti savo šventinę programą. Jums tereikia apsilankyti renginio puslapyje www.ooosom.lt.

VISI NUMATOMI RENGINIAI YRA NEMOKAMI.

Šaltinis: Projekto partnerio turinys ooosom.lt.

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.