Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 2:07 am

Forumo taisyklės


Pas mus rašoma lietuviškai ir lietuviškomis raidėmis



Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
 Baltų liaudies žodinė kūryba 
Autorius Žinutė
Ištroškęs (-usi) žinių
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Geg 18, 2005 10:58 pm
Pranešimai: 209
Miestas: Kaunas
UNREAD_POST Baltų liaudies žodinė kūryba
Noriu paprašyti pagalbos. Jokie kita tauta neturi tokio plataus žodinio kūrybos palikimo kaip baltai. Dešimtmečius dainos, pasakos, padavimai buvo įrašinėjami, katologizuojami, kaupiami... Kažkur turi būti didžiuliai arhyvai, kur magnetiniuose nešėjuose glūdį tas lobynas, lietuvių istorijos, išminties lobynas. Gal kas žinote tų athivų kordinatęs, telefonus, atsakingų asmenų kordinatęs ....


Šeš Vas 24, 2007 12:14 pm
Aprašymas ICQ
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Pradžioj pasitaisykit savo tekstus ir net temos užvardinimą, akis bado...
Cituoti:
Gal kas žinote tų athivų kordinatęs

Va nuoroda, kur dalis guli jūsų ieškomos medžiagos
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
http://www.llti.lt/
Už burtų skyrių atsakinga daktarė Daiva Vaitkevičienė, Vykinto žmona. Yra išleista nemažai kompaktų, visą tai galima įsigyti Liaudies kultūros centre, pačiam institute Antakalnyje, Vilniuje.
Cituoti:
Institutas susideda iš administracijos ir septynių skyrių, sudarytų pagal dirbamus darbus. Instituto struktūrą nustato, padalinių organizavimo, reorganizavimo klausimus sprendžia instituto Taryba. Veikia šie skyriai: Senosios literatūros, Tekstologijos, Naujosios literatūros, Šiuolaikinės literatūros, Dainyno, Sakytinės tautosakos, Tautosakos archyvas; yra Mokslinė biblioteka ir Leidybos centras.

Dalis yra čia, http://www.lfcc.lt/index.php?1068194255
siūlyčiau pasitart su Rita Balkute, bet ši ragana labai jau nenoriai dalinasi medžiaga, kitaip sakant išvis nesidalina, kas yra nepaskelbta. Rinkom su ja pas burtininkus medžiagą, tai kai išleido kompaktą, ten net neradau savo rinktos medžiagos.
Vilnius
Cituoti:
Liaudies kūrybos archyvas

Tel.: 2626155
archyvas@llkc.lt

Liaudies kūrybos archyvas rūpinasi tautosakos rinkimu, tvarkymu, saugojimu, propagavimu, rinkinių, garso bei videoįrašų leidyba. Archyvas yra kaupiamas nuo 1960 metų, daugiausia dainų ir šokių švenčių atributika ir kino juostos. Intensyviai archyvas pradėtas kaupti 1992 metais. Šiuo metu jau sukaupta:

198 vnt. rankraščių
1449 vnt. garso juostų
996 vnt. videojuostų
600 vnt. skaidrių
11 462 vnt. fotonegatyvų bei fotonuotraukų
8301 vnt. skaitmeninių fotonegatyvų
11 000 vnt. choregrafinio folkloro aprašų


Rankraščiuose ir garso įrašuose kaupiama dainuojamoji, pasakojamoji ir smulkioji tautosaka, vaikų folkloras, instumentinė muzika, šokių vakarų papročiai, rateliai ir šokiai, žaidimai, kalendoriniai ir šeimos papročiai, kulinarija, pasakojimai, tikėjimai, burtai, sapnai ir jų reikšmės, liaudies astronomija, liaudies medicina ir magija, meteorologinijos ir botanikos žinios, vietovardžiai, kaimų ir kitos istorijos, sakralinių ir mitologinių objektų aprašymai. Čia taip pat saugomos kelios A. Bielinio, J. Dovydaičio rankraščių kopijos, B.Šukio “Unikaliojo Dzūkijos teatro” rankraščiai, scenarijai, pokalbiai su žymiais kultūros darbuotojais, poetų mėgėjų eilėraščiai. Archyve yra anketos, klausimynai.

Videojuostose užfiksuoti kalendoriniai ir šeimos papročiai, dainininkai, pasakotojai, instrumentinės muzikos atlikėjai, apeiginės vietos, šventės, liaudies medicina. Čia taip pat galima rasti įvairių šalių etnografinių filmų kopijų.
Liaudies kūrybos archyvas rengia ir vykdo lietuvių folkloro duomenų bazės kūrimo ir kaupimo programą.

