0

Mažoji vėjo energetika ir jos galimybės

gruodžio 10, 2010 Be kategorijos

Straipsnį siūlo sarmatas.lt

Valdas Stokna.

Norėčiau išdėstyti mintis apie mažąsias vėjo jėgaines, apie jų galimybes Lietuvoje, apie jėgainių tipus, pajungimo schemas. Keliais žodžiais užsiminti apie aerodinamiką, generatorius, inverterius ir akumuliatorius . Paminėčiau taip pat nuo ko reikia pradėti norint pačiam pasigaminti panašų įrengimą. Ką reikėtų žinoti norint tiesiog nusipirkti, į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį, kad nebūtų nusivylimo, ką tiesiog gaudo kontroliuojama spauda ir kariauja informacinį karą prieš vėjo jėgaines.

Apie mažąją vėjo energetiką, apie mini vėjo jėgaines pas mus informacijos beveik nėra, spaudoje vos keletas straipsnių . Tema tiesiog nutylima. Mažas vėjo jėgaines galima statyti ir naudoti gana plačiai, taip ženkliai sumažinant sąskaitas už elektros energiją. Tikrai galima ant daugelio nuosavų namų, ar kolektyvinių sodų namelių stogų pasistatyti panašius įrenginius, o sodybose, kur galima išlaikyti protingą bei optimalų atstumą iki gyvenamų pastatų, galima statyti ir vidutinės galios įrenginius.

Valstybės pozicija šiuo klausimu visiškai nesuprantama – tai iki 10m.ribojamas aukštis , kai tik nuo tokio aukščio reikėtų statyti jėgainę – iš vienos pusės sako – vystykime alternatyvią energetiką, iš kitos pusės biurokratai, tiesa jau su išlyga iki 14 m., bet su biurokratinėmis kliūtimis.

Aukštesnei reikalingas statybų leidimas, poveikio aplinkai vertinimas, detalieji planai ir atšoka fantazija, o jeigu dar yra noras jungti į tinklus, techninės sąlygos, kurių VST, ar RST visai nenori duoti, tas sąlygas galima išplėšti tiktai teisminiu keliu ir tik su advokatais. Nesuprantu ką turėjo omenyje prezidentė sakydama – ne atominę statykite, o vystykite alternatyvią energetiką.

Tęsinys ir brėžiniai sarmatai.lt

© 2010, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.