2

Kosmoso surašymas: Paukščių Take yra 50 mlrd. planetų

lapkričio 26, 2012 Astronomija

Mokslininkai atliko pirmąjį kosmoso surašymą ir suskaičiavo mūsų galaktikoje esančias planetas. Gauti rezultatai yra astronominiai – Paukščių Take yra mažiausiai 50 mlrd. planetų, rašo dienraštis „Thei Daily Mail“.

REUTERS/SCANPIX nuotr.

Beveik 500 mln. planetų yra vadinamojoje gyvybės zonoje, kuri dar yra geriau žinoma kaip „Auksaplaukė zona“. Manoma, kad šioje zonoje klimatas nėra pernelyg karštas ar pernelyg šaltas ir joje gali egzistuoti gyvybė.

Duomenys buvo gauti pasitelkus NASA „Kepler“ teleskopą. Skaičiavimai buvo atliekami tris su puse metų ir visa tai kainavo 600 mln. JAV dolerių (1,5 mlrd. litų).

Vyriausiasis mokslininkas Williamas Boruckis teigė, kad pirmaisiais metais mokslininkai suskaičiavo planetas mažame dangaus plote. „Kepler“ teleskopas užfiksuoja planetas, kuomet šios praslenka tarp Žemės ir žvaigždės, aplink kurią jos skrieja.

Iki šiol „Kepler“ teleskopas užfiksavo 1235 planetas, iš kurių 54 yra Auksaplaukėje zonoje, kur gali egzistuoti gyvybė. Pagrindinė „Kepler“ misija nėra ištirti atskirus pasaulius, tačiau suteikti mokslininkams nuojautą, kiek planetų, ypatingai tinkamų gyventi, gali egzistuoti mūsų galaktikoje.

Mokslininkai stebi vos 0,25 proc. dangaus ir vėliau ekstrapoliuoja gautus rezultatus. W. Boruckis ir jo kolegos nustatė, kad kas antra žvaigždė turi planetas, o viena žvaigždė iš 200 turi planetas gyvenamoje zonoje.

Ilgą laiką mokslininkai manė, kad Paukščių Take yra 100 mlrd. žvaigždžių, tačiau praėjusiais metais Jeilio universiteto mokslininkai nustatė, kad šis skaičius gali siekti 300 mlrd. Be to, tai yra tik mūsų galaktikos planetos, o mokslininkai teigia, kad iš viso gali egzistuoti per 100 mlrd. galaktikų.

ekonomika.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (2)

 

 1. Suskaiciavo, gal apskaičiavo? sako:

  Sakyčiau pamodeliavo. Paėmė mažą dangaus lopinėlį, jį iš tyrė, apskaičiavo, ale kiek gali (GALI) būti planetų viename dangaus lopynėjyje. Visą dangaus skliautą (na Paukščių tako plotą) padalino iš apskaičiuoto ir ištirto dangaus lopinėlio ploto ir gavo skaičių. Pasakė, kad suskaičiavo. Aritmetriškai apskaičiavo. Bet, ne vizualiai, kaip eilutę suskaičiavo.

  Suskaičiuoti yra netikslus pasakymas, nes „suskaičiuoti“ gali matomus objektus, išvardinti juos.
  Taip pat „suskaičiuoti“ reiškia – atlikti aritmetrinius veiksmus, kitaip „apskaičiuoti“.

  Reziume – fiziškai neįmanoma „suskaičiuoti“ išvardinti planetas. Apskaičiuoti galima.

  Panašiai ar kas nors galis suskaičiuoti visas Žemėje esasnčias smilteles? Fiziškai, kiekvieną įvardinti suklasifikuoti neįmanoma. Apskaičiuoti aritmetriškai APYTIKSLIAI galima.

  Kiek Lietuvoje yra tiksliai lietuvių, po surašymo net statistikos departamentas negali pasakyti.
  Čia matai – ėmė ir suskaičiavo planetas…

  • Suskaiciavo, gal apskaičiavo? sako:

   „Mokslininkai stebi vos 0,25 proc. dangaus ir vėliau ekstrapoliuoja gautus rezultatus.“

   ekstrapoliuoja – modeliuoja, tai ar suskaičiuoja, t.y. surašinėja kiekvieną egzemliorių?

   APSKAIČIAVO, o surašymo tikrai nebuvo. Beletristika…

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.