0

„Darom 2011“ kviečia žymėti šiukšlingiausias vietas

balandžio 5, 2011 Gamtosauga

Švarinimosi akcijos „Darom“ koordinatoriai kviečia labiausiai šiukšlėmis užterštas vietas iki balandžio 4 d. žymėti ir skelbti organizatorių svetainėje www.mesdarom.lt.

Foto L. Balsio

Tai viena iš novatoriškų akcijos „Darom 2011“, kuri šiemet vyks balandžio 16 d., iniciatyvų. Jos tikslas, kad žmonės interneto svetainėje www.mesdarom.lt Nokia Ovi žemėlapyje arba išmaniesiems telefonams skirta programėle, kurios sukūrimą finansavo telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“. Naudojantis šia programėle, galima peržiūrėti jau užregistruotus šiukšlynus, įvesti naujus, redaguoti įvestą informaciją, įkelti šiukšlynų nuotraukas. Organizatoriai planuoja, jog tokių vietų gali būti daugiau kaip 3 tūkst. Pažymėti taškai atsiras svetainės www.mesdarom.lt svetainėje. Kiekvieno taško tvarkymui ieškoma žmonių, kurie rūpinsis, jog tose vietose esančios šiukšlės būtų surinktos bei išvežtos.

„Tai procesas, kuriuo tikimasi atskleisti tikrąją nelegalių sąvartynų padėtį Lietuvoje. Šiukšlės pačios neskelbia apie savo buvimo vietą, todėl raginame žmones, žinančius ar pastebėjusius nelegalius sąvartynus, juos žymėti ir informaciją viešinti“ ,– kviečia vienas iš akcijos organizatorių Edmundas Pučkorius.

Remiantis šiukšlingiausių vietovių žymėjimo informacija bus nustatytos šiukšlių išvežimo vietos. „Darom“ organizatoriai informuoja, kad iš kitų vietų šiukšlės nebus išvežamos, tad šiukšlynų žymėjimas yra būtinas, kad akcija balandžio 16 d. vyktų sklandžiai.

Kita novatoriška šių metų „Darom“ iniciatyva – akcijos dalyviai kviečiami ne tik tvarkyti užterštų teritorijų, rinkti ir rūšiuoti atliekų, bet ir skatinami prisidėti prie draugiškos gamtai naujovės Lietuvoje – pakartotino naudojimo. Akcijos „Darom 2011“ dalyviai į talkos vietą raginami atsinešti savo ir draugų nenaudojamus senus mobiliuosius telefonus. Čia jie bus registruojami ir perduoti senus telefonus antriniam naudojimui prikeliančiai bendrovei „Greenfone LT“, kuri juos įvertins, o gautus pinigus skirs akcijos „Darom“ reikmėms finansuoti. Surinkti telefonai bus atnaujinti ir parduoti trečiosiose šalyse, o tie, kurių nebegalima atnaujinti ir naudoti – perdirbti.

Informaciją, kaip vykdyti žymėjimą, atsisiųsti reikalingas programėles į telefonus, prisidėti prie antrinio panaudojimo idėjos plėtros, registruotis akcijai ir kitus aktualius dalykus galima rasti akcijos svetainėje www.mesdarom.lt. Akcija „Darom“ Lietuvoje organizuojama 4 kartą. Pirmą kartą ji buvo surengta 2008 m. Estijos savanorių. Tais pačiais metais Lietuvoje prie gamtos švarinimo prisidėjo keli tūkstančiai žmonių, o „Darom 2010“ dalyvavo daugiau kaip 100 tūkst. dalyvių ir per vieną dieną surinko 12 tūkst. tonų šiukšlių. Šiais metais tikimasi sulaukti apie 200 tūkst. aktyvių Lietuvos piliečių.

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.