0

Ar norėsite gyventi Norvegijoje, kai oficialiai remiama „įvairovė“

gegužės 14, 2013 Moterys ir Vyrai, Pavojus žmonijai

Vaikai turi būti ugdomi nuo mažens skatinant seksualinės orientacijos ir šeimos formų įvairovę

Norvegijos organizacija „Gėjų ir lesbiečių sveikata“, Norvegijos švietimo ir mokymo direktoratas (Švietimo ir mokslo ministerijos agentūra), Vaikų reikalų, lygybės ir socialinės įtraukties ministerija, UNICEF, Oslo universitetas, Norvegijos fotografijos žurnalas „Fritt Ord“, šiuolaikinio meno muziejus „Towner“ (Didžioji Britanija) remia vaivorykštės spalvomis šviečiantį puslapį www.gaykids.co.uk, kuris pristato 2008 m. išleistą knygą „Gay Kids – Gay People Were Young Once Too“ („Vaikai gėjai – gėjai taip pat kadaise buvo jauni“). Šios knygos pristatymui buvo surengtas vaikų gėjų paradas, o parodos bei knyga pristatomos visoje Europoje ir šiandien. Jūs galite internetu įsigyti vaikų fotografijomis iliustruotą knygą, kuri prisidės prie lygių teisių įtvirtinimo ir pozityvaus švietimo. Analogiška yra ir „Gay Kids UK – vaikystė iš naujo“. Gausiai iliustruota knyga dokumentuoja jau suaugusių lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualių asmenų vaikystę.

Tinklalapyje rasite UNICEF Norvegijos nacionalinio komiteto generalinės sekretorės Kjersti Fløgstad sveikinamąjį žodį knygai: „Štai kodėl kurti bendruomenes su kambariu už toleranciją ir įvairovę – įskaitant seksualinės orientacijos ir šeimos formų įvairovę – yra labai svarbu. Visa aprėpiančios ir tolerantiškos visuomenės pagrindas sukuriamas šių piliečių formavimosi metais. Pagal JT konvenciją dėl vaikų teisių, visi vaikai turi teisę į apsaugą, įskaitant vaikus ir paauglius, kurie įsimyli gana panašiai, tačiau šiek tiek skiriasi nuo daugumos gyventojų. Aš labai džiaugiuosi dėl projekto Gay Kids. Knyga yra labai vertingas indėlis vaikų gerovei ir auklėjimui, taip pat Norvegijos visuomenei, labai vertinančiai meilę tarp moterų ir meilę tarp vyrų.“

Šiandieną knygos „Gay Kids“ komanda didžiuojasi, kad yra rekomenduojama Norvegijos vyriausybės baltojoje knygoje (Nr. 34 (2012-2013), kurioje pateikti pasiūlymai dėl Norvegijos sveikatos politikos ateinantiems metams. Po antrašte „Lytinis švietimas mokyklose“ norvegų Švietimo ir mokymo direktoratas rekomenduoja knygą Gay Kids Norvegija – knyga („Gay Kids“: Kule svirnas som også finnes („Gay Kids“: Kieti vaikai, kurie irgi egzistuoja). Tai mokymo priemonė, skirta jauniems žmonėms, kad palengvintų kalbėtis apie buvimą gėjumi ir gali būti puiki priemonė kovojant su prietarais. „Gay Kids“ herojų vaikystė labai panaši į kitų vaikų vaikystę. Vienintelis skirtumas yra tas, kad jie negalėjo beveik nieko sužinoti apie meilę, kurią jie patyrė, kai tapo vyresni.

Tinklalapyje galite paskaityti apie platų projekto pristatymą visame pasaulyje, ambicijas įsteigti Gay Kids Šiaurės Korėjoje, gėjaus iš Afganistano prisipažinimą, apie komandos dievaitį Deividą Buvį (David Bowie) ir kitus dalykus.

http://www.e-peticija.lt/peticija/139/ne-juvenalines-justicijos-iteisinimui-lietuvoje

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.