Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 12:54 pm



Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
 Žodžio gudas reikšmė 
Autorius Žinutė
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Štai, ką rašo J.Šliūpas knygoje apie Latvių tautą/ 1900 (įdėjau visą pastraipą, apie Gudus antroje dalyje)
Cituoti:
" Wulfstan yra pastaras, kurs gentaro žiamės apgyventojus dienvidžiuose sulyg Vyslai vadina Aistais arba Ėstais; vėliaus Ėstus mes randame Baltijos šiaurėje, kur vokiečiai Įgaunius šaukia Ėstais. Jau Adalbertas iš Pragos, į šimtmetį vėliaus randa Pavyskyje ne Aistus, bet Prusų drutą tautą, iš ko galima yra spręsti, kad iš dalies senesni raštininkai Prusus yra Aistais vadinę, nes dėl Vokiečių gentaro žiamė gulėjo iš tiesų į rytus, o Aistai arba Ėstai ir ženklina Rytiečius germanų kalbose. Iš liekanų Latvijoje ir Lietuvoje apie Gudus (Gudini, Gudeliai, Gudiškė ir t.t.), galima taip gi tvirtinti, kad Gudai tur-but buvo tie patys ką Aistai, nes dar Kadlubek, Lenkų chronistas, apie 1200 m. vadina Lietuvių-Latvių tautą Gothais arba Gėtais, ir Rusų giesmė apie Igorio kelionę prieš Polovcus primena" dailias Gothų mergas žilame jurės pakraštyje" "

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Tre Lap 04, 2009 6:15 pm
Aprašymas
Gyvastingas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bal 12, 2006 1:14 pm
Pranešimai: 165
Miestas: Žemaitija
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
V.Ceramo "Dievai, kapai ir mokslininkai" 205 psl.aprašytas seniausių Babilono (Šumero) laikų žynys ir kartalius Gudea. Jo statula sprendžiant pagal knygą turėtų būti Paryžiaus Luvre. Yra piešinys cilindrinio antspaudo. Bandžiau įkelti į laišką skenuotą paveikslėlį - nėjo.:(

_________________
Abra Kad Abra ~ Kaip šauksi


Ket Lap 26, 2009 10:55 am
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Rgs 03, 2009 11:15 am
Pranešimai: 958
Šalis: Žemaitija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Telšių r. Vidmantai
mano pomėgiai: Pasaulėžiūra, Praeitis, Ateitis
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Labai panašus į mūsų Rupintojėlį.

_________________
Jei nori mokyt gyvenk taip pats.
R.V.


Paskutinį kartą redagavo TZU Ket Lap 26, 2009 5:02 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.



Ket Lap 26, 2009 11:06 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
dzinas rašė:
Bandžiau įkelti į laišką skenuotą paveikslėlį - nėjo.:(

Dažniau pasidomėkit ir kitomis forumo temomis arba klauskite. Štai čia nuoroda, kaip tai padaryti
viewtopic.php?f=6&t=932
Šumerai ypač įdomus klodas, bet dėl tokio karaliaus vardo abejočiau dėl garsinio tarimo. Mes nežinome net egiptiečių kalbos tarimo. Sakykim mes nuo graikų pasiėmė Egiptas (Aigiptos) berods, tai Egipte savo šalį žymėjo 3 raidėm MSR, bando tarti kaip Misru. Manau tai labai toli nuo žodžio Egiptas. Taip, kad įdomu pasigilinti to karaliaus ar tai žynio vardo tarimo aplinkybes.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 4:53 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Kaip tik turiu iš seniau parsisiuntus vieną knygą seną, kur labai daug kalbama apie Tammuz ir Ishtar ir ten nuolatos minimas tas Gudea.

