0

„Raganos, burtininkai, žmonės blogomis akimis“

spalio 16, 2012 Parodos, tradicijos ir papročiai

Spalio 15 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Ritos Balkutės fotografijos darbų paroda „Raganos, burtininkai, žmonės blogomis akimis“.
Rita Balkutė rengia, organizuoja ir pati dalyvauja ekspedicijose jau apie 30 metų.

Ritos Balkutės nuotr. / Ritos Balkutes darbų paroda

Jos tyrinėjimų sritis – liaudiškas žmogaus supratimas: dvasinė ir kūniška žmogaus sandara, sveikatos ir ligų samprata, ligų diagnostika, gydymo būdai bei priemonės.

Nuo 1982 metų tyrinėtoja surengė daugiau kaip 130 ekspedicijų, užrašė per 15 000 vnt. medžiagos. Ekspedicijas Rita Balkutė rengė visoje Lietuvoje, lietuvių gyvenamose teritorijose Baltarusijoje ir Lenkijoje (Lenkijos Respublikos Punsko apylinkėse, Baltarusijos Respublikos Varanavo, Apso apylinkėse).

„Ši paroda – tarsi nedidelis eskizas, galimybė savotiškai prisiliesti prie išties įdomių, tikrų mūsų tradiciją saugančių, ją puoselėjančių kaimo žmonių.

Esu pati užrašiusi ne vieną sakmę apie raganas, burtininkus ar žmones, turinčius blogas akis ir taip kenkiančius žmonės, gyvūnams, augalams, net daiktams, turėjau retą galimybę ne tik su tokiais žmonėmis susitikti, pabendrauti, bet ir juos užfiksuoti nuotraukose.

Parodoje galėsite sužinoti, kokiais maginiais veiksmais patariama apsisaugoti nuo raganų kenkimo, blogų akių poveikio ir t. t., o trumpi pačių pateikėjų pasakojimai leis prisiliesti prie gyvo žodžio tradicijos,“ – pasakoja autorė.

Paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) veiks š. m. spalio 15–19 dienomis.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:

I–IV 9–17 val.

V 9–15 val. 45 min.

Skaitykite daugiau:15min.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.