www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Žuvis PANGASIJA
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=91&t=1637
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Ket Spa 21, 2010 1:39 am ]
Pranešimo tema:  Žuvis PANGASIJA

Cituoti:
Žuvis PANGASIJA
> neseniai atsirado ant Europos prekystalių.Kaina visai prieinama.
Parduodama užšaldyta file. Eksportuojama iš Vietnamo.Dažniausiai ją vartoja keptą. Ši žuvis kilusi iš Pietų Amerikos (Peru). Ten ją augina techninėms reikmėms. Žuvų miltai iš šios žuvies naudojami gyvulių šėrimui ir trąšoms žemės ūkyje. Maistui jos ten nevartoja.
Daugelyje Šiaurės Amerikos ir Europos šalių šios žuvies neleidžiama vartoti maistui. Pasižymi dideliu kiekiu nuodų, bakterijų, sunkiųjų metalų, hormonų.
Priežastis ta, kad Mekongo upė (Vietnamas), kur daugiausiai veisiama ši žuvis, yra viena iš labiausiai užterštų planetos upių. Į Mekongą nupilamas nevalytas chemijos ir odos gamyklų vanduo, kanalizacijos nuotėkos, mineralinės trąšos iš laukų. Užšaldant žuvį naudojamas tas pats Mekongo vanduo. Žuvies augimo pagreitinimui (4 kartus) iš Kinijos atvežami hormonai, kurie įvedami į patelių kūną. Hormonų sudėtis įslaptinta. Ir nežiūrint į Europos produktus kontroliuojančių organų reikalavimus, gamintojai atsisako
pateikti šių hormonų duomenis. Dėl santykinai žemos šios žuvies kainos dažniausiai ją perka nepasiturintys gyventojų sluoksniai.
Pastebėta, kad žuvies vartojimas sukelia kepenų pažeidimą, kraujo ligas, pažeidžia žmogaus vidaus organus.
Uždraudus šią žuvį pardavinėti daugelyje Europos, Kanados, Amerikos šalių, nesąžiningi verslininkai deda ją į taip vadinamas "krabų lazdeles" ir kitus kulinarinius gaminius iš žuvies.
Perkant būtina atidžiai išstudijuoti, kas įeina į gaminį.
Aptikus panaudotą šią žuvį, rekomenduojama neįsigyti to produkto.Maisto produktų kokybę kontroliuojančios organizacijos rekomenduoja nenaudoti maistui šios žuvies ir produktų iš jos.
>
> Paskaityk ir persiųsk draugui.

Autorius:  Catori [ Ket Spa 28, 2010 4:21 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Žuvis PANGASIJA

Čia ne apie Pangasiją, bet šiaip apie žuvis.
Jei važiuosit į viduržemio jūros šalis ir nuspręsit pasimėgaut šviežios žuvies ir kitų jūros gėrybių patiekalais, žinokit, kad labai didelė tikimybė, jog valgot iš Kanados ar Indijos vandenyno šalių atvežtas žuvis.. Šiemet teko kalbėti su vietiniu žveju vienoje saloje, tai sakė, kad labai mažai žuvų viduržemio jūroj likę, ir vasarom, kai užplūsta turistai, neužtenka sugaunamų žuvų, tad paprasčiausiai jas importuojasi..

Autorius:  Baltas [ Pen Spa 29, 2010 12:04 am ]
Pranešimo tema:  Re: Žuvis PANGASIJA

Catori rašė:
Čia ne apie Pangasiją, bet šiaip apie žuvis.
Jei važiuosit į viduržemio jūros šalis ir nuspręsit pasimėgaut šviežios žuvies ir kitų jūros gėrybių patiekalais, žinokit, kad labai didelė tikimybė, jog valgot iš Kanados ar Indijos vandenyno šalių atvežtas žuvis.. Šiemet teko kalbėti su vietiniu žveju vienoje saloje, tai sakė, kad labai mažai žuvų viduržemio jūroj likę, ir vasarom, kai užplūsta turistai, neužtenka sugaunamų žuvų, tad paprasčiausiai jas importuojasi..

Ot tai naujiena :)))) Juk Nidoje tas pats, parduoda rūkytą žuvį, kurią perka Klaipėdos uoste. Pavyzdžiui gali nusipirkti rūkytą kalmarą ar skumbrę...ar tokios veisiasi pas mus? :)))
Tik pas vietinius žvejus gali tikros nusipirkti.