Turiu ir kažkokį šumerų - anglų žodyną, bet labai ten sunku suprasti, nes nelabai kalbos logiką suprantu, viskas ten skiemenuotai, žodžiai dviraidžiai ir triraidžiai ir pan, o sakiniai užrašyti vos ne tokiu pat būdu, kaip Dzinas čia kad rašo (gal sakau vistik Šumerų Tammuz turi ką nors bendros su A.T :) ) ir vienas raidžių junginys turi daug reikšmių.. Yra tenai ir gu (su kokiom 6 reikšmėm) ir gu-ud ir guda ir gudu.
Pvz gud arba gu (2 reikšmės) reiškia kareivis, gud (su kitokiu kirčio ženklu reiškia lizdą). Bet radau ir kur kas artimenę su mumis usijusią reikšmę:
Gudug, gudu, gύda - lininiais drabužiais apsirengęs, tyras (galima versti ir skaistus) žynys, kuris rūpinasi dievais bei juos maitina; (antra reikšmė) dievo pateptasis


Praktiškai kaip susidarė įspūdis tarp garsų dominuoja g ir r , beje va radau vieną žodį dungu reiškiantį debesis, debesų sankaupą. Ir ko ne mūsų dangus :)

O graikai tai ir gero ir blogo pridarė, iš vienos pusės paskleidė žinias visiems suprantama kalba, bet kita vertus, kaip ir Egipto atveju kai ką pervadino pagal savo matymą, taip nubraukdami tai , kas autentiška :)


Jeigu kam būtų įdomus tas šumerų žodynas, galėčiau atsiųsti, kažkodėl manau, ten įdomių dalykų besidomintiems kalba turėtų būti. (angliškuosius vertimus manau nesunkiai galima išsiversti internete ar su elementariu žodynu :) )

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lap 26, 2009 9:03 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Catori rašė:
Kaip tik turiu iš seniau parsisiuntus vieną knygą seną, kur labai daug kalbama apie Tammuz ir Ishtar ir ten nuolatos minimas tas Gudea.
Turiu ir kažkokį šumerų - anglų žodyną, bet labai ten sunku suprasti, nes nelabai kalbos logiką suprantu, viskas ten skiemenuotai, žodžiai dviraidžiai ir triraidžiai ir pan, o sakiniai užrašyti vos ne tokiu pat būdu, kaip Dzinas čia kad rašo (gal sakau vistik Šumerų Tammuz turi ką nors bendros su A.T :) )

Pasikartosiu, jau rašiau Sidabriniuose vartuose, kodėl Tamūž pavardė yra nelietuviška, kad jos mokyme daugybė persiškų dalykų, tame tarpe specifinis žvaigždyno žinojimas, nes būtent persų astrologai buvo garsūs pasaulyje. Toliau visiškas nesutapimas su lietuvių mitologija ir tradicijomis. Kalba ir jos kraipymas neatitinka lietuviškos kalbos dėsnių. Rašmenys kiti. Todėl senai kilo įtarimų, kad tai perdirbtas skolinys, nieko bendra neturintis su lietuviškų žynių veikla, burtais ir taip toliau. Jūsų pastebėjimai tiesiog puikūs :) Galit ir smulkesnius pavyzdžius apie žodyne pateiktus žodžius, man tai nauja.
Catori rašė:
.. Bet radau ir kur kas artimenę su mumis usijusią reikšmę:
Gudug, gudu, gύda - lininiais drabužiais apsirengęs, tyras (galima versti ir skaistus) žynys, kuris rūpinasi dievais bei juos maitina; (antra reikšmė) dievo pateptasis

Labai įdomi sąsaja, tik ką peržiūrėjau laidą su Statkute ir prof. Grigu, kuris pateikė įdomią įžvalgą, kad aisčiai nuo žodžio skaistus-sk-Aisčiai. Skaistus gyvenimas, skaidrus dangus. O kad guda yra siejama su linu, man nauja, įdomu paieškoti sąsajų.
Catori rašė:
Praktiškai kaip susidarė įspūdis tarp garsų dominuoja g ir r , beje va radau vieną žodį dungu reiškiantį debesis, debesų sankaupą. Ir ko ne mūsų dangus :)