Poskyrio darbuotojai patys periodiškai dalyvauja ir rengia ekspedicijas Lietuvoje ir lietuvių gyvenamose vietose užsienyje, pasitelkdami turimą ir naujai įsigyjamą modernią įrangą (kompiuteriai, skaitmeninė vaizdo ir garso įrašymo technika ir pan.). Rengia archyvinės medžiagos rinkimo, kaupimo ir tvarkymo seminarus.

2003 metais Liaudies kūrybos archyvas išleido elektroninę knygą “Liaudies magija: užkalbėjimai, maldelės, pasakojimai XX a. pab. – XXI a. pr. Lietuvoje”.

Archyvo darbuotojos

Rita Balkutė – vyriausioji archyvarė
Valerija Rimšienė - laborantė

ETNINĖS KULTŪROS SKYRIUS
Papročių ir apeigų poskyris
Nijolė Marcinkevičienė Poskyrio vadovė vyriausioji specialistė 261 29 39
tradicija@llkc.lt

Folkloro poskyris
Jūratė Šemetaitė Poskyrio vadovė vyriausioji specialistė 261 44 67
semetaite@llkc.lt
Arūnas Lunys Vyriausiasis specialistas 262 59 58
a.lunys@llkc.lt
Audronė Vakarinienė Vyriausioji specialistė 212 05 70
folkloras@llkc.lt
Loreta Sungailienė Vyriausioji specialistė 262 59 58
l.mukaite@llkc.lt
Liaudies kūrybos archyvas, biblioteka
Rita Balkutė Vyriausioji archyvarė 262 61 55
archyvas@llkc.lt
Valerija Rimšienė Laborantė 262 61 55
archyvas@llkc.lt
Aleksandras Šidlauskas Vyriausiasis bibliotekininkas 261 37 74
llkc@llkc.lt

Microsoft Lietuva

„Lietuvos liaudies kultūros centras“ (LLKC) nuo 1986 metų renka ir archyve saugo rašytinę, video, audio bei foto medžiagą, kurioje įamžinta informacija apie lietuvių etninės kultūros paveldą ir šiuolaikines jo įgyvendinimo formas. Video juostose užfiksuoti kalendoriniai ir šeimos papročiai, dainininkai, pasakotojai, instrumentinės muzikos atlikėjai, apeiginės vietos, šventės, liaudies medicina. Garso įrašuose įamžinta dainuojamoji, pasakojamoji ir smulkioji tautosaka, vaikų folkloras, instrumentinė muzika, pasakojimai ir kt.

Archyve saugoma pusantro tūkstančio garso ir vaizdo juostų, kurias buvo iškilusi grėsmė prarasti dėl nusidėvėjimo. „Microsoft Lietuva“ pasiūlė skaitmenizuoti sukauptą medžiagą ir padovanojo visą tam reikalingą programinę įrangą, kurios vertė viršija 100 tūkst. litų.

Pasaulyje vykstant globalizacijos bei neišvengiamo kultūrų supanašėjimo procesams labai svarbu, kad šiandien vis dar egzistuojančios unikalios tautinės tradicijos būtų užfiksuotos ir prieinamos plačiajai visuomenei. Suskaitmeninę archyve turimą informaciją, galėsime saugoti svarbius įrašus neribotą laiką ir užtikrinti, jog ateities kartos turės galimybę susipažinti su turtinga savo tautos kultūra bei istorija.
Vida Šatkauskienė, LLKC direktoriaus pavaduotoja

O Kaune reiktų klausti
Kauno Tautinės Kultūros Centre
http://www.ktkc.lt/index.php?option=com ... t&Itemid=3
Paveikslėlis
Cituoti:
Misija
Kauno tautinės kultūros centras – neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo bei kultūros įstaiga, tenkinanti visuomenės poreikį giliau pažinti etninę kultūrą, siekiant ugdyti etniškumą ir garantuoti krašto kultūros tęstinumą.

Apie ką kalba mūsų misija:
Etninė kultūra – tradicinė liaudiškoji kultūra, apima tautos papročius, tradicinę medžiaginę buitį, tautosaką, muziką, šokius ir kt.

Etniškumas – apima tautos savimonę, su tautos istorija susijusią istorinę atmintį bei jos išsaugojimo būdus, tautos sukurto valstybingumo gerbimą ir gynimą, tautinę savimonę.


Jei ką padoraus rasite, tikiuosi ir kitus supažindinsite, galim ir šioje temoje.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Šeš Vas 24, 2007 3:05 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 2 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007