0

Renginys „Po etnologiją Simono Daukanto keliais“

gegužės 1, 2019 Renginiai, TAUTOSAKA

Gegužės 8 d. 18.00 val. Valdovų rūmuose kviečiame dalyvauti renginyje „Po etnologiją Simono Daukanto keliais“, kuriame tautosakininkai, etnomuzikologai ir dainų puoselėtojai susiburs pokalbiui apie įvairialypį Simono Daukanto tautosakos palikimą.

Žemaičių dainas, artimas S. Daukanto užrašytoms, atliks folkloro ansamblis „Visi“ (vadovas Evaldas Vyčinas).

tautosakos tyrejai

Dalyvauja prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė, Veronika Povilionienė, dr. Jurga Sadauskienė, dr. Jūratė Šlekonytė, doc. Evaldas Vyčinas.

Renginys nemokamas. Reikia registruotis: http://bit.ly/2UDWX1u

Suėjime bus svarstoma, kokią vietą S. Daukanto užrašytos dainos užima folkloristikos istorijoje, ar jos svarbios šių dienų dainų puoselėtojams. Bene kebliausias pašnekesio klausimas – ar įmanoma naujam gyvenimui prikelti dainas, kurių XIX a. viduryje buvo užrašyti tik žodžiai, o melodijos taip ir liko neužfiksuotos?

Folkloro ansamblio „Visi“ nariai daugiau nei dvidešimt metų kaupė folkloro ekspedicijų Pietų Žemaitijoje patirtį, yra „įgarsinę“ Simono Stanevičiaus Raseinių apylinkėse užrašytas dainas. Šiandien jie bando atgaivinti ir S. Daukanto surinktas dainas, t. y. jo užrašytiems tekstams tarsi atrasti šių analogus, užfiksuotus XX a. pabaigoje, bet jau kartu su melodijomis. Be abejonės, tai nėra tiksli autentiškų – S. Daukanto sukauptų dainų rekonstrukcija. Tai veikiau kūrybiškas bandymas atkurti galimą tų dainų skambesį, padėti jį įsivaizduoti šiandieniniam klausytojui.

Šaltinis: „Valdovų rūmai“

© 2019, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.