4

Didieji pranašai – nuo Abelio iki Edgaro Keisio

liepos 29, 2012 Alternatyvus mokslas, Pranašavimas

Dažnai pranašystę – ateities spėjimą paskelbia asmuo, turintis antgamtinių gebėjimų. Legendose ir istorijos šaltiniuose jis vadinamas pranašu. Žinomiausi iš jų – Merlinas, Nostradamas, vienuolis Abelis, Erazmas Darvinas (Erasmus Darwin), Jelena Blavatskaja, Edgaras Keisis (Edgar Cayce), Volfas Mesingas (Wolf Messing) ir kiti.

Svajonėse – karūna

http://uploads1.wikipaintings.org/images/jean-leon-gerome/julius-caesar-and-staff.jpg44 metais prieš Kristų 55-erių Julijus Cezaris buvo pasiekęs savo galios viršūnę, bet jam to buvo maža: jis paslapčia svajojo apie apie imperatoriaus karūną. Minios gerbėjų, visur entuziastingai pasitinkančių šaunųjį karžygį, rodė, kad ši svajonė labai reali. regis, niekas nežadėjo katastrofos.

Tačiau netrukus Romoje pasklido gandų apie piktą lemiančius ženklus. Romėnus ypač apstulbino žinomo žynio pranašystė, kad pavojus Cezario tyko jau artimiausiame Senato posėdyje. Cezaris dėl visa pikta nusprendė jį nukelti, bet atėjęs įsūnis Brutas pranešė džiugią  (o kaip vėliau paaiškėjo, melagingą) žinią, kad senatoriai slapta nusprendė paskelbti Cezarį imperatoriumi ir patarė to nedaryti. Pagunda tapti visagaliu valdovu buvo pernelyg didelė… kiekvienas moksleivis žino, kad Cezaris buvo nudurtas pačiame Senate.

Šis fenomenas – gebėjimas numatyti ateitį – žinomas nuo senų senovės. Antikos laikais buvo buvo manoma , kad pranašystės – tai dangaus gyventojų pranešimai, siunčiami į Žemę. Jie gali būti skirti ir pavieniams asmenims, ir ištisoms tautoms ar net visai žmonijai. Paprastai pranašu niekas negimsta ir netampa: gebėjimas numatyti ateitį žmogų užvaldo netikėtai ir paverčia jį paslaptingų aukštesniųjų jėgų mediumu.

Nuo pranašų reikia skirti tuos, kurie sugeba skaityti ateitį iš kitiems nepažįstamų slėpiningų ženklų. Be to, aiškiaregiai naudojasi įvairiais metodais: nuo specialių pratimų ir ritualų iki ypatingų vyno rūšių ir narkotinių medžiagų. Pavyzdžiui, graikų būrėjos – pitijos – įkvėpdavo nuodingų garų, o Grigorijus Rasputinas išlenkdavo maderos butelių. Beje, Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse jis rašė: „Sunkus ir niūrus debesis, pritvinkęs grėsmės, temdo dangų virš visos Rusijos. Kokia nelaimė! Kiek kančių! Blogis, regis,  neturi ribų, nėra jokios išeities. Tikra ašarų pakalnė. Ir visur kraujas, kraujas, kuris srūte srūva. Ar nugalėsime Vokietiją? Taip, bet kokia kainą?“

Grigorijus Rasputinas

G. Rasputinas numatė net savo paties, taip pat caro Nikolajaus likimą: „Žinok, jei mano mirties priežastimi taps tavo giminaičiai, – niekas iš tavo vaikų, niekas iš taviškių neliks gyvas. Rusai nužudys juos greičiau nei per dvejus metus“. Arba dar vienas senolio įspėjimas: „Bijok septyneto, valdove. Saugokis septintos dienos. Septynetas visada suteikia širdgėlą. Jis užtraukia nelaimę!“ Vargšas Nikolajus II buvo nužudytas liepos, septinto mėnesio, 17 dieną…

Aukštesnėms jėgoms pakuždėjus

Susidomėjimas pranašystėmis padidėdavo per socialinius kataklizmus ir krizes, kurios sukrėsdavo ištisas šalis ir tautas. Ir neatsitiktinai – juk ateities vizijos šiek tiek psichologiškai nuramina, ypač jei teikia geresnės ateities vilčių.

bus tęsinys

Paruošta pagal užsienio spaudą respublikos laikraštyje 20120713, tekstas rinktas baltai.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (4)

 

 1. viršaitis sako:

  Prašau visų persikelti į Alkas.lt ir ten maltis politikos girnose. Ši svetainė nieko bendra neturi nei su Alkas.lt turiniu, nei su keistoka redakcine komisija. Jei jūsų minimi požymiai turi nors šiokį tokį pagrindą, tada liūdna girdėti. Paskaičius kas sudaro Alkas.lt redakcinę komisiją, nelabai aišku, kodėl ši svetainė virto politikos ir vienos partijos ruporu? Pats žodis „Alkas“ niekaip nesiejamas su šia veikla. Jei nieko neturite pakomentuoti straipsnio turiniui, geriau nieko nerašykite. Kitu atveju patys parašykite straipsnį, kur tiktų jūsų komentarai. Vardan skaitytojų įvairialypės nuomonės įdėsim į baltai.lt ir politinės apžvalgos turinį. Pavyzdžiui, kad ir toks pavadinimas „Svetainių, kurios susietos su baltiškumu apžvalga ir sveika kritika“

 2. x sako:

  Hmm. bezabrazija parašei lyvi.

  nesu nei mazas, nei didelis pranašas ir nematau, kaip svetaine Alkas.lt spekuliuoja tautiniais jausmais. Visiškai nesuprantu, kaip nustatei antivalstybinę veiklą, finansuotą iš kremliaus. Matai visokias šmėklas… Gal problema tavyje?

  Jei kitaip, tai aiškiai dėk faktą – dėk paaiškinimą. Gal suprasiu ką surašai.

  Ir apskritai, prie ko čia svetainė Alkas.lt, tautiniai jausmai ir songailos šmėklos. Šiame straipsnyje, čia apie tai nerašoma. Tu iš medžio iškritai ir pili „srutas“. Kam to reikia? Vėl grįšiu.
  Gal problema tavyje?

 3. Ženklas sako:

  Tamsta Lyvi, gal galite pateikti faktus, įrodančius Alkas.lt
  ativalstybinę veiklą? Faktas nr1, nr2 ir tt. su jų šaltiniais ,
  kad būtų galima patikrinti. Gal galite pateikti rimtų tyrimų
  duomenis kartu su atlikimo metodika,pagrindžiant antivalst.
  veiklą? Ne? Tada Jūs esate šmeižikas ir melagis kuriam
  nepaduodama ranka. Aš suprantu, Jums nepatinka ponas
  Gintaras Songaila, tai argumentais kritikuokite jo veiklą ir
  idėjas,tačiau finansavimą iš Kremliaus reikia įrodyti.
  Šmeištas nieko nepuošia , Jūsų taip pat!

 4. lyvis sako:

  Nereikia būti dideliu pranašu kad matytum kaip svetainė Alkas.lt spekuliuodama tautiniais jausmais varo antivalstybinę veiklą kaip galima suprasti finansuojama iš kremliaus. Sniečkaus šmėkla G Songailą nori padaryti tautos diktatoriumi. lyvis

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.