Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 1:51 pm



Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
 Džiovinti vaisiai 
Autorius Žinutė
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Džiovinti vaisiai
Paveikslėlis

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Sau 22, 2010 7:57 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Džiovinti vaisiai
Viskas su tais vaisias būtų gerai, tik pasirodo, tam kad jie išlaikytų spalvą (pvz ryškiai oranžiniai abrikosai) ir šiaip ilgiau stovėtų juos sulfitais (bet galiu ir klysti, gali būti sulfatai, na žodžiu sieros junginiai kažkokie) apdoroja.. Jautresnis organizmas nekaip į juos reaguoja.
Maksima pardavinėja ekologiškus iš italijos atvežtus džiovintus vaisius, dėl įdomumo nusipirkit abrikosų, tai nustebsit spalvą natūralią pamatę :) ( na bent jau aš nustebau :D )

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Šeš Sau 23, 2010 11:43 pm
Aprašymas
Svetys

Užsiregistravo: Ant Spa 05, 2010 10:22 pm
Pranešimai: 5
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: muzika
nerimas
fakyravimas
žolininkystė
ekologija
lietuvių liaudies muzika
UNREAD_POST Re: Džiovinti vaisiai
Džiovinti vaisiai tikras gėris šaltos žiemos vakarais norint kažko skanaus. Taip pat puikus garnyras ruošiant maistą ar pan.

Bet neapsigaukit, iš asmeninės patirties patariu, venkite džiovintų vaisių iš parduotuvės. Nes didžioji dalis jų, yra džiovinami nenatūraliai, o mirkomi cukraus koncentratuose. Dėl to, vaisiai pašalina savo vandenį ir prisisiurbia daug daug cukraus. Dėl to padidėja jų svoris (kas labai paranku prekybininkams) ir dauguma vaisių praranda savo tikrą skonį ir savybes. Pažiūrėkite į vaisius iš parduotuvės, jie sulipę ir sunkūs (kas yra blogai, nes pati ląsteliena nėra sunkį, o visą svorį sudaro vaisiuose natūraliai vanduo, o džiovintuose vaisiuose vandens turi būti ne daugiau nei 20%) bei labai saldūs. Nepalyginti naminių džiovintų obuolių ir iš parduotuvės.

Trumpas pasakojimas kaip aš tuo įsitikinau.
Kadangi auginu šinčilą. Maitindavome ją ėdalu skirtu šinčilom iš parduotuvės. Pažiūrėjau sudėtį, nusprendžiau kad daug ką galima supirkti atskirai, susmulkinti ir sumaišius naudoti kai ėdalą gyvūnėliui. Suma gavosi mažesnė, plius na ir skaniau turėjo būt.Pirmom savaitėm, viskas buvo gerai, vėliau gyvūnėlis susirgo, sulipo kailiukas, sudrėko nosytė, daug miegojo, pasidarė nerangi ir daug kitų negalavimų. Nuvažiavom į gyvūnėlių parduotuvę, papasakojom esamą padėtį. Buvau aš su mama baisiai apibartos. Tada mums ir papasakojo apie vaisius, kaip jie džiovinami šiais laikais.
Ir pasirodo kaina gyvūnų ėdalo yra didesnė nes dedami kokybiški vaisiai, nes šinčilų skrandžiai labai jautrūs. Ir vaisia ten yra daug sveikesni ir geresni nei tie kurie parduodami mums. (net juokinga)

Tad išvada, arba pirkit gyvūnų ėdalą, arba džiovinkit namie :)



Aš asmeniškai šiemet prisidžiovinau didelį maišą obuolių. Lapnosim drauge su šinčila.
Šiaip, iš mūsų vietinių vaisių manau galima džiovinti obuolius, kriaušes, slyvas, vyšnias.
Kas be ko ir riešutus :)

Tai tiek mano patirties su džiovintais vaisiais :)

_________________
Kaip Saulės vaikai, pievų laukai.


Ant Spa 12, 2010 8:17 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 3 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007