1

Baltų krivulė Latvijoje – tema Žemė ir Tradicija

balandžio 18, 2012 Baltų bendravimas, NAUJIENOS

BALTŲ KRIVULĖ –

Baltų tradicinių dvasinių bendruomenių visuotinė Metinė sueiga 2012,

Beverynos kraštas, Trikata

No praėjusių metų birželio, kada Kurtuvėnuose (Lietuvoje) susirinko pirmoji Baltų krivulė, baltų tradicinių dvasinių bendruomenių susirinkimas, buvome tikri, kad sekanti Baltų krivulė bus sušaukta Latvijoje. Todėl šiemet ji, įvyks Latvijoje, Beverynos krašte Trikatoje birželio 8 -9 d.

Baltų sueigos pradžia Kurtuvėnuose, Lietuva. Foto baltai.lt

Baltų krivulės 2012 rengėjai: Latviškos pasaulėžiūros centras ZALTIS ir Beverynos krašto taryba.

Kviečiame į dalyvų ir svečių pulką ir jus – jeigu pageidaujate su pranešimu, pasisakymu, arba tiesiog kaip klausytojus ir dalyvius.

2012 metų Baltų krivulės tema – Žemė ir Tradicija

Žemė – vieta – kur ęsame gimę, kur mūsu šaknys ir mūsų jėga. Žemė – vieta, kurią puoselėti ir saugoti yra mūsų, atsakingos tautos pareiga ir teisės, taipogi džiaugsmas, ir išrinktybė. Žemė – ta, kas mus maitina ir palaiko mūsu gyvybę, nes mes valgome tai, kas joje išaugę ir gyvename namuose, kurie pastatyti ant jos.

Žemė – kelia džiaugsmą ir įkvepia, jeigu matome ja dailią, ir jeigu patys esame prisidėję su savo žiniomis, darbu ir laiku jos grožio palaikymui, jeigu gyvename darniai su savimi, savo tauta ir doroviniais pagrindais, jeigu gyvename darniai su gamta ir savo dvąsine Tradicija.

Tradicija – tai mūsu pasaulėžiūra – supratimas ir žinios apie Dievulio leistą pasaulį, jos tvarką, apie Laimą ir Marą, apie Perkūną, apie mūsų amželio rytelius ir vakarėlius, apie šį pasaulį ir Anapilį, apie Žmogų pasaulyje ir amžinybėje.

Tradicija – tai mūsų atsakomybė šiandien, lai mūsų senolių baltų protėvių įgudžius ir žinias palaikytume gyvas, nes išlaikydami jas gyvas, mes išlaikome Tradiciją.

Bet turėdami gyvą Tradiciją, paremiant savuosius ir savas vertybes – esame stipresni, vieningesni ir patys laimingesni savo žemėje.

Krivulės darbo kalbos – latvių ir lietuvių (bus vertimas dvejomis kalbomis). Lai palengvintų  vertėjų darbą, maloniai kviečiame pranešimus paruošti elektroniniu budu ir atsiūsti mums (nors tėzes). Tai reikalinga todėl, nes Krivulės medžiagą esame numatę atspausdinti ir išleisti kaip atskirą leidinį.

Maloniai prašome užsisakyti iki balandžio 20 d. (siunčiama ir dalyvio paraiška)

Numatoma programa:

Penktadienis, birželio 8 d. –

14.00 – 16.00 – Atvykimas, prisiregistravimas, įsikūrimas, užkandžiai

17.00 – Baltų krivulės atidarymo Ugnies uždegimo ritualas prie Atpiļių ąžuolo;

19.00 – Susipažinimas, susidainavimas prie uguniakuro, pirtis ir kt., vakarienė

Šestadienis, birželio 9 d.

9.00 – Pusryčiai

9.45 – Himnai, vėliavos

10.00 – 13.00 – Ryto kelinys – Skaitymai

13.00 – 14.00 – Pietūs

14.00 – 17.00 – Dienos kelinys

17.30 – Vakarienė

18.30 – Eitynės į Trikatos estradą (šiuo metu vyksta ir Beverynos krašto Dainų šventė – čia Krivulės dalyviai susilies eitinėse ir mintyse su dainininkais ir šokėjais)

Baltų krivulės uždarymo ir Tradicijos stiprinimo ritualas ir Dainų šventės Didysis koncertas

Baigiamoji dalis – Šokiai ir Gegužinė.

Baltų krivulės 2012 rengėjai: Latviškos pasaulėžiūros centras ZALTIS, Beverynos krašto taryba

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. lyvis sako:

    Reikalinga pastoviai dirbanti krivulė, panašiai kaip seimas. O čia išeina turistinė pasivažinėsime, kažką paskaitysime ir grįžtame. Laikas krivulei tapti kad ir išvažiuojamai bet su rinktiniais nariais su sprendžiamais klausimais. lyvis

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.