0

ekspertai.eu/Kultūros ministerija apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos

gegužės 14, 2013 Kultūra, Renginiai, Valstybė

Vakar Kultūros ministerijos Kolegijų salėje atidaryta ekspozicija projektų, dalyvaujančių ministerijos organizuotame tarptautiniame konkurse Laisvės kovotojų atminimo įamžinimui Lukiškių aikštėje.

Natūralu, kad rengiant tokio masto tarptautinį įvykį neapsieita be nesklandumų: nors ministerija pusę darbų iš anksto atmetė (ministerija – ne guminė, viskas tilpti negali), likusieji, deja, taip pat neatitiko parodai skirtos patalpos gabaritų, todėl dalis jų buvo eksponuojama ant kėdžių.

Kultūros viceministras D. Mažintas. Nuotr. iš mazintas.lt
Kultūros viceministras D. Mažintas. Nuotr. iš mazintas.lt
Filmuotą reportažą iš šio tarptautinio įvykio ekspertai.eu paskelbs artimiausiu metu, o tuo tarpu siūlome skaitytojams kultūros viceministro Dariaus Mažinto laišką, kurį gavome grįžę iš ekspozicijos atidarymo.Štai jis:Gerbiamieji,

Siunčiu Jums išsamesnį paaiškinimą dėl Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje meninės idėjos projektų konkurso situacijos. Labai prašyčiau kitą kartą šiek tiek pagarbos vieni kitiems… Apie viską galime kalbėtis, tačiau tą galima padaryti civilizuotais būdais. Kultūros ministerija nėra visuomenės priešas, todėl ateityje tikiuosi konstruktyvaus bendradarbiavimo su ekspertai.eu.

Kultūros ministerija apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos, tačiau informuoja, jog šiuo metu vykstantis Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje meninės idėjos projektų konkursas yra projektų konkursas, o projektų konkurso eiga yra reglamentuojama LR Viešųjų pirkimų įstatymu.

Konkurso principinės sąlygos (būtini užrašai, draudimas konkurse dalyvauti asmenims pripažintiems slapta bendradarbiavusiais su buvusiomis SSRS specialiosiomis tarnybomis ir kt.) buvo suformuoti Lukiškių aikštės sutvarkymo ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir 2009 m. gruodžio 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarimo protokolu Nr. 101 perduoti Kultūros ministerijai įgyvendinti.

Rengiant konkurso sąlygas Kultūros ministras A. Gelūnas susitiko ir diskutavo su Lietuvos dailininkų sąjungos skulptorių sekcija dėl principinių konkurso sąlygų tinkamumo ir dėl konkurso procedūrų. Anoniminė konkurso procedūra buvo pasirinkta tik rekomenduojant Lietuvos skulptoriams. Taip pat rekomenduojant Lietuvos dailininkų sąjungai kultūros ministras Šarūnas Birutis pakeitė projektų vertinimo komisijos sudėtį įtraukdamas į projektų konkurso vertinimo procedūrą ekspertus skulptorius ir menotyrininkus.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr.  / Lukiškių aikštė

Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lukiškių aikštė

Kadangi Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje projektų konkursui pateikiamų darbų įgyvendinimo kainos siekia ir 12 mil. litų, manome, jog tikintis laimėti tokios apimties valstybės užsakymą yra neatsakinga neatsižvelgti į techninę konkurso užduotį ir tikėtis, kad bus vertinama tik pristatyto projekto meninė idėja nepaisant akivaizdžių neatitikimų technines konkurso specifikacijai ar procedūrinių konkurso tvarkos pažeidimų. Toks elgesys būtų neetiškas tų projektų autorių atžvilgiu, kurie įdėmiai perskaitė konkurso dokumentus ir įgyvendino visas prašomas sąlygas.

Lietuvos skulptoriai galėjo projektus rengti 7 mėnesius. Tai pakankamas laiko tarpas nuodugniai perskaityti konkurso dokumentus, kuriuose išsamiai aprašytos atrankos procedūros ir projektų atmetimo priežastys ir gauti visas reikalingas konsultacijas, todėl Kultūros ministerija apgailestauja, jog net ir suteiktus pakankamai laiko Lietuvos skulptoriams parengti projektus, didelė jų dalis pakankamo dėmesio konkurso sąlygoms neskyrė.

Pagarbiai,

Kultūros viceministras

Darius Mažintas
Papildyta interviu su skulptoriumi Giteniu Umbrasu ir akimirkomis iš tarptautinės parodos: VIDEO

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.