Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 1:03 am



Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
 10 baisiausių pasakų pagal britus 17 
Autorius Žinutė
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 10 baisiausių pasakų pagal britus 17
Cituoti:
10 baisiausių pasakų pagal britus 17

Paveikslėlis
Raudonkepuraitė. (Scanpix nuotr.)

Neseniai D. Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad tėvai vengia savo vaikams skaityti tradicines pasakas, nes šios jiems atrodo pernelyg šiurpios ar politiškai nekorektiškos.

Tėvai mano, kad tokios pasakos kaip „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Pelenė“ ar „Auksaplaukė“ yra netinkamos skaityti prieš miegą, nes gali vaikus emociškai sukrėsti.

„TheBabyWebsite.com“ surengtas tyrimas, kurio metu apklausta 3000 tėvų, parodė, kad trečdalis iš jų vengia skaityti savo vaikams pasaką apie Raudonkepuraitę, kur kalbama apie tai, kaip mergaitė viena eina per mišką, o jos senelę suėda vilkas. 20 proc. tėvų neskaito vaikams pasakos apie Jonuką ir Grytutę, kur pasakojama, kaip vaikai paliekami miške. Penktadalis tėvų neskaito ir istorijos apie Imbierinį žmogeliuką, kurį suvalgo lapė.

Du trečdaliai tėvų mano, kad tradicinės pasakos turi tvirtesnį moralinį pagrindą nei modernios istorijos vaikams, tačiau jos nėra tinkamos skaityti prieš miegą, nes po jų gali sapnuotis košmarai.

36 metų trijų vaikų motina Sarah Pilkinton taip pagrindžia savo nuomonę: „Kai pati buvau maža, mėgau tradicines pasakas. Ir savo vaikams skaitau tokius klasikinius kūrinius kaip „Miegančioji gražuolė“ ar „Auksaplaukė“, tačiau, turiu pripažinti, kad neskaitau jiems pasakų apie Imbierinį žmogeliuką ar Jonuką ir Grytutę. Šios pasakos, mano nuomone, yra pernelyg šiurpios. Pamenu, kai buvau maža, sunkiai po jų užmigdavau“.

65 proc. tėvų vaikams prieš miegą dažniau skaito šviesesnes, linksmesnes pasakas, pavyzdžiui, „Mr Men“, „The Gruffalo“ ar istorijas apie Mikę Pūkuotuką.
Paveikslėlis

10 tradicinių pasakų, kurių britai nebeskaito savo vaikams:

1. Snieguolė ir septyni nykštukai
2. Jonukas ir Grytutė
3. Pelenė
4. Raudonkepuraitė
5. Imbierinis žmogeliukas
6. Džekas ir pupa
7. Miegančioji gražuolė
8. Gražuolė ir pabaisa
9. Auksaplaukė ir trys lokiai
10. Nauji karaliaus drabužiai

Šaltinis: „The Telegraph“
Pagal http://www.balsas.lt/naujiena/

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ant Sau 13, 2009 11:36 pm
Aprašymas WWW
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Radau šį straipsnį ir pagalvojau, juk mūsų tautiečiai lygiai taip pat skundžiasi mūsų lietuviškų pasakų nehumaniškumu, baisumu ir t.t. Tai kaip yra iš tikrųjų, ką manote Jūs? Kilo mintis atidaryti visai atskirą skyrių pasakoms, bet ar toks reikalingas ir ar būtų kas jas perrašo ir įkelia aptarimui? Šiaip tai dar nearta šiame forume sritis, pagal mane ji verta dėmesio. Laukių kitų nuomonių ir pagelbos.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ant Sau 13, 2009 11:39 pm
Aprašymas WWW
Stebėtojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Vas 27, 2015 1:43 pm
Pranešimai: 1
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: skaitymas
UNREAD_POST Re: 10 baisiausių pasakų pagal britus 17
kaip tik domėjausi, kad pasakos vaikams sukelia visai kitokias asociacijas nei suaugusiems, ir jie tuos baisumus mato visai kitomis akimis, iš jų mokosi apie aplinkinį pasaulį. bet manau, kad būna labai jautrių vaikų, kuriems tokių pasakų geriau tikrai neskaityti...


Pen Vas 27, 2015 5:54 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: 10 baisiausių pasakų pagal britus 17
skirmux rašė:
kaip tik domėjausi, kad pasakos vaikams sukelia visai kitokias asociacijas nei suaugusiems, ir jie tuos baisumus mato visai kitomis akimis, iš jų mokosi apie aplinkinį pasaulį. bet manau, kad būna labai jautrių vaikų, kuriems tokių pasakų geriau tikrai neskaityti...

Įdomu būtų išgirsti tėvelių nuomonę, kurie gal skaitė tokias pasakas ir gali aprašyti vaikų reakcijas?

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Kov 06, 2015 3:00 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 4 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007