0

Kas pagaliau stovės Lukiškių aikštėje?

vasario 18, 2017 Kova už tautą, Kūrėjai ir kūryba, skulptoriai ir skulptūros

Vasario 16-ąją paskelbti geriausi Vyčio paramos fondo paskelbto skulptūros, įamžinančios kovojusius už Lietuvos laisvę, konkurso modeliai.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „skulptūra papuoš Lukiškių aikštę“
Daugiausia balų (eilės tvarka) surinko modelis „Laisvės karys 1“ (skulptorius iš Klaipėdos,Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas), „Baltai“ (skulptorius iš Vilniaus Gitenis Umbrasas), „Šviesą nešantis“ (skulptorius iš Kauno Stasys Žirgulis). Jiems bus įteiktos Fondo premijos – 3, 2 ir 1 tūkstantis eurų. Konkursui buvo pateikti 13 modelių.

Konkurso komisiją sudarė 15 narių: Architektas,VDA profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Algirdas Žebrauskas (komisijos pirmininkas), istorikas , VU profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Alfredas Bumblauskas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos Garbės pirmininkas Jonas Burokas, fotografas ir grafikas, LRV meno premijos laureatas Rimantas Dichavičius, Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis, Dim. Brigados generolas, Vyčio kryžiaus kavalierius Česlovas Jezerskas, menotyrininkė, Valstybinės paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė, architektas, Lietuvos architektų sąjungos Ekspertų tarybos pirmininkas Saulius Misevičius, Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, architektas, VGTU docentas Saulius Pamerneckis, istorikas, ilgametis heraldikos komisijos pirmininkas doc. dr. Edmundas Rimša, skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Lionginas Strioga, menotyrininkė, LRV Kultūros ir meno premijos laureatė dr. Nijolė Tumėnienė, skulptorius, LRV Kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Žukauskas. Vyčio paramos fondas artimiausiu metu ketina pasirašyti su nugalėtoju sutartį, o visuomenė kviečiama paremti, kad laisvės kovotojų atminimą įamžinanti skulptūra iškiltų sostinės Lukiškių aikštėje.

arūno Akelaičio nuotr. / „Laisvės karys“

arūno Akelaičio nuotr. / „Laisvės karys“

Kaip rašyta anksčiau, konkursui buvo pateikta 13 modelių. Konkurso komisija nusprendė, kad geriausias yra skulptoriaus iš Klaipėdos, Nacionalinės premijos laureato Arūno Sakalausko kūrinys „Laisvės karys“. Antroji vieta atiteko skulptoriaus iš Vilniaus Gitenio Umbraso darbui „Baltai“, o trečioji vieta – kauniečiui skulptoriui Stasiui Žirguliui už kūrinį „Šviesą nešantis“. Jiems bus įteiktos fondo premijos – 3, 2 ir 1 tūkst. eurų.
http://s2.15min.lt/static/cache/NTgweDQzNSw0Njh4MzM1LDYxNjY1MyxvcmlnaW5hbCwsMjk2MDg0ODg5Ng==/vytis-konkursas-baltai-58923e8bc3690.jpg

Šarūno Akelaičio nuotr./„Baltai“

Šarūno Akelaičio nuotr./„Šviesą nešantis“

Šarūno Akelaičio nuotr./„Šviesą nešantis“

Vasario 16-ąją išplatintame pranešime Vyčio paramos fondas tvirtina artimiausiu metu ketinantis pasirašyti su nugalėtoju sutartį, o visuomenė kviečiama paremti, kad laisvės kovotojų atminimą įamžinanti skulptūra iškiltų sostinės Lukiškių aikštėje.
Tai, kad buvo surengtas konkursas ir išrinktas jo nugalėtojas, negarantuoja, kad „Laisvės karys“ iškils Lukiškių aikštėje. Privati visuomenininkų iniciatyva kol kas nesulaukia valstybės palaikymo, o ir patys visuomenininkai kol kas nesutaria tarpusavyje.

Šaltiniai: bustas.lrytas.lt ir www.15min.lt

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.