0

Pamatyk Neringoje

birželio 13, 2019 Turizmas Lietuvoje, Vakarų Lietuva

Nidos apžvalgos bokštas „Highlight“

2016 metais vieno iš svarbiausių Europoje architektūros kūrybinių dirbtuvių EASA 2016 „Not yet decided“ (Europos architektūros studentų asamblėja) metu buvo sukurta daugybę mažosios architektūros objektų. Sudėtingiausias kūrynys – prancūzų architektų 10 metrų aukščio apžvalgos bokštas „Highlight“, pastatytas ant buvusios „Kosygino“ vilos pamatų netoli Nidos švyturio.

Nidos apžvalgos bokštas "Highlight"

Nidos apžvalgos bokštas „Highlight“

Lankytojams svarbiausias akcentas yra tai, kad bokštas neturi laiptų. Norintys pamatyti nuostabų Nidos saulėlydį į bokštą turi lipti kopėčiomis. O pabūgę tą padaryti gali pasisupti bokšto apačioje įrengtomis sūpynėmis.

Nidos apžvalgos bokšo "Highlight" vieta

Nidos apžvalgos bokšo „Highlight“ vieta

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas

Turbūt, niekas nedrįs ginčytis, jog gamta yra pati geriausia architektė. Puikus to pavyzdys – Naglių gamtinis rezervatas, kurio pažintinis takas su stulbinančio grožio Pilkųjų kopų peizažu yra vienas įdomiausių lankytinų objektų visame Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

Nagliu gamtinis rezervatas

Tarsi boluojančiu kilimu uždengtas, kraštovaizdis susiformavo XVII-ajame amžiuje, kai, iškirtus mišką, iš pajūrio smėlis ėmė keliauti marių link. Unikaliame Naglių rezervato gamtiniame komplekse galite išvysti dėl stiprių vėjų kopose susidarančias įspūdingas daubas ir išgraužas bei tik protarpiais išlendančius, po smėliu palaidotus, šimtamečių miškų dirvožemius. Čia auga reti, į Raudonąją knygą įrašyti augalai, atsidengia senųjų kopų liekanos, tokie vaizdai tikrai nepalieka abejingų.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas

Naglių gamtinis rezervatas saugo vieną liūdniausių Kuršių nerijos istorijų. 1675–1854 metais čia buvo užpustytas Naglių kaimas, kuris savo vietą keitė net kelis kartus, tačiau dabar glūdi giliai po smėliu. Pasakojama, jog tuomet kopų slinkimo greitis buvo nuo 0,5 iki 15 metrų per metus ir žmonės ilgai, tačiau, deja, nesėkmingai su šia gamtos rykšte kovojo. Nuo supustytų Pilkųjų smėlio kopų atsiveria įspūdinga panorama: vienoje pusėje matyti Kuršių marios, o kitoje – banguojanti Baltijos jūra ir pajūrio pušynų žaluma. Visas šis kraštovaizdžio ansamblis – tiesiog svaiginančiai tobulas gamtos paveikslas.

Naglių gamtinio rezervatas

Naglių gamtinio rezervatas

Naglių gamtinis rezervatas – tai gamtinė teritorija palikta išskirtinai mokslo tikslams, čia yra draudžiama bet kokia žmogaus veikla, tad lankytojų prašoma vaikščioti tik nužymėtu taku.

Lydumo ragas

Lydumo ragas susidarė į marias nugriuvus vėjo pustomai kopai. Ilgis 250–310 m, plotis – 600 m. Apaugęs beržais ir karklais. Lydumo rago krantuose išlinkusius gūbrius sudaro marių mergelio išslėgio rumbai.

Lydumo ragas

Šaltinis: pamatykLietuvoje.lt

© 2019, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.