0

Sveikuoliai gaivinosi lediniu Baltijos vandeniu

vasario 17, 2013 Sveika gyvensena

Aurelija Kripaitė//15min.lt/
Masinės sveikuolių maudynės Baltijos jūroje tapo vienu iš „Palangos stintos“ šventės akcentų. Maudynėmis jūroje susiviliojo ir studentai iš Ispanijos, beveik dvi valandas paplūdimiu bėgę nuo Klaipėdos iki Palangos.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Šimtai sveikuolių džiūgavo maudydamiesi šaltoje Baltijoje.

Tūkstančiai smalsuolių ant Palangos tilto rinkosi stebėti, kaip sveiką gyvenseną propaguojantys žmonės maudosi jūroje. „Šalta į juos ir žiūrėti“, – gūžėsi šiltuose paltuose ne vienas.

Pirmieji paplūdimyje pasirodė ispanai, pagal studentų mainų programą studijuojantys Klaipėdoje. Vaikinai apie 13 val. nuo Melnragės pasileido bėgti Palangos link. Apie 15 val. jie jau buvo prie jūros ir nelaukę nieko panėrė į Baltijos bangas. Visi jie prisipažino pirmą kartą išsimaudę Baltijoje ir buvo patenkinti įspūdžiais.

Netrukus pajūriu atbėgo šimtai sveikuolių, prasimankštinę šie nusimetė rūbus ir būriu nėrė į šaltas Baltijos bangas.
„Mūsų sieloj – šiandien šventė“, – skandavo jie vienu ritmu. Šimtai vadinamųjų ruonių murkdėsi vandenyje ir džiūgavo. Dauguma sveikuolių jūroje maudėsi jau ne kartą. Svarbiausia, anot jų, – nusiteikimas ir mankšta. Į vandenį jie bėgo avėdami batelius arba bent jau kojines. Kai kurie sveikuoliai į šventę atsivežė ir savo mažąsias atžalas.

Šį savaitgalį Palangoje vyksta sveikuolių konferencija „Sveikatingumo metai – patirtys, virsmai ir idėjos“.

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.