Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pir Rgs 25, 2023 1:35 pmAtsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
 Dėmesio - knygos "Sakmė spie AISČIUS" pristatymas KAUNE 
Autorius Žinutė
Stebėtojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 08, 2012 11:07 pm
Pranešimai: 1
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: "Atsakomybę už save,
savo artimuosius ir visą šalį reikia prisiimti kiekvienam iš mūsų...

Mes turime tapti stipriais ir suprantančiais.

Mes turime dirbti savo šaliai ir savo vaikų ateičiai.

Jei mes nepadarysime to dabar,
gal mes nebepadarysime to niekada.

Mūsų širdys turi atsigauti,
pabusti.

Pabudę patys,
turime žadinti ir savo kaimynus.

Turime sustiprėti ir tapti tais,
kuriems rūpi šalies ir kiekvieno jos gyventojo likimas."

(A.Ilgevičienė "Lietuvos šauksmas")
UNREAD_POST Dėmesio - knygos "Sakmė spie AISČIUS" pristatymas KAUNE
Dėmesio

2012 m. vasario 17 d. (penktadienį) 18 val.
KAUNE
Dvasinio tobulėjimo centre "Šviesos namai" (Gedimino G. 26b, Kaunas)
susitikimas su rašytoja
AUDRONE ILGEVIČIENE
ir jos naujausios knygos
"Sakmė spie AISČIUS"
pristatymas

Paveikslėlis

Sakmė apie aisčius.


Daugybės tautų gyvenimai jau prasmego užmarštin: sudūlėjo jų statyti miestai, užpūtė vėjas smėliu ir žvirgždu ten gyvenusiųjų darbus, vandeniu užplukdė, nė pėdsako nepalikdamas. Neliko nieko, tačiau tai nereiškia, kad nieko nebuvo. Trumpa žmogiškoji atmintis, tačiau amžina dieviškoji.

Dieviškoji atmintis sergstima Šventosiose Visatų Žvaigždžių knygose. Jose yra viskas. Aprašytas jose pasaulių tvėrimasis. Surašyti jose Šventieji įstatymai, arba Kosminė Tvarka, kuriai visovė pavaldi. Žemiškų ir nežemiškų pasaulių gyventojų istorijos, poelgiai ir darbai jose sudėti. Niekas jose nepraleista. Kiekviena Žemėje pagalvota mintis, pasakytas žodis ir padarytas darbas yra jose pažymėti. Nepavaldi žemiškam laikui Šventoji Biblioteka. Nedūlėja šventosios knygos.

Pasaulio istorija nebemena pradžios. O kas gi yra pati istorija? Kaip ji gimsta? Kaip žmogus ją sužino? Kas jam ją papasakoja? Svetimšalis ar tas, kuris Tautos Dvasią pažįsta?

Tol, kol žmonės viena kalba kalbėjosi, buvo tvarka. Simboliai jiems buvo duoti, todėl jais ir kalboms kintant susikalbėdavo. Iš simbolių ėmė rastis raidės. Rašto atsiradimas iškreipė esmę, todėl išminčiai visais laikais šitaip vengė išmintį užrašyti.

Tad ar nėra viskas, kas užrašyta ir patvirtinta kaip istorija, tiktai atspindžiai to, kas vyko realybėje? Kaip aprašys šalį ir jos papročius tas, kuris jos nepažįsta, o gal neapkenčia? Kaip aprašys ją tas, kuris joje gyvena ir ją myli? Kaip istorija aprašinėjama dabar?

Laikas keitė žmonių mąstyseną, simbolių ir verčių prasmes, todėl beviltiškai pasiklysta žmogus senųjų sampratų labirintuose. Beverčiai mokslo vyrų ginčai apie skirtingas įvairių epochų sampratas ir filosofijas.

Svarbios pasaulio bibliotekos rankraščius senus akylai saugo. Tačiau ar viskuo galima tikėti, kas juose surašyta, juolab perrašytuose tekstuose ir vertimuose? Ar nėra tai vien rašančiojo pasakojimas apie istoriniu vadinamą įvykį ar žmogų šitaip, kaip jis tai suprato, arba taip, kaip jam buvo liepta užrašyti? Ar galima tai vadinti istorija? Sakmė tai ar faktai?

Kuo istorikų pripažintos istorijos tikresnės už Žvaigždžių bibliotekose surašytąsias?

Atėjo laikas papasakoti istoriją tautos, kuri dar menama aisčių vardu. Gyva ji dar. Sava, nors labai laiko pakeista kalba tebekalba. Savo šaknų ieško, kitataučiais istorikais nepasitikėdama.

Ši istorija apie Didįjį Aisčių Žygį. Apie tai, kaip prieš 10000 metų aisčių tauta nuo senojo Nilo žiočių pakilo eiti į savo Pažadėtąją Žemę prie dabartinės Baltijos jūros. Tai istorija apie dabartinių lietuvių ir latvių šaknis, nes prūsų jau nebėra.

Tai priminimas, kad žmonės, kalbantys viena iš seniausių pasaulyje likusių kalbų, turi ir savo labai seną ir iškilią praeitį. Jokių svetimšalių istorikų siekis paslėpti ją po savaip interpretuotos istorijos šydais negali tos praeities Dvasios sunaikinti.

Tos Dvasios išmintis atsiveria tiems, kurie tomis šaknimis patiki. Tik savo tautos šaknimis patikėję šios garbingos tautos vaikai sugebės panaudoti tą išmintį dabartyje. Tačiau kalbame ne tam, kad būtų gedima didžios praeities. Kalbame tam, kad tautos genetinės atminties klodai atsivertų tiems, kurie sugebės jų potencialą panaudoti dabar.

Ji ypač reikalinga tiems, kuriems rūpi tautos ateitis, todėl jie pasiruošę aukoti tai ateičiai savo gyvenimus, kaip tai darė senieji protėviai.

Ši knyga – tai kreipimasis į aisčių širdis krūtinėse nešiojančiuosius. Posūkyje dabar tauta: į susinaikinimą arba į atgimimą. Todėl ir kalbame.

Turintieji ausis teišgirsta.

Turintieji akis tepraregi.

Turintieji širdis teatbunda.

http://astromineralogija1.lt/lt/knygos/97-sakme-apie-aiscius.html

_________________
Atsakomybę už save, savo artimuosius ir visą šalį reikia prisiimti kiekvienam iš mūsų..
Mes turime tapti stipriais ir suprantančiais.
Mes turime dirbti savo šaliai ir savo vaikų ateičiai.
Jei mes nepadarysime to dabar, gal mes nebepadarysime to niekada.


Ket Vas 09, 2012 12:07 am
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 1 pranešimas ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007