Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 8:46 pm



Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
 foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų 
Autorius Žinutė
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST 
Na pagaliau prisiruošiau padaryti foto reportažą iš senovės graikams šventų vietų. Pasistengsiu ir parašyti kažką prie nuotraukų, o ateity dar daugiau papildysiu. Labai gaila tik vieno dalyko. Daugelis iš buvusių šventyklų beveik visiškai suniokotos, o kas sugriovė tai nėra didelė paslaptis – griežti ortodoksai teigiantys jog pagoniškas senovės graikų tikėjimas yra bendravimas su velniu ... o ko nespėjo sugriauti jie, pribaigė kelis šimtus metų viešpatavusi turkų imperija. Daugiau liūdnų faktų parašysiu prie konkrečių nuotraukų. Na pradžiai Atėnai:
Paveikslėlis
Žymioji Akropolio kalva. Vakarinėje jos dalyje (t.y. dešiniau esanti pusė) esančios didžiulių blokų sienos statytos dar Mikėnų periodu, tai rodo, kad ši kalva atėniečiams buvo svarbi jau nuo seniausių laikų. Vėliau buvo pastatyta pagrindinė deivės Atėnės šventykla, kuri 480 m.pr. Kr. buvo sugriauta persų, po to vėl atstatyta. Tiesa sakant visą Akropolio istoriją aprašyti reikėtų labai daug laiko, nes pastatai statyti ir perstatyti, vaikštant tai akivaizdžiai matosi iš įvairių griuvėsių liekanų. Krikščionių palikimas - ant įėjimo kolonų pilna kryžiasu ženklų, turkų palikimas – patrankų sviedinių įspaudai...Be Atėnės šventyklos kalno viršūnės komplekse yra Deivės nikės šventykla (įėjimo dešinėj), Agripos pjedestalas (įėjimo kairėj), Erechteonas ir kiti.
Paveikslėlis
Erechteonas viena iš švenčiausių ir mitiškiausių šventyklų tarp visų esančių Atėnuose. Apie ją rašo Homeras. Gaila tai, kad nuotraukoj matomos Kariatidės beveik visos netikros, tikrosios esti muziejuje anglijoje ir Atėnuose.
Paveikslėlis
Nufotogravau ir pietinę Akropolio pusę kuri mane patraukė jau vien tuo, kad artyn tos olos turistai neleidžiami. Panašu, kad joje galėjo būti šventykla pačiais seniausiais laikais. Nes jau pačioje krikščionybės pradžioje ortodoksai ten įsirengė savo šventyklą, o kaip graikijoj įprasta, krikščionys savo šventoves statė tose vietose kur buvo senovės šventvietės. Reikėtų labiau pasidomėti.
Paveikslėlis
Agora ir joje esanti Dievo Heafaisto šventykla.
Paveikslėlis
Šventyklos vidus.
Paveikslėlis
Agoroje rasta plokštelė. Tiksliai neprisimenu, bet datuojama ji daugiau kaip tūkstantis metų prieš mūsų erą, gal maždaug Mikėnų periodu ar net Kretos civilizacijos periodo.
Paveikslėlis
Dievo Ario šventyklos vieta (taip pat esanti agoroje)
Paveikslėlis
Visai netolio Ario šventyklos esantis keistas trikampis vadinamas Dievų stalu. Ten panašu buvo paliekamos aukos .
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dzeuso šventykla pukiai matoma esant ant Akropolio kalvos.
Paveikslėlis
Senosios atėniečių kapinės – Keramikos (tiksliau tai kas iš jų likę). Jas juose šventa vadinama siena, o per jas ėjo Šventasis Kelias iki pat mistiškosios Elefsinos. Seniausi kapai datuojami 2700-2000 m. Pr. m. E.
Paveikslėlis
Tradicinis antkapis. Visuose juose pavaizduotas miręs žmogus ir jį už rankos laikantieji (tin nežinau ar tie kurie laiko atsisveikina, ar tai jau išėjusieji jį pasitinka)
Paveikslėlis
Vienas iš senesnių antkapių. Jame pavaizduota rate esanti žvaigždė.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Čia vieno sarkofago raižiniai (esantys vienoje linijoje) man tiesiog paliko įspūdį tai pagalvojau įkelsiu. Matomai pavaizduota mirusiojo kelionė... paaiškinimų niekur neradau.
Iš atėnų keliamės į Sunio – Dievo poseidono šventyklą.
Vieta įstabi ant uolos besileidžiančios į jūrą krašto. Nuo ten kas vakarą matomas nuostabus saulėlydis..
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Delfai (į pačią pagrindinę šventyklą du kartus nepavykop patekti deja..)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Atėnės šventykla
Paveikslėlis
Delfų komplekso maketas