Šumeras ir Hetitai labai artima. Galbūt ir kalbos perėmė tam tikrus reiškinių pavadinimus. Jei hetitų balandis, reiškia tą patį , kaip lietuvių balandis, tai dar nereiškia, kad mes esame hetitai. Nors jau mokslininkai įtraukė į vadovėlius frazę apie pasaulio senovines kalbas, kad hetitų kalba yra artima lietuvių kalbai.
Catori rašė:
Jeigu kam būtų įdomus tas šumerų žodynas, galėčiau atsiųsti, kažkodėl manau, ten įdomių dalykų besidomintiems kalba turėtų būti. (angliškuosius vertimus manau nesunkiai galima išsiversti internete ar su elementariu žodynu :) )

mano skypą turit, gal per skypą persiųskit, labai įdomu pastudijuot. Iš anksto ačiū.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 9:49 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Baltas rašė:

Pasikartosiu, jau rašiau Sidabriniuose vartuose, kodėl Tamūž pavardė yra nelietuviška

Gali būti ir lenkiška, ypač pagal vardą žiūrint.
Cituoti:

Galit ir smulkesnius pavyzdžius apie žodyne pateiktus žodžius, man tai nauja.

na aš jį ir pati tik šiandien pirmą kartą "atsiverčiau", nes kai perskaičiau čia diskusiją apie Šumerus, prisiminiau, kad tokį turiu :)

Na netgi tokių visai keistų sutapimų yra, tarkim žodis "AŠ", kuris taip ir parašytas su š raide (pagal tarimą aišku tas kuniforus raštas transkribuotas įvairių profesorių). Taigi, o reikšmė AŠ irgi tokia nelabai nutolus nuo mūsų šio žodžio suvokimo. Reiškia (viena iš reikšmių, nes yra daugiau): vienas , unikalus, vienišas.

Cituoti:

Labai įdomi sąsaja, tik ką peržiūrėjau laidą su Statkute ir prof. Grigu, kuris pateikė įdomią įžvalgą, kad aisčiai nuo žodžio skaistus-sk-Aisčiai. Skaistus gyvenimas, skaidrus dangus. O kad guda yra siejama su linu, man nauja, įdomu paieškoti sąsajų.


Man tai labiau užkliuvo sąsaja su tyrumu arba taip vadinamu dievo patepimu.

Apskritai, šiemet klausiau tokių audio paskaitų apie civilizacijų istoriją, tai ten pasakojo, kad Šumerai buvo pakankamai pažengę, išmanė astronomiją ir panašiai, bet kaistas dalykas tame, kad iš visų įrašų, kurie buvo rasti, niekur nepaaiškinta iš kur tos žinios ir kodėl yra taip o ne kitaip, na tarsi žino atlikimo technikas, bet nesuvokia jų prasmės. Čia jau filosofiškai mąstant, tarsi tas žinias kažkas būtų atėjęs ir pateikęs "o jūs vaikai taip darykit..".. einant ta mintim toliau, žinių nešėjai turėtų būti išties tyri ir skaistūs, dvasingi, o ne kokie žemių, garbės ir šlovės ištroškę kareiviai.. na ir panašiai ir t.t. (truputį ekskursas į šoną :) )

Cituoti:

Jei hetitų balandis, reiškia tą patį , kaip lietuvių balandis, tai dar nereiškia, kad mes esame hetitai.


BE abejo nereiškia. Bet gal buvo vienas bendras žinių šaltinis, kuris gabalėliais buvo išnešiotas po visą pasaulį, kas žino :)


Cituoti:

mano skypą turit, gal per skypą persiųskit, labai įdomu pastudijuot. Iš anksto ačiū.


Skype turiu, tik jūsų jau kokį pusmetį online nemačiau :) Tai jei būsit prisijungęs, parašykit žinutę - atsiūsiu.

