0

Pasaulio rekordas Rūtai Meilutytei vertingesnis už aukso medalį

liepos 31, 2013 Sportas

Nepaprastą talentą ir įspūdingą sportinę formą demonstruojanti lietuvė pirmadienį ir antradienį laimėjo tris plaukimus (moterų 50 m krūtine atrankos, pusfinalio ir finalo varžybas), pagerino Europos ir pasaulio rekordą bei geriausių planetos pirmenybių rezultatą, iškovojo aukso medalį ir iš viso susižėrė jau daugiau nei 100 tūkst. Lt. O juk dalyvavo dar tik vienoje iš keturių planuojamų rungčių.

R. Meilutytė iš Barselonos grįš kaip pasaulio čempionė.  Foto AP

R. Meilutytė iš Barselonos grįš kaip pasaulio čempionė. Foto AP

Beje, lietuvei antradienį finale itin nedaug trūko iki dar karto pagerinto, tik šį sykį jau jai pačiai priklausiusio rekordo – ji 100 m nuotolyje užtruko vos 0,07 sek. daugiau (1:04.42 min.) nei pusfinalyje.

R. Meilutytė Barselonoje startuos dar trijose rungtyse – 50 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi. Jei pastarosiose dviejose ji teigia jokių ypatingų tikslų sau nekelianti, tai 50 m plaukime krūtine yra laikoma pagrindine favorite.

Varžovės R. Meilutytei pavydi kojų

R. Meilutytės persvara Barselonoje kol kas – daugiau nei įtikinama. Ji trijuose 100 m plaukimuose krūtine visas savo varžoves pralenkė beveik 1 sekunde. Tokioje trumpoje distancijoje tai – milžiniškas atotrūkis.

Taigi nenuostabu, kad po finišo lietuvei pagyrų negailėjo ne tik viso pasaulio žiniasklaida (rusų spauda savo antraštes net surimavo: „Rūta – „krūta“), bet ir jos oponentės.

Bene atviriausia buvo finale 0,6 sek. R. Meilutytei pralaimėjusi ir antra vietą užėmusi rusė Julija Jefimova.

„Aš ją būtinai kada nors aplenksiu. Esu šiek tiek nusivylusi, nes finale labai stengiausi ir kovojau iki pat finišo, tikėjausi Rūtą aplenkti, tikėjau tuo. Padariau viską, ką galėjau – pagerinau savo laiką. Treneris sakė, kad jei taip plauksiu ir 200 m ilgio distancijoje, viskas bus nuostabu.

Štai jeigu aš turėčiau tokias pat kojas (kaip R. Meilutytė – DELFI)! Tikrai visas aplenkčiau. Jos kojos – geros, tvirtos. Dydis – didesnis nei 40-tas. Ji apskritai yra puikiai sudėta mergina. Jei aš būčiau tokia, mano grybšnis irgi būtų du kartus galingesnis“, – rusų žurnalistams pusiau juokais, pusiau rimtai pasakojo J. Jefimova.

Tuo metu 1,1 sek. nuo R. Meilutytės atsilikusi ir bronza besitenkinusi Jessica Hardy gyrė lietuvės charakterį.

„Rūta – puiki varžovė. Ji – puikus sportininkės pavyzdys, nes yra miela, natūrali ir neįtikėtinai profesionali“, – gerų žodžių lietuvei tarė J. Hardy.

Vokiečių žiniasklaida: „R. Meilutytės rezultatai – įtartini“

Po įspūdingos Rūtos Meilutytės pergalės plaukimo čempionate Barselonoje viso pasaulio žiniasklaidoje pasipylė pagyros mūsų sportininkei. Tiesa, ne visi noriai susitaiko su mintimi, kad šešiolikmetė iš Lietuvos eilinį kartą nušluostė nosis garsioms ir patyrusioms pasaulio plaukikėms ir tapo pasaulio čempione 100 m krūtine rungtyje.

„Frankfurter Rundschau“ net pačiame straipsnio pavadinime Rūtą vadina ne auksine žuvele ar bent jau neutraliai skambančia metafora, o „įtariamąja dopingu“. Jos pasiekti rezultatai vokiečiams pasirodė įtartini.

„Jeigu paieškoje įvