Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 9:34 pm



Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
 Kinija supirkinėja Europą 
Autorius Žinutė
Vartotojo avataras
UNREAD_POST Kinija supirkinėja Europą
Cituoti:
Kinija supirkinėja Europą

Pekinas sparčiai kuria Europoje savo placdarmą pigiai išpirkdamas tokių krizės nuniokotų šalių, kaip Graikija, Airija ar Ispanija, vyriausybės skolą ir strateginius aktyvus. Tačiau Kinijos ilgalaikės ambicijos neapsiriboja tik pinigų kaupimu – ji nori, kad Briuselyje jos žodis taptų svaresnis, rašo „The New York Times“.

Kinijos ministras pirmininkas Wenas Jiabao praėjusią savaitę lankėsi Atėnuose, kurių uostą Pekinas ką tik įsigijo, ir atvyko ne tuščiomis rankomis: atsivežė naujų milijardų dolerių vertės verslo pasiūlymų. „Mums pasisekė, kad mus remia mūsų draugai kinai“, - kalbėjo Graikijos ministras Haris Pamboukis. Tačiau Kinijos ambicijos kur kas didesnės. Graikija Pekinui tapo strategine atrama, bandant patekti į Europą. Kinija pradėjo nuo to, kad staigiai supirko finansinės krizės metu žemyn smukusius aktyvus, ir darosi vis svarbesnė kitų krizės sukrėstų Europos šalių partnerė.

Analitikų teigimu, ateityje Pekinas tikisi ne tik išplėsti rinką savo kompanijoms, bet ir įgyti didesnę įtaką Briuselyje ir Vokietijoje, sprendžiant strateginius ekonomikos klausimus. „Jie rodo norą įkišti savo nosį į Europos reikalus“, - teigia Carlas B. Weinbergas, vyriausiasis ekonomistas iš Jungtinių Valstijų „High Frequency Economics“. - „Tai labai gudru, be to, jie siunčia labai aiškią žinutę, kad Kinija yra jėga, su kuria reiks varžytis“.

Šią savaitę Kinija tik patvirtins šią žinią, nes Kinijos prezidentas Hu Jintao lankysis Portugalijoje ir Prancūzijoje. Europos finansinė krizė atvėrė galimybes turtingiems investuotojams, o Kinija vadovauja paradui. Ji išpirkinėja išskirtinai tik Graikijos, Ispanijos ir kitų sunkiai besiverčiančių šalių valstybės skolas, taip pat perka rytiniuose ir pietiniuose Europos pakraščiuose esančių valstybių uostus, kelius ir pramonės įmones. Airija, Vengrija ir kai kurios kitos šalys taip pat kovoja tarpusavyje, stengdamosi prisivilioti Kinijos investicijas, tikėdamosi, kad jos sukurs tūkstančius naujų darbo vietų.

delfi informacija


Šeš Lap 06, 2010 2:14 am
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Rgs 03, 2009 11:15 am
Pranešimai: 958
Šalis: Žemaitija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Telšių r. Vidmantai
mano pomėgiai: Pasaulėžiūra, Praeitis, Ateitis
UNREAD_POST Re: Kinija supirkinėja Europą
Amerikonu taktika duok tiek kiek nori, o kai jau pradeda imti atimk. Kinijos krize prasidės iškart po Lenkijos bankroto 2014 - 2015

_________________
Jei nori mokyt gyvenk taip pats.
R.V.


Tre Lap 10, 2010 1:25 am
Aprašymas
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Lap 21, 2004 9:31 pm
Pranešimai: 47
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Fotografija, muzika
UNREAD_POST Re: Kinija supirkinėja Europą
TZU rašė:
Kinijos krize prasidės iškart po Lenkijos bankroto 2014 - 2015


Ar galima plačiau apie tai?

_________________
Ir aš žinau, kad dar begales kartų aš kilsiu su saule,
Nes dar tiek pat kartų krentantis liftas žemyn mane neš...


Ket Lap 11, 2010 1:15 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 3 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007