Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Tre Bal 14, 2021 2:28 amAtsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
 GMO genetiškai modifikuota ateitis 
Autorius Žinutė
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST GMO genetiškai modifikuota ateitis
Cituoti:
ePeticija: Dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) auginimo Lietuvoje

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija
Ministrui Arūnui Kundrotui
Genetiškai modifikuotų organizmų skyriaus vedėjui Daniui Lygiui.

DĖL GENETIŠKAI MODIFIKUOTŲ ORGANIZMŲ (GMO) AUGINIMO LIETUVOJE

Kadangi Lietuvoje GMO valstybinis valdymas patikėtas Aplinkos ministerijai, kreipiamės į Jus, siekdami išreikšti savo pilietinę poziciją.
Remiantis pranešimais žiniasklaidoje, kad Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ruošiasi priimti sprendimą dėl GMO auginimo Lietuvos ūkiuose leidimo, manome, kad priimant tokį sprendimą turėtų būti būtinai atsižvelgta į Lietuvos gyventojų nuomonę. Todėl prieš priimant sprendimą dėl GMO auginimo Lietuvos ūkiuose, prašome įvykdyti gyventojų nuomonės šiuo klausimu tyrimą ir paviešinti tyrimo rezultatus.
Manydami, kad šiandien niekas negali pasakyt kokios yra GMO galimos pasėkmės ateityje aplinkai ir žmogaus sveikatai, mes, žemiau pasirašiusieji, kategoriškai pasisakome prieš tai, kad Lietuvoje būtų auginami GMO moksliniais ar kitais tikslais


Cituoti:
Indrė Kleinaitė: Pranešimas žiniasklaidai

Mieli žiniasklaidos atstovai,

noriu informuoti Jus, kad balandžio 4d. (trečiadienis) 13 val. prie LR Seimo organizuojasi visuomenės protestas prieš genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) plitimą Lietuvoje. Šis protestas yra susijęs su tą pačią dieną Seime organizuojama konferencija GMO klausimais, kurios programą rasite čia. Šiuo metu Lietuvos rinkoje jau yra produktų su GM ingredientais, taip pat Aplinkos Ministerija yra gavusi kelis prašymus leisti Lietuvos teritorijoje atlikti bandymus su GM sėklomis, todėl, jei sprendimai bus palankūs, iškyla reali grėsmė Lietuvos bioįvairovei ir ekologinių ūkių plėtrai. Čia rasite nuorodas į mano surinktą informaciją apie GMO, kuri buvo publikuota savaitraštyje „Atgimimas“ praeitais metais, ir kuri, kartu su kitais info šaltiniais, tikiuosi Jums bus naudinga, jei nuspręsite ruošti medžiagą apie GMO savo leidiniuose. –>daugiau… http://ekoblogas.wordpress.com/tag/gmo/


Cituoti:
GM maistas - panacėja ar nuodai? IId.

Puikus GoogleVideo esantis dokumentinis filmas “GM maistas: panacėja ar nuodas” pateikia kitokią GM maisto realybės pusę.

Be pavojaus žmogaus sveikatai (pagrindinai nauji alergenai maiste) GMO technologija kelia kur kas didesnę ekonominę, socialinę, ekologinę ir kultūrinę grėsmę. Ypač įspūdinga kanadiečių fermerio, rapsų (amer. canola) augintojo Percy Schmeiser istorija ir jo komentarai. Percy Schmeiser tapo tarptautiniu nepriklausomų ūkininkų pasipriešinimo GM sėklų ir cheminėms korporacijoms simboliu, kai 1998m. Monsanto jį padavė teismą, teigdama jog Schmeiseris pažeidžia jų patentus ir augina Monsanto rapsus. Iš tikrųjų ūkininko rapsų laukai buvo užteršti GM rapsų sėklomis (atspariomis Roundup herbicidui), kurios pateko iš gretimųjų laukų, ir Monsanto teigė, kad jo rapsų veislės dabar yra korporacijos nuosavybė (nes turi jų įterptą patentuotą atsparumo geną). Schmeiseris nepasidavė - jis apskundė Monsanto Kanados aukščiausiajam teismui, tačiau teismo sprendimas buvo Monsanto naudai (5 prieš 4), nors $15000 baudos jam mokėti nereikėjo. 2004-2005 m. laikotarpyje Monsanto padavė į teismą daug smulkių fermerių JAV ir Kanadoje dėl to, kad jų augalai susikryžmino su herbicidams aptspariais augalais ir reikalavo mokesčio, kadangi teigė kad ūkininkų augalai dabar yra Monsanto intelektualinė nuosavybė. Apskritai, ūkininkai, pirkdami Roundup Ready sėklas, perka naudojimo licenziją, kurioje nurodyta, kad jie turės naudoti Roundup herbicidą, negalės rinkti sėklų, kas metus turės pratęsti naudojimosi licenziją ir mokėti technologinių inovacijų mokestį - $50 už akrą/metams.

GM augalai sukelia naują taršos formą - biologinę taršą - kuri, priešingai nei kitos egzistuojančios gamtoje taršos formos, ilgainiui didėja (dėl organizmų dauginimosi). Visi Kanados rapsai jau yra užteršti GM rapsų sėklomis. Tokia situacija kelia realią grėsmę ekologinei žemdirbystei ir smulkiems ūkininkams, kandagi dėl transgeno buvimo jų produktuose, ūkininkai negali sertifikuoti ir parduoti savo derliaus.

Bet grįžkime iš Monsanto rojaus Indijoje į realybę. Kaip minėjau, daugelis ūkininkų visas savo santaupas išleido naujai Monsanto technologijai (patentuotai Bt toksiną turinčiai medvilnei) Tačiau augalų kenkėjai greit prisitaikė, derlius buvo mažesnis nei tikėtasi - ūkininkai buvo priversti parduoti savo būstus ir inkstus (!), įšaugo savižudybių skaičius.
–>žiūrėti video…
http://ekoblogas.wordpress.com/2007/02/ ... d/#more-37


Taigi, įsivaizduokite, kad jūsų tai neliečia, nesate ūkininkas. Tačiau ar tikrai neliečia? Štai turite sodybą, o šalia jūsų ūkininkas augina genetiškai modifikuotus augalus. Kur yra riba? Niekur, kadangi gamtoje nėra uždarų sienų genetiniam kryžminimuisi. Štai jūsų gėlių darželyje atsiranda kokia nors genetiškai modifikuota gėlelė. Sakysit na ir kas? O jei šalia tos gėlelės pasisodinote braškių? Kas gali garantuoti, kad taip vadinami alergenai dėl GMO nepateks ir pas jūsų braškes?
Dabar sakykim miesto žmogus, kuris neturi sodybos ar žemės. Bet ir jis kartais nuvyksta pas gimines ar pažįstamus pasisvečiuoti į gamtoje esančią sodybą, pagaliau į beveik privačią gamtą. Jokios garantijos, kad ten augusią uogą ar vaisių nepalietė GMO. TO GALI NEŽINOTI NET SAVININKAS :!:
Tai kas gi laukia mus ateityje? Genetiškai modifikuotų ĄŽUOLŲ giraitė su arbūzo dydžio gilėmis, kurias ateina paėsti dramblio dydžio šernas?
Gan komiškas filmukas su nekomiška užuomina
http://www.youtube.com/watch?v=N2ceJyNMNyo

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pir Bal 02, 2007 12:13 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 1 pranešimas ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007