www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Apie baltus ir jų gentis įvairiose svetainėse.
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=54&t=254
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Pen Spa 28, 2005 2:49 pm ]
Pranešimo tema:  Apie baltus ir jų gentis įvairiose svetainėse.

http://www.testforces.net/eng/niv1.php? ... =1&ordre=1
Paveikslėlis
doc. dr. Laimutė Jakavonytė

Tinklalapis: http://www.geocities.com/lj_lt/VU.html

Katedroje dirba nuo 1993 metų. Tarptautinės filosofų asociacijos Senato narė, Tarptautinės religijos studijų asociacijos, Tarptautinės filosofijos dėstytojų asociacijos, Lietuvos filosofų draugijos narė. 2001-2003 metais dalyvavo tarptautiniame distancinio mokymo projekte Test-FORCES (FORmation aux Cultures Européennes / Training on European Cultures). Europos Universiteto (Nancy-Metz, Prancūzija) užsakymu sukūrė iliustruotą distancinio mokymo kursą “Lietuvos kultūra ir kasdieninis gyvenimas” anglų ir prancūzų kalbomis. 2002 m. buvo paskirta sudarytos prie Lietuvos vyriausybės darbo grupės valstybės tarnautojų elgesio kodeksui rengti nare. Tobulinosi Kopenhagos universitete (Danija), Džordžtauno universitete (JAV), Centrinės Europos universitete (Vengrija), Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė), Lundo universitete (Švedija)

Autorius:  Zordsdavini [ Ant Bir 06, 2006 5:29 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Apie baltus ir jų gentis įvairiose svetainėse.

Apie prūsus galima rasti informacijos, pamąstymų http://prusa.miestai.net/forum/ svetainėje. Beje, ten propaguojama ir prūsų kalba.

Autorius:  Baltas [ Ant Bir 06, 2006 11:51 pm ]
Pranešimo tema: 

Kaip suprantu, tai tas forumas prūsiškai nemokančių nelabai pripažįsta. Pora žmogelių tarpusavyje mokosi bendrauti. Daugelis ten keliamų klausimų turi atsakymus šiame forume. Kiek skaičiau ir supratau, tai netgi mano nuotraukos įdėtos :)

Autorius:  Zordsdavini [ Tre Bir 07, 2006 9:57 am ]
Pranešimo tema: 

Tikslas šios diskusijos yra puoselėti prūsų kalbą ir dalintis mintimis apie Prūsiją. Tokia pati idėja yra žemaitiškoje vikipedijoje - http://bat-smg.wikipedia.org . Kokia pas Jus informacija - nespėjau dar įsisavinti ir nežinau kas yra ten kur negaliu įeiti, pirmiausia noriu susipažinti, pamatyti kokia pas Jus kultūra, tikslai, lygis ir geranoriškumas. Dar nesuradau nišos, kur galėčiau diskutuoti.
Beje, pas Jus priimta rašyti tvarkingai lietuviškai (pagirtina :) ), o koks požiūris į kitas baltų kalbas? Pavyzdžiui, koks statusas pas Jus prūsų kalbos, ar galima rašyti žemaitiškai (žinoma tik tam skirtose vietose, gi ne visi supranta žemaičių, o ir retas žemaitis moka rašyti)? [/u]

Autorius:  optiMiste [ Tre Bir 07, 2006 12:34 pm ]
Pranešimo tema: 

kad ir sunkokai skaitosi, tačiau man labai patinka žemaičių kalba. tad aš visai už, kad Zordsdavini ir kiti, kurie tik moka, rašytų žemaitiškai. jei jau neversti rusiški straipsniai dedami ( :x atseit "dauguma vis tiek supranta" :x ), tai tuo labiau niekas neturėtų ir prieš žemaitišką kalbėseną ir rašyseną eit. kuo žemaičių kalba blogesnė ir nesuprantamesnė už rusų :?: :!:

Autorius:  Baltas [ Tre Bir 07, 2006 1:23 pm ]
Pranešimo tema: 

Mielieji, kur šioje svetainėje buvo draudžiama kalbėti tarmiškai? Čia netgi sudarytas skyrius reikštis visomis tarmėmis, ko nėra nei viename forume. :!: Tik yra prašymas, rašantiems bendrine kalba rašyti taisyklingai, nedarkant žodžių ir laikantis elementarios gramatikos. Taip pat reikalavimas rašyti lietuviškomis raidėmis (lituanizuoti), kitaip ateinantys anglizmai ir tingėjimas klaviatūroje paspausti lietuviškas raides darys ir toliau žalą mūsų bendrinei kalbai.
Kas liečia rusų kalbą, tai ištraukos būna labai didelės, kurias versti kartais nebūna laiko, o vyresnės kartos žmonės tikrai puikiai ją supranta, tačiau nesuprantantys, būkit įkyresni, teks paversti nesuprantantiems, tik dažniau prašykit :wink: . Man, pavyzdžiui, nepatinka anglų kalba (tiesiogne prie širdies), bet nereiškia, kad svarbi medžiaga čia bus ignoruojama ar trinama. Įsigilinkite kokias vertybes puoselėjame ir kils mažiau neigiamų emocijų :wink:
Zordsdavinis rašė:
pirmiausia noriu susipažinti, pamatyti kokia pas Jus kultūra, tikslai, lygis ir geranoriškumas. Dar nesuradau nišos, kur galėčiau diskutuoti.

Tik diskutuojant ir keliant klausimus galima išsiaiškinti, antra vertus, net jei ir emociškai įsikibsim vienas kitam į barzdas, tai ne dėl to, kad čia žema kultūra ar kažkas negeranoriškas, o todėl, kad visi yra žmonės su savo jausmais. Kiekvienas, neprisidėjęs prie šios svetainės ir forumo savo pastangomis ir lėšomis, dažnai pasako, pažiūrėsiu ar čia man verta būti :lol:
Kiekvienas laisvas rinktis, nei vieno čia nelaikome pririšę :) O aplinką kuriame visi kartu, nuo bendranoriškumo priklauso ir geranoriškumas...
Čia ne nišos reikia ieškoti, o pasiimti, kas naudinga ir pasidalinti, kuo negaila, toliau viskas vyksta pagal subjektyvius žmonių interesus, auklėjimą, norus, tradicijas.
Bet jai vertybė yra tradicijų puoselėjimas, lietuviška šnekta (tarmės tame tarpe) baltų tikėjimas, dvasinė saviugda mūsų kultūros pagrindu, tai SVEIKINAM PRISIJUNGUS PRIE BALTŲ :wink:

Autorius:  Zordsdavini [ Tre Bir 07, 2006 4:29 pm ]
Pranešimo tema: 

Dėdlç munim padrôsėnuot, diekou :) Kor tik tėks, ta rašîso žemaitėškâ - nepėknaudžiauso.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/