0

Į Danės upę nuleistas vikingų laivas su kuršių motyvais

rugpjūčio 1, 2017 JŪRA-UOSTAI, Laivyba, Rekonstrukcija

Viktorija Karsokaitė\\
Iki trečiadienio Danės upėje Klaipėdoje galima išvysti tikrų tikriausią vikingų laivą. Jį savo rankomis pastatė ir pirmą kartą uostamiesčio šventėje pristatė kretingiškis Darius Petkevičius.

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

Gyvosios istorijos klubo „Pilsots“ narys, kretingiškis D.Petkevičius statė kuršių ir vikingų epochai būdingą laivą. Po 11 mėnesių darbo, vyras kartkartėmis padedamas tik vieno draugo, laivą pabaigė ir dabar pristato visiems smalsuoliams Klaipėdos Danės upėje.

https://s2.15min.lt/static/cache/ODgweDU4MCwsNjE2MjA5LG9yaWdpbmFsLCxpZD0zMjQ1MTIwJmRhdGU9MjAxNyUyRjA4JTJGMDEsMzY2MDIzOTQz/atkurtas-vikingu-laivas-598086b6aa2c7.jpg

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

„Irklus baigėme išdrožti tik sekmadienį. Turėjau tikslą spėti iki Klaipėdos miesto šventės, tačiau nedirbau naktimis. Tiesiog buvau užsibrėžęs tikslą ir žinojau, kad spėsiu“, – stovėdamas prie pirmą kartą į vandenį nuleisto laisvo pasakojo vyras.

Kol kas bevardis vikingų-kuršių laivas pirmą kartą vandenį palietė pirmadienio vakarą. Jį apžiūrėti visi norintys gali Danės upėje, netoli Jono kalnelio, už miesto simboliu tapusio „Meridiano“ laivo. „Laivas bus prišvartuotas iki trečiadienio, kad jį galėtų pamatyti.

https://s2.15min.lt/static/cache/ODgweDU4MCwsNjE2MjA5LG9yaWdpbmFsLCxpZD0zMjQ1MTI2JmRhdGU9MjAxNyUyRjA4JTJGMDEsMzgyMzg5ODgxNw==/atkurtas-vikingu-laivas-598086ba89d55.jpg

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

Tiesiog per šią šventę norėjome parodyti mūsų vikinginį laivą“, – 15min sakė D.Petkevičius. 12 m ilgio ir 4 m pločio – tokių išmatavimų laive telpa apie 20 žmonių, iš kurių apie 10 irkluoja.

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

Juliaus Kalinsko nuotrauka, 15min.lt

Laivas statytas pagal IX a. atrastą garsųjį vikingų Osebergo drakarą. Jis papuoštas kuršių segėse naudojamais zoomorfiniais drakoniukų motyvais. „Laivo forma – skandinavų, tačiau jo viduje viską prikūriau, tikrai taip nebuvo. Jis statytas pagal garsųjį norvegų Osebergo drakarą.

Tik pastarasis 23 metrų, tai šis sumažinta jo versija“, – teigė D.Petkevičius. Kas vėliau laukia šio laivo? Pasak meistro, jį išveš į Platelius, kur laivas bus naudojamas klubo reikmėms. „Kadangi laivas neturi registracijos numerio ir jį bus sunku gauti.

Laivas bus naudojamas žygiams, patyrimams, ką tie vikingai prieš tiek daug metų patyrė laive“, – pasakojo D.Petkevičius.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ RASITE ČIA
Šaltinis: 15min.lt

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.