0

Spektaklio vaikams „Lukošiuko monai“ premjera

rugpjūčio 26, 2017 Teatrai

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Vilniaus teatro „Lėlė“ Mažojoje salėje vyks spektaklio mažiesiems žiūrovams „Lukošiuko monai“ premjera.

Ką daryti, kai rankos svyra nuo godumo, kerštas padus kutena, akį degina pavydas, ant liežuvio pyktis kabo, galvoje tinginys sukerojęs, patyčios dusina ir kai visas blogybes lyg karūna vainikuoja puikybė? Visi atsakymai glūdi lietuvių liaudies pasakoje apie Lukošiuką.

Režisierė Lijana Muštašvili su lėlėmis. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Režisierė Lijana Muštašvili su lėlėmis. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

„Šią pasaką rinkausi nemanydama, kad ji yra žiauri. Mano nuomone, tokiose pasakose perduodama tam tikra išmintis – kaip gyventi, ko atsisakyti, kaip elgtis, kuo pasitikėti, ko saugotis ir kas gali nutikti pasirinkus tam tikrus sprendimus. Dažnai susidaro įspūdis, kad lietuvių liaudies pasakų labiau bijo ar net privengia patys tėveliai. Juk vaikai iš prigimties yra smalsūs ir jų keliami klausimai neretai glumina“, – teigia viena talentingiausių lėlių teatro aktorių Lijana Muštašvili, šiuo pastatymu debiutuojanti kaip režisierė.

„Lukošiuko monai“ – tai pirmoji kino prodiuserės Monikos Sakalauskaitės parašyta pjesė lėlių teatrui. Ilgametė kūrybinė draugystė su aktore Lijana Muštašvili jai atvėrė galimybes pažinti teatro pasaulį. Pirmasis jųdviejų scenos meno darbas buvo monospektaklis vaikams „Princesė Taškutė“, vėliau – vienos dalies edukacinis koncertas „Lėlės kelionė“.

Šiame pastatyme kaip kompozitorė taip pat debiutuoja pianistė Simona Zajančauskaitė. Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijos (Sankt Peterburgas, Rusija) bei Veimaro Franz Liszt muzikos akademijos (Vokietija) auklėtinė yra sukūrusi keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų – „Muzika aštuoniems“, „Išskridę paukščiai sugrįžta“, „Hanso Kristiano pasakų dirbtuvėse“, „Saint-Saens“, „DSCH. Schostakowich“ ir kiti. Premjerai „Lukošiuko monai“ sukurta kompozicija – dar viena išsipildžiusi talentingos muzikės svajonė.

Režisierės debiutiniam spektakliui „Lukošiuko monai“ lėles ir scenografiją kūrė dailininkė Elvyra Nemanytė, polinkį į meną paveldėjusi iš savo tėvo, žymaus tautodailininko Kazimiero Nemanio. Vilniaus dailės akademijos absolventė yra sukūrusi scenografiją daugeliui Panevėžio Lėlių vežimo teatro spektaklių, dirbusi su Panevėžio šokių kolektyvu „Pylimėlis“, taip pat kūrusi įvairias kaukes Dainų šventėms, o nuo 2013-ųjų savo menines idėjas įgyvendina Kultūros centre „Panevėžio bendruomenių rūmai“.

Naujausiame spektaklyje vaikams „Lukošiuko monai“ matome, kaip gudrus Lukošiukas nugali piktąją Raganą, t.y. septynias ją sudarančias ydas – godumą, kerštą, pavydą, pyktį, tinginystę, patyčias, puikybę.

Spektaklio „Lukošiuko monai“ premjera Vilniaus teatro „Lėlė“ Mažojoje salėje vyks rugsėjo 2 ir 3 dienomis, 16 valandą.

Kūrybinė grupė: režisierė ir aktorė Lijana Muštašvili, pjesės autorė Monika Sakalauskaitė, lėlių, kostiumų ir dekoracijų dailininkė Elvyra Nemanytė-Vilkienė, šviesų dailininkas Kristijonas Ničius, kompozitorė Simona Zajančauskaitė.

Spektaklio organizatorius – VšĮ „Artlagamine“, rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija, VšĮ „Versli mama“, MB „Perkamonline.com“, VšĮ „Vanagėlis“, UAB „Miesto inžineriniai projektai“.

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.