0

Pasaulyje ritasi vaikų atiminėjimo iš tėvų banga

gegužės 15, 2013 Moterys ir Vyrai, Pavojus žmonijai, Valstybė

„Juvenalinė justicija“ – nepilnamečių teisė.

Balandžio 9 d. parlamentarės O. Valiukevičiūtė ir R. Šalaševičiūtė Seimui pasiūlė JTO „Vaikų teisių konvencijos“ direktyvose numatytus pakeitimus. Juos ratifikavusi Lietuvos valdžia įgalios policiją ir vaikų teisių atstovus konfiskuoti vaikus iš tėvų, jei bus pažeistas Valiukevičiūtės įvardintas smurto prieš vaiką apibrėžimas:

Nuoroda: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_p?p_id=443881

Užtenka vieno pranešimo valdžios/jėgos struktūroms, pvz. dėl vaiko orumo pažeidimo ir jo tėvai, pagal R. Šalaševičiūtės pasiūlytas sankcijas, netenka savo atžalų be teismo nutaries, tik pareigūnams nutarus.

„56/1 straipsnis. Vaiko paėmimas iš tėvų ar kitų teisėtų atstovų

1. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba policija, gavusi pranešimą apie būtinumą užtikrinti ir ginti vaiko teises ir interesus (kai tėvai vengia atlikti savo pareigas auklėti vaiką, piktnaudžiauja tėvų valdžia, žiauriai elgiasi su vaiku, daro žalingą įtaką vaikui savo amoraliu elgesiu arba nesirūpina vaiku) nedelsiant vyksta į vaiko gyvenamąją ar kitą jo buvimo vietą, ir, nustačiusi piktnaudžiavimo tėvų valdžia, nesirūpinimo vaiku, žiauraus elgesio ar kt. faktą, priima sprendimą dėl vaiko paėmimo iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų. Paimant vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų surašomas sprendimas paimti vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų.

2. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba policija, paėmusi vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų, laikinai apgyvendina jį šeimoje, šeimynoje ar socialinės globos įstaigoje. Savivaldybių socialinės paramos skyriai pateikia vaiko teisių apsaugos institucijoms ir teritorinėms policijos įstaigoms institucijų, galinčių visą parą priimti vaiką, paimtą iš tėvų ar kitų teisėtų atstovų, sąrašą.“

Nuoroda: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=443938

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/934604_650300141652199_643645907_n.jpg

Ne! Siūlomoms vaiko teisių įstatymo pataisoms


© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.