0

A.Gudžius į Lietuvą su aukso medaliu grįš vėlų pirmadienio vakarą

rugpjūčio 7, 2017 Sportas, Tautos stiprėjimas

Pasaulio čempionu tapęs Andrius Gudžius į Lietuvą grįš vėlų pirmadienio vakarą.

Lėktuvas iš Frankfurto su disko metiku Kauno oro uoste nusileis rugpjūčio 7 dieną 23.45 val. (reisas LH911). 26-erių A.Gudžius planetos pirmenybėse dalyvavo antrą kartą. 2015 metais Pekine jis buvo tik 14-tas, o Londone, įrankį nuskraidinęs 69,21 m, iškovojo auksą.

Dovilė Šeduikytė\\
Šeštadienį pasaulio čempionato disko metimo varžybas laimėjęs Andrius Gudžius aukso medalio turėjo palaukti. Lengvaatletis sekmadienio vakarą drebėdamas Londono Olimpiniame stadione klausėsi Lietuvos himno ir užsikabino aukso medalį.

"Reuter" \"Scanpix" nuotr.

„Reuter“ \“Scanpix“ nuotr.

66 tūkst. žmonių talpinantis Olimpinis stadionas tradiciškai buvo sausakimšas ir sukėlė ovacijų bangą 26-erių pasaulio čempionui iš Lietuvos. Pasaulio čempionate po 12 metų pertraukos nuskambėjo Lietuvos himnas. Kaip ir reaguodamas į gyvenimo pergalę, A.Gudžius išoriškai atrodė ramus, bet prisipažino, kad jaudulio viduje netrūko.

„Lietuvos himno negiedojau ne dėl to, kad nemokėčiau. Tiesiog lūpos labai drebėjo. Galvojau, kad geriau ramiai pastovėsiu. Ir pats drebėjau ir su kolegomis, kai atsistojome bendrai nuotraukai, tai jaučiau, kad 2 metrų po pusantro šimto sveriantys vyrai dreba kaip epušės lapeliai iš tos laimės“, – emocijomis po apdovanojimų ceremonijos dalijosi A.Gudžius.

"Reuter" \"Scanpix" nuotr.

„Reuter“ \“Scanpix“ nuotr.

Lietuvis gavo ne vieną, bet net du medalius. Pirmą kartą buvo teikiamas simbolinis medalis ir treneriui. Jis atiteks 13 metų A.Gudžių treniruojančiam Vaclovui Kidykui, kuris pats yra dalyvavęs ketveriose olimpinėse žaidynėse.

Paklaustas, kur namuose atsiras vietos aukso medaliui, A.Gudžius plačiai šypsojosi: „Kur saulė danguje randasi. Į pačią aukščiausią vietą, matomiausią. Tik reiks pasaugoti namuose, nes vaikai maži. Bet aukščiausiai tai tikrai bus.“

Pasaulio čempionas aukso medalį į Kauną parveš pirmadienį 23:45 val. 26-erių A.Gudžius Londone pasiekė asmeninį rekordą – 69,21 m – ir pasipuošė auksu. Tai didžiausias lietuvio karjeros laimėjimas. Auksą ir sidabrą skyrė vos du centimetrai.

"Reuter" \"Scanpix" nuotr.

„Reuter“ \“Scanpix“ nuotr.

Sidabrą iškovojo favoritu laikytas švedas Danielis Stahlis (69,19). Tokios įtemptos ir artimos kovos pasaulio čempionato disko metimo finale istorijoje dar nėra buvę. Bronzą iškovojo amerikietis Masonas Finley (68,03).

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/lengvoji-atletika/lietuvos-himna-londone-isgirdes-andrius-gudzius-drebejome-kaip-epuses-lapeliai-133-836440#_

Šaltinis: 15min

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.