Autorius:  MigruojantiSraige [ Tre Lap 17, 2010 11:23 am ]
Pranešimo tema:  Re: Žuvis PANGASIJA

Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipiasi vartotojai nuogąstaudami, kad į Lietuvą įvežama pangasijų filė gali būti užteršta ar kitaip kenkianti žmonių sveikatai, ar kiekviena žuvies siunta yra tiriama? Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kaip kompetentinga maisto ir veterinarinės kontrolės institucija, informuoja, kad pangasijų, importuojamų į Europos Sąjungą iš Vietnamo, valstybinės kontrolės rezultatai nepatvirtina informacijos, platinamos viešoje erdvėje.

Šių žuvų vartojimas žmonių maistui Europos Sąjungoje neuždraustas. Šiuo metu 300 Vietnamo žuvų auginimo ir perdirbimo įmonių yra suteiktas veterinarinis patvirtinimas ir teisė įvežti žuvis bei jų produktus į Europos Sąjungos (ES) rinką. Tokių įmonių patvirtinimą atlieka ES maisto saugą kontroliuojančios institucijos, kurios šią teisę suteikia tik atlikusios patikrinimus vietose ir įvertinę riziką.

Pagal reikalavimus, nustatytus iš trečiųjų šalių įvežamiems produktams, iš Vietnamo per Lietuvos pasienio veterinarijos postus importuojamų žuvininkystės produktų kontrolę vykdo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Importo metu Lietuvos pasienio veterinarijos postuose VMVT atlieka žuvų siuntų dokumentų, fizinės atitikties, tikrinimą, kurio metu imami mėginiai laboratoriniams tyrimams. Atrinkti mėginiai pristatomi į akredituotas laboratorijas (Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo laboratorijos departamentą ar Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratoriją). Atsižvelgiant į žuvų rūšį ir apdorojimo būdus, atliekami ir mikrobiologiniai tyrimai dėl patogeninių mikroorganizmų, parazitologiniai tyrimai, cheminiai tyrimai dėl sunkiųjų metalų, histamino, lakiųjų azoto bazių, benzo(a)pireno. Kadangi šios žuvys specialiai auginamos, jos tiriamos ir dėl farmakologinių preparatų ar kitų neleistinų medžiagų liekanų, neleistinos medžiagos - malachito žaliojo.

Pagal VMVT registravimo duomenis, į Lietuvą per š. m. sausio - spalio mėn. iš trečiųjų šalių buvo importuota 881 (19 859,3 t) įvairių žuvų siunta, iš kurių 164 (4 071,8 t) buvo pangasijos iš Vietnamo. Per šį laikotarpį paimti 246 importuotų iš trečiųjų šalių įvairių žuvų siuntų mėginiai, iš kurių šešiose nustatyti parazitai. Šios siuntos į Lietuvos rinką nepateko. Vykdant įvežimo ir rinkos kontrolę, nesaugių ir nekokybiškų pangasijų nebuvo nustatyta, vartotojų skundų dėl šių žuvų saugos ir kokybės VMVT negavo.

Kiekviena ES valstybė vykdo maisto produktų kontrolę. ES veikia Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF). Nustačius nesaugų maisto produktą ar žaliavas, informacija apie tai operatyviai išplatinama visose valstybėse. RASFF sistemos duomenimis dėl importuojamos į ES rinką pangasijos buvo gauti keturi pranešimai: iš Lenkijos ir Italijos - dėl saugos reikalavimų neatitikimo, iš Čekijos - dėl antibiotiko Neomicino ir iš Lenkijos - dėl neleistinos medžiagos - žaliojo malachito buvimo. Valstybinės kontrolės duomenimis, 2010 m. į Lietuvą nesaugių pangasijų ar jų produktų įvežta nebuvo.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Autorius:  Baltas [ Tre Lap 17, 2010 10:32 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Žuvis PANGASIJA

Nusiraminot? :)

Autorius:  MigruojantiSraige [ Tre Lap 17, 2010 11:35 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Žuvis PANGASIJA

Na aš niekada nesijaudinau dėl to asmeniškai.
Žuvies nevalgau.

Bet kurie valgo, gal jiems tai aktuali informacija :) Tik pasidalinau rasta informacija :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/