5

Po Ąžuolu

lapkričio 8, 2010

Susitikime po ĄŽUOLU, tai ne projektas, tai visuotinis kvietimas visiems susitikti, kurie puoselėja baltišką kultūrą, ją tęsia savo kūryba, gyvenimo būdų ar tikėjimu. Tai galimybė per baltai.lt vartus paskelbti apie savo veiklą, projektus, naujienas ir aktualias gyvenimo akimirkas. Ši svetainė yra visuomeniška, išlaikoma asmeninėmis ir rėmėjų lėšomis.

Ąžuolas nuo seno jungė baltiškos pasaulėžiūros žmones, šį medį laikė Dievų buveine, ilgaamžiu liudininku, Gyvybės pavyzdžiu, stiprumo ir drūtumo simboliu. Baltųjų žynių bendruomenė   www.baltai.lt internetinius vartus skiria:
1. Amatams ir amatininkams, kurie garsina Lietuvą savo baltiškos pakraipos ir tematikos darbais, rekonstrukcijomis. Įvairioms liaudies kultūros sritims, nuo seno atstovaujančioms mūsų materialų paveldą, tai kulinarija, žolininkystė, bitininkystė kitos senovinių tradicijų ir amatų sritys.

2. Karybai ir kariams, karybos rekosntrukcijai, karybos istorijai, archeologijai, gyvenimo būdui, kuris populiarina baltų genčių ir vėlyvesnius LDK laikotarius, taip pat naujų klubų veiklą, kurie savaip interpretuoja, bet garsina įvaizdžiu Lietuvą, kaip stiprią ir istoriškai turtingą valstybę. Ypač skatiname naujų klubų, organizacijų ir mokyklų atsiradimą, kuriuose kuriamos naujos sporto šakos, tęsiančios baltišką pasaulėžiūrą, simbolius, tikėjimą, doros pagrindus, įtraukiančios baltų žaidimus, šokius, dainas.

3. Pasaulėžiūrai ir papročiams bei tradicijoms, jų tęsėjams, baltiškos tikybos atstovams, visiems besidomintiems ne tik materialiu, bet ir dvasiniu paveldu. Taip pat esamoms baltų religinėms bendruomenėms, jų svetainių ir veiklos viešinimui, doros kultūros ir dvasinio ugdymo mokytojams, pedagogams, psichologams, etninės kultūros specialistams ir mėgėjams.
4.  dar bus pildoma

Susisiekite su mumis info@baltai.lt bendrai veiklai ir bendradarbiavimui.

VŠį „Devyni Mokai“

Atsiliepimai (5)

 

 1. stefani parašė:

  dziaugiuos as su jumis.kad jus sukurete toki saunu tinklalapi!sekmes jums!

 2. Linas parašė:

  Sveiki, smagu kad yra tokia svetaine. Labai norisi prisijungti prie baltiskosios kulturos puoselejimo. Tad suorganizavom pirma pazintine stovikla suduvos kraste, gal kai kas ir nepavyko is karto ,bet stenksimes kad kiti kartai butu idomesni…gilesni…Todel kvieciame visus susidomejusius aplankyti musu krasta Suduva…kurioje daug piliakalniu, sventvieciu ir kitu istoriniu vietu. Svetaineje pasakusuduva.lt A. Kurtinaitis surinkes daug informacijos apie suduvos krastair ne tik apie ji…
  Mus galite rasti balakalnis@gmail.lt , arba telefonu 868244672

  • viršaitis parašė:

   Labas Linai, malonu, kad ir Sūduva jungiasi prie baltiško judėjimo. Kurtinaičio leidinius turime, jei būtų autoriaus sutikimas, pristatytume ir svetainėje. Kai kitą sykį organizuosit stovyklą, praneškit, paskelbsim per baltų žinyčios vartus. Taip pat po stovyklos galit parašyti įspūdžius ir su nuotraukom atsiųsti. Jei reikia paskaitų apie baltų tikėjimą, mūsų baltieji žyniai pasiruošę šviesti norinčiuosius. Galim padėti organizuoti baltiškos tikybos kelio renginius.
   Pastebėjimas, nepamirškite rašyti lietuviškais rašmenimis, tai pagrindinis prašymas šioje svetainėje.

 3. Laimutis parašė:

  Atstovauju Panevėžio Romuvą.
  Rugsėjo mėnesį padėjome Šiaulių „Aukurui“ organizuoti fotografijų parodą apie Pamaskvės baltus.
  Šiuo metu nagrinėjame Vydūno literatūrinį palikimą ir Ugnies mitologiją, eksponuojame Dalytės Naudžiūnaites keramikos su baltų simboliais parodą, ruošiame tapytojo Arvydo Meškausko „Mandalų“ parodą, švenčiame senąsias kalendorines šventes, palaikome ryšius su Viatičių bendruomene Kalūgoje.
  Džiaugiamės, kad yra „Baltų žinyčios vartai“.
  Linkime bendraminčiams laimingų Naujųjų Metų.
  Panevėžio Romuvos seniūnas Laimutis

  • viršaitis parašė:

   Malonu matyti baltų vartuose ir Laimutį, ačiū už sveikinimus. Man kaip tik teko po jūsų paskaitos skaityti pranešimą Šiauliuose. Mačiau jūsų parodą, tikrai stiprus darbas. Manau galima būtų jūsų veiklą paskelbti ir plačiau, per mūsų internetinius vartus baltuose. Linkiu jūsų bendraminčiams geros kloties, sutarimo, darnos ir šviesesnių metų.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.