0

Medžio kraujas neturi tapti besaikiu Sulos poreikiu

kovo 25, 2019 Augalija, Gamta, Naudingi patarimai

Pasak įvairių specialistų, sulos gėrimas – patys natūraliausi vitaminai žiemos išvargintiems žmonių organizmams.

Iš pamiškės jau galima parsinešti sulos

© S.Paltanavičiaus nuotr.

Miškininkai pataria:
„Reikėtų pasirinkti medį, diametras kad būtų ne mažiau 20 cm ir skylė gręžiama šiaurinėje medžio pusėje, maždaug metro aukštyje“, – taisyklingai išgauti sulą pamokė Biržų urėdijos girininko pavaduotojas Aurelijus Šepetis.
Miškininkai sako, kad šių patarimų reikia laikytis, nes ant medžio žaizdos patekę saulės spinduliai gali jį išdžiovinti. Latakėlį sulai bėgti galima naudoti skardinį, o indas turėtų būti stiklinis, nes jame geriau išliks skonis ir vitaminai.
„Labai atgaivina organizmą, kadangi mineralai ,daug mineralinių medžiagų, vitaminų, kaip tradicija, žmonėms Lietuvos išsigręžti beržą, atsigert sulos“, – sakė Biržų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas Rimas Pranaitis.
„Senoliai vietoje to vandens sulą ir gerdavo, vietoje vandens kalkėto, kur akmenligę sukaupia ypač biržų krašte, tai tik sulą reikia gerti, nes vanduo kalkingas“, – teigė Biržų urėdas Romanas Gaudiešius.
Per dieną rekomenduojama išgerti keletą stiklinių sulos. Iš vieno beržo pavasarį jos galima prisileisti iki 100 litrų. Miškininkai sako, kad medžiui bus tik į naudą, jei iš jo ištekės daug sulos. Tik nustojus ją leisti, skylė užtaisoma to paties medžio pagaliuku, kad jis liktų gyvybingas.

LRT archyvo nuotr.

LRT archyvo nuotr.

Tačiau kai kuriems sulos išgavimas tampa verslu ir jiems nerūpi kiek bus nutekinta medžio kraujo. Vartodami, suvokime ką vartojame ne tik materialia prasme.Naudotas šaltinis diena.lt

© 2019, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.