Mikėnai:
Paveikslėlis
Ratinis kapas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Laidojimo tombos iš išorės ir iš vidaus. Vidus idealus ratas stogo susmailėjimas išvedus stačią liniją būtų rato centre. Tombos viduje ideali akustika.
Mikėnų muziejuje aprašomi ryšiai su pabaltijo gyventojais, demonstruojami kapuose rastiniai gintaro vėriniai. Identiškus gintarinius ratus mačiau ir kuršių parodoje.
Paveikslėlis
Rastos rašto lentelės




Paveikslėlis
Netoli Mikėnų esančiojoje senojoje Nemėjoje stovintys dievo Dzeuso šventyklos likučiai.
Paveikslėlis
PaveikslėlisSenasis Korintas. Randama žmonių pėdsakų nuo 5000 m. pr. m. e.
Matomi Apolono šventyklos likučiai.
Paveikslėlis
Heros šventykos likučiai valdžios visiškai apleisti ir neprižiūrimi. Įsikūrusi Korintinėje įlankoje Perichoros iškišulio gale.




Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Šiaurinėje graikijoje esantis Nekromantio arba Mirusiųjų orakulų vieta. Siejama su mirties divo kultu. Datuojama nuo Mikėninio periodo. Atrasta palyginus nesenai. Toje vietoje stovėjo bažnyčia. Šventykla rasta po bažnyčios pamatais. Ši vieta ypatinga tuo, kad žmonės eidavo susitikti su mirusiais ir paprašyti jų patarimo. Prieš susitikdami su mirusiaisias turėdavo praeiti kūniško apsivalymo periodą: tam tikra dieta, meditacijos. Kai dvasininkai patvirtindavo kad žmogus jau pasirengęs leisdavo jį į požemį prie vartų į mirusiųjų pasaulį (paskutinė nuorauka).


Paveikslėlis
Paveikslėlis

Dievų buveinė Olimpas. Rašoma, kad iki šiol neatrasta pagrindinė kalno šventvietė (gali būt kad ją slepia kilometro aukštyje įsikūręs vienuolynas...)

Labai trumpai viską surašiau. Turiu knygų ir šiaip medžiagos, tad tikrai papildysiu. Beto parašysiu apie Santorinio kultūrą ir religiją.


Ant Bal 21, 2009 7:48 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Ačiū, puiki medžiaga, nuostabūs vaizdai, tikiuosi platesnių aprašymų. Noriu paprašyti ištaisyti klaidas, kurios atsirado renkant tekstą, nes kai kur man neaišku, ar toks yra žodis ar čia klaidos, tai labai svarbu tyrinėjant mūsų probaltiškas šaknis :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ant Bal 21, 2009 8:24 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
Norėjau pataisyti klaidas. Bet kažkas su ta nauja forumo aplinka matyt nutikę ir neleido niekaip paskelbti pataisyto teksto :|

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Šeš Lie 11, 2009 8:18 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
Planuoju kelionę po Kretą ir beskaitinėdama internete atradau, jog Netoli Rethymno miesto yra kalnas, kuriame yra slėnis besivadinantis NIDA (taip ir rašosi ΝΙΔΑ). ir ne šiaip sau slėnis, o jame esti ola, kurioje pasak mitologijos buvo užaugintas Dzeusas. Ši vieta buvo garbinama Mino periodu.

