Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 5:53 pm



Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
 Kiaulpienės 
Autorius Žinutė
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Kiaulpienės
Žiūrėjau laidą, kur žolinčių akademijos narys kalbėjo apie kiaulpienės šaknų gydomasias savybes.

Aš anksčiau žinojau tik apie jos teigiamą poveikį skrandžiui ir kepenims. O pasirodo, jos be viso kito dar stiprina kraują, kartu stiprina imunitetą, patariama jas duoti net vaikams (kurių imunitetas tik formuojasi) tik ne arbatų pavidale o tiesiog sausas valgyti, pamaišant su saulėgrąžų sėklom. Toks mišinukas užkandžiui naudingas ir suaugusiajam.

Beje kalbėjęs žmogus paminėjo, jog rytų medicinoje kiaulpienių šaknys esti viena iš pagrindinių profilaktinių priemonių prieš krūties vėžį.

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lap 26, 2009 4:21 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Gerai, kad priminėt, kažkada rinkdavau kiaulpienių šaknis, jas nuplovus, kaip morkas supjaustydavau plonai į pailgas riekeles ir orkaitėje sugruzdindavau, kol paruduodavo ir tapdavio trapios. Skonis kaip saldainio :) burnoje tirpsta. O iš jų darydavau kavą. Reikia sumalti malūnėliu (pagrūzdintas) ir užpilti verdančiu vandeniu. Skaniau gerti su pienu. :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 5:13 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Pvz Graikijoj kiaulpienės kiek kitokios nei Lietuvoj, bet priklauso tai pačiai giminei, kaži ar ir jų šaknis galima taip skrudinti..
Aš kadangi kiaulpienes naudoju, tai vežuos iš Lietuvos, bet labai jau brangu.. už maždaug 100 gr vaistinėje prašo 8 lt

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lap 26, 2009 9:15 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Catori rašė:
Pvz Graikijoj kiaulpienės kiek kitokios nei Lietuvoj, bet priklauso tai pačiai giminei, kaži ar ir jų šaknis galima taip skrudinti..
Aš kadangi kiaulpienes naudoju, tai vežuos iš Lietuvos, bet labai jau brangu.. už maždaug 100 gr vaistinėje prašo 8 lt

O varge, na galiu jums prirauti kiek reikia, bet kam jums taip reikia? Bandykit iš graikiškų, bet nežinau pasekmių :) Parašysit simptomus :lol:

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 10:49 pm
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Baltas rašė:
Catori rašė:
Pvz Graikijoj kiaulpienės kiek kitokios nei Lietuvoj, bet priklauso tai pačiai giminei, kaži ar ir jų šaknis galima taip skrudinti..
Aš kadangi kiaulpienes naudoju, tai vežuos iš Lietuvos, bet labai jau brangu.. už maždaug 100 gr vaistinėje prašo 8 lt

O varge, na galiu jums prirauti kiek reikia, bet kam jums taip reikia? Bandykit iš graikiškų, bet nežinau pasekmių :) Parašysit simptomus :lol:


Na homeopatas liepė gert virškinimo sistemos veiklos gerinimui, ugnies subalansavimui :) Tai pavasarį priminsiu - galėsit priraut :D dabar gal jau vėlus laikas :) :)

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Ket Lap 26, 2009 11:10 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
reik sužinot, kada jos raunamos, pažadus reiks tesėt :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ket Lap 26, 2009 11:16 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Sveiki, pienių šaknis kasti geriausia rudenį, kai pašalnoja, apvysta lapai
šaknelės dar skatina medžiagų apykaitą, , gydo egzemas, šaknų milteliai padeda sumažinti kraujyje cholesterino kiekį,
pienių sultimis galima tepti spuogus, pigmentines dėmes,
žiedus užpilu actu- kai kam tinka sąnarius gydyti
pavasarį jaunus pienių lapukus pamirkius vandeny, galima maišyti su rūgštynėmis į salotas- vitaminai :D


Pen Kov 05, 2010 7:52 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Dar iš pienių žiedų galima daryti vyną :D Esu ragavus prieš kokius 6 metus, tai jau toks apgaulingas.. saldus skanus.. o paskui, žiūrėk, jau galva ir sukas nuo vienos taurelės :D

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Šeš Kov 06, 2010 4:22 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
ar galima receptą pienių vyno?


Šeš Kov 06, 2010 6:29 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
Radau Supermama forume :

Cituoti:
As pieniu vyna darau daug metu. Mano receptas toks: vienam litrui vandens reikia pririnkti 200-250 pieniu ziedu kartu su zalia ziedo apacia, bet be koteliu. Koteliai duoda kartuma. Pvz. jei planuojate pasidaryti 10 litru vyno, tai reiks 2000-2500 pieniu ziedu. Geriausia rinkti sauleta diena ir sausus (be rasos). Ziedus uzpilti verdanciu vandeniu ir laikyti 2-3 paras, retkarciais pamaisant. Po to, tirscius isspaudziame ir ismetame. Lieka tamsios spalvos pakankamai murzinas vanduo. Si vandeni perkosiame per 4 sluoksniu marle ir supilame i stiklini buteli. Ipilame virinto ir atausinto iki 30 laipsniu vandens tiek, kad iki butelio virsaus dar liktu oro tarpas. Pvz. i 20 litru buteli galima pripilti skyscio ne daugiau kaip 18 litru, o i mazesne talpa atitinkamai. Supilame i buteli 2 kg istirpinto cukraus. Pageidautina ideti 30-50 g maistiniu aktyvuotu mieliu. Aisku geriau naudoti vyno mieles. Krastutiniu atveju galima mieliu atsisakyti is vis. Mieles aktyvuojamos taip: pasirinktas mieliu kiekis suberiamas i puoduka, uzpilamas cukrumi ir nedideliu kiekiu vynui paruosto vandenio (is butelio). Po 1-2 val mieles prades putoti, tai reiks, kad jos jau aktyvuotos. Tada supilame i buteli, suplakame. Butelis uzkemsamas ir isvedamas guminis ar kitoks vamzdelis, kurio galas panardinamas i vandeni, kad i buteli nepakliutu oras. Mazdaug po paros prasides aktyvus burbuliavimas. Jam sumazejus, mazdaug po 4-5 dienu, ipilama cukraus apie 1-1.5 kg ir kai vel beveik dings burbuliavimas (mazdaug po savaites ar ilgiau) vel prideti paskutine porcija cukraus iki 1.5 kg. Tai priklauso nuo jusu skonio. Sis etapas tesis ilgai. Kai atsiras butelio dugne nuosedu, jas butina pasalinti, atsargiai nupilant skysti. Paprastai po 2-3 menesiu vynas ima skaidreti, nuosedos nupilamos. Mazdaug rugsejo menesi vyna galima ispilstyti i mazus butelius ir sandariai uzdaryti. Vynas pradedamas naudoti lapkricio menesi. Gero apetito.


Kituose rastuose receptuose rašo dėti ir razinų ir apelsinų.. tai man jau kažkaip nelietuviškai atrodo :roll:

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Šeš Kov 06, 2010 8:52 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Kiaulpienės
laba, laba, bėkit į laukus pienių šaknų ieškoti, labai, labai laikas, nelaukite- pavėluosit :D


Pen Kov 26, 2010 8:00 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 11 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007