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lap 26, 2009 10:42 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Onlain aš nebūnu, bet jau pasimatėm, taip, kad ačiū už pdf, ieškom toliau.
Žodis tyras turi šaknį tyr, skaitant burtakalbe turi gilesne prasme, iš kitos pusės rytas. Todėl čia matau tikrą kalbos dėsningumą, žodis talpiną ne asociaciją, bet reiškinio kilmę. Tyrumas tada suvokiamas, kaip rytmečio skaidra ir gaivumas. Bent taip mokiau mokytinius. Tai šiek tiek panašu į A.T. metodą, bet nevisai. Savo paskaitose šiuos būdus vadinau bylomis.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 11:12 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Nežinau ar čia su gudais susiję, ar su godom, bet radau tokį negirdėtą žodį vienam tekste: " Godūtinos mano seselės Lietuvaitės" ir paskui pasirašyta "Su godūne autorius.."

Kokia galėtų būti šio žodžio reikšmė ?

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Gru 03, 2009 7:44 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Paveikslėlis
Zeitschrift für Ethnologie, 1 tomas
Autorius (-iai): Berliner Gesellschaft für Anthropologie,...

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Sau 15, 2010 5:29 pm
Aprašymas WWW
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
Catori rašė:
Nežinau ar čia su gudais susiję, ar su godom, bet radau tokį negirdėtą žodį vienam tekste: " Godūtinos mano seselės Lietuvaitės" ir paskui pasirašyta "Su godūne autorius.."

Kokia galėtų būti šio žodžio reikšmė ?

Nurodykit šaltinį, nes gali būti konteksto reikšmė.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Sau 15, 2010 5:31 pm
Aprašymas WWW
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Spa 19, 2010 1:29 pm
Pranešimai: 17
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Panevėžys
mano pomėgiai: menai
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
[2010.10.18 23:29:34] arvydas6: Tema : cituoja Zinkeviciu, nurodydamas zodzio gudas eiga. Atsakymas:

6:30 val. ryto, darbo diena. Taigi trumpai. 1. Zinkevicius remiasi dviem germanistais ir ne cituoja surastus datuotus pavyzdzius, o juos atstato i jo nuomone „originalia“ forma. Teisus yra tame, kad tikrai, zodis gudo ar godo yra originali forma, veliau ISVERSTA i lot.ir germanu kalbas, bet paciu gudu niekada toje formoje nevartota. Lygiai kaip pirmykstis „gudu ilankos“ vardas lotynu buvo isverstas i „codano“, butent, yra ta pati vertimo pridedant savo tarima eiga. 2. Germanistai negalejo surasti germanu apgyventose zemese gotu etnini iseities punkta, isskyrus speliojimus, kad tai buvusi Skandinavija. Ju problema yra tame, kad to punkto ju zemese nera. Geriausiu atveju, kalbama apie Prusija, bet jie negali isspausti archeologini pagrinda, kad ten pr. Kr. laikais buvo gyventa germanu. 3. Nezinojau Kazlausko teorijos, bet ji mane zavi, nes sutampa su mano surasta pirmykste zodzio gudas prasme, kuria isdesciau Valencijos Un. kulturinio leidinio siu metu numeryje ir kuri pagrinde remiau Pretorijaus nurodytais sio zodzio vertimais.
Pastaba: Zinkevicius itraukia i jotvingiu zodynelio komentarus zodi „guti“ – kryziuociai, t.y. vadina vokieciu ordina su vokisku to zodzio tarimu (vel cituoja „Hermana“ ir „Frenkeli“), bet cia pat prideda, kad gudais buvo vadinami baltarusiai – tai kur logika? (Tarp kitko: kada ismoks Lietuvoje necituoti knygose rusus su rusiskomis raidemis –be vertimo! -, kaip kad Zinkevicius kalbedamas apie jotvingius padare? Ar jaunoji karta ir visi lietuviai turi priverstinai moketi rusiskai?)



