0

Bernardinų sode archeologai aptiko viduramžių Vilniaus kvartalą

birželio 27, 2012 Archeologija

Bernardinų sode, anksčiau vadintame Sereikiškių parku, vykdomų kasinėjimų metu archeologai aptiko naują Vilniaus kvartalą – akmenimis grįstą gatvę, namų pamatus, šulinių fragmentus.

BFL nuotr.

Taip pat atkasti iki šiol nežinomi gynybinės sienos fragmentai bei jau vėlesniais laikais ant tos pačios gynybinės sienos statyta Bernardinų sodo siena.

Kasinėjimams vadovaujantis „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgų“ atstovas, archeologas Mindaugas Mačiulis teigė, kad šis radinys unikalus ir atveria naują Vilniaus istorijos puslapį. Tęsiantys kasinėjimus archeologai turi vilties atrasti ir senąją Vilnelės vagą.

„Iki šiol buvo laikoma, kad Bernardinų sodo teritorija viduramžiais nebuvo užstatyta. Dabar mes čia radome gatvę, kuri greičiausiai yra viso Vilniaus kvartalo dalis. Pastarasis greičiausiai buvo sugriautas taip vadinamojo tvano laikotarpiu – XVII amžiaus viduryje. Teritorija dar nėra pilnai ištyrinėta, tad tikimės dar nemažai radinių“, – teigė M. Mačiulis.

Be monumentalių radinių archeologai surinko ir nemažą unikalių koklių, monetų kolekciją.

„Šie radiniai unikalūs tuo, kad yra gana geros būklės. Be to, kasinėjimų metu susikaupė didelė monetų kolekcija – iš viso apie 500“, – sakė archeologas.

Radinius apžiūrėti atvykęs sostinės meras Artūras Zuokas teigė, kad ši žinia jam buvusi netikėta. Dėl rastų radinių svarbos, anot miesto vadovo, teks koreguoti ir šiuo metu vykstantį parko rekonstrukcijos projektą.

„Bet kuriuo atveju rekonstrukcija nesustos, tačiau šie radiniai pakoreguos planus. Svarstysime ir tikslinsime parko projektą. Yra planų eksponuoti gynybinę sieną ar gal net ją atstatyti“, – kalbėjo A. Zuokas.

Portalui diena.lt meras teigė, kad dėl atradimų bendra projekto sąmata, siekianti 18 mln. Lt, nepakis.

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.