Įdomus pavadinimo sutapimas kaži kas nuo ko nusikopijavo :roll:

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lie 30, 2009 5:53 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
Catori rašė:
Planuoju kelionę po Kretą ir beskaitinėdama internete atradau, jog Netoli Rethymno miesto yra kalnas, kuriame yra slėnis besivadinantis NIDA (taip ir rašosi ΝΙΔΑ). ir ne šiaip sau slėnis, o jame esti ola, kurioje pasak mitologijos buvo užaugintas Dzeusas. Ši vieta buvo garbinama Mino periodu.

Įdomus pavadinimo sutapimas kaži kas nuo ko nusikopijavo :roll:

Žinau apie tai, kiek man minėjo, tai Dzeuso mirties vieta. Mano mokytojas, vienas iš amžina atilsi žynių, rado šį pavadinimą Kretoje, ieškojom tos vietos. Švyturys buvo nuvažiavusi, bet ten nepateko. Taigi, Nida yra Dangaus dievo apsireiškimo, ar tai jo atgimimo vieta. Reikia išsamios informacijos iš gidų ir nuorodų, kur aprašyta graikiškai. Reikia foto medžiagos. Kretoje kažkur dar yra daugiau panašių pavadinimų. Kiek man žinoma dar yra SARTAI. Jei ką rasi baltiško ar primenančio lietuviškus žodžius, pranešk. ieškosim sąsajų. Mano kelionė į Kreta šiemet nutrūko. Visur ta prakeikta krizė :|

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Lie 31, 2009 11:30 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
Baltas rašė:
Žinau apie tai, kiek man minėjo, tai Dzeuso mirties vieta. Mano mokytojas, vienas iš amžina atilsi žynių, rado šį pavadinimą Kretoje, ieškojom tos vietos. Švyturys buvo nuvažiavusi, bet ten nepateko. Taigi, Nida yra Dangaus dievo apsireiškimo, ar tai jo atgimimo vieta. Reikia išsamios informacijos iš gidų ir nuorodų, kur aprašyta graikiškai. Reikia foto medžiagos. Kretoje kažkur dar yra daugiau panašių pavadinimų. Kiek man žinoma dar yra SARTAI. Jei ką rasi baltiško ar primenančio lietuviškus žodžius, pranešk. ieškosim sąsajų. Mano kelionė į Kreta šiemet nutrūko. Visur ta prakeikta krizė :|



Jei važiuosi į Kretą, tai geriau be jokių kelionių agentūrų, o su kokiu draugu pažįstamu, nors kiek angliškai kalbančiu (nors Kretoj nemažai ir rusų), nes Agentūros paskui nuveža į kokį kaimą su viešbučiu, kur susisiekimo visai nėr, ir palieka :D Norint pasiekti reikšmingesnes vietas būtinai reikia automobilio ir prieš važiuojant išsistudijuoti, kas ir kaip :)


Originalas:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Beje, yra pas graikus teorijų, kad diske matomi tokie kaip liepos lapo su koteliu piešiniai - tai psilocibino grybai, kuriuos sėkmingai čionykščiai mistikai vartojo :roll:

Paveikslėlis

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Tre Rgs 23, 2009 6:27 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Kov 04, 2007 12:38 pm
Pranešimai: 124
Miestas: Vilnius
Šalis: Šalis
Miestas, gyvenvietė, kaimas: gyvenu čia
mano pomėgiai: skaityti, keliauti....
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
O kas ši būtybė su trimis aguonomis ant kepurės?

_________________
Matyti galima tik širdimi.Tai kas svarbiausia, nematoma akimis.


Tre Rgs 23, 2009 8:23 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: foto reportažas iš senovės graikams šventų vietų
Jas tiesiog vadina molio figūromis. Yra ir daugiau tokių rankas iškėlusių, tik kitoms ant galvos ne aguonos o paukščiai. Aguonos siejamos su opiumu, kuris galėjo būti vartojamas tam tikrom būsenoms sukelti. Tos figūros visos laiko iškėusios rankas į viršų, tarsi garbindamos arba laimindamos. (Čia maždaug 1200m pr. m.e.)

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Tre Rgs 23, 2009 9:46 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 8 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007