Aš taip pat nepritarčiau Zinkevičiui ir palaikau Kazlausko nuomonę.
Gudas yra nuo žodžio gaudyti, pagauti, reiškia gudrus, įgudęs, pagaunantis kalbos (godos) prasmę, žmogus su kuriuo galima susikalbėti (susigodoti) savo (gudų) kalba. Būtent tokią reikšmę pateikia ir LT kalbos žodynas http://www.lkz.lt/startas.htm :
2. kitos tarmės žmogus (gudais vadina žemaičiai aukštaičius, panevėžiškiai kupiškėnus ir t. t.): Ano pati gu?dė KlvrŽ. Jie gudai? – kai šneka, kito žodžio nei suprast negali Pg. Apie Gegužinę gudai?, jie kitoniškai kalba

Labai įdomi ir daug pasakanti yra dar viena žodžio gudas reikšmė randama lietuvių kalbos žodyne: 3. vk. kūdikis be vardo: Mano broliukas da tebėr gu?das Slm. Vaikai, jum bobutė atnešė gu?dą! Ds. Šitas gu?das ir šnekėt dar nemoka Ds.

Sovietmečiu sudarytam žodyne parašyta "kūdikis be vardo" bet mes puikiai suprantam kad tai nekrikštytas vaikas, dar ne krikščionis. Pakrikštytas jau nebe gudas o katalikas. Ši reikšmė paaiškina, kodėl lietuviai nustojo patys save vadinti gudais, ir kada nustojo tai daryti, nors toliau gyvenančius kaimynus tebevadina. 12a. vieni tik gudai (baltai) Europoj liko nekrikštyti, todėl jų vardas tapo pagonio sinonimu. Apkrikštytam katalikui jau nebetinka save gudu, pagoniu vadinti, todėl šio vardo imta vengti, ir savęs taip nevadinti.

Įdomu kad Pretorius rašo lygiai tą patį iš savo patirties ką aš čia rašau remdamasis tik žodynu.

Suslavėję gudai, baltarusiai ir toliau taip buvo vadinami, nes jie juk ne katalikai, t.y. "netikri" krikščionys.

Dar pastebiu tiesiog absoliutų etimologinį atitikimą tarp baltiško "gudas" ir slaviško "sloven":

gudų (baltų) - Slavų
--------------------------------
gaudyti - lovitj
pagauti - slovitj
žodis (sugaudis, lenkų zgoda) - slovo (žodis - tai sugauta daikto ar reiškinio prasmė)
gudas - sloven
gudrus, įgudęs - slavnyj

Slavistai būtent taip ir aiškina žodžio "slavas" etimologiją: kas supranta, pagauna (slovit) kalbą ,tas yra slavas, o visi kiti yra "nemcy" - nebyliai, negaudantys kalbos.

Manau kad argumentavau svariai.
Išvada: gudai - tikrasis, senasis baltų savivardis. Siūlau atstatyti istorinę tiesą ir baltus vadinti gudais - tikruoju senuoju savivardžiu.


Ant Spa 19, 2010 1:43 pm
Aprašymas
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Spa 19, 2010 1:29 pm
Pranešimai: 17
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Panevėžys
mano pomėgiai: menai
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
šitą informaciją radau : www. Nacionalistas-Tautininkas-Patriotas.lt


Ant Spa 19, 2010 2:18 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
alkutis1 rašė:
šitą informaciją radau : www. Nacionalistas-Tautininkas-Patriotas.lt

O ką pats apie tai manot? Kodėl jums asmeniškai rūpi ši tema?

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Tre Spa 20, 2010 10:46 am
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Žodžio gudas reikšmė
prisiminiau dainą
....nuo prūsų šalies
lyg sparnai debesies....


Paskutinį kartą redagavo ragana Ket Spa 21, 2010 8:42 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Tre Spa 20, 2010 1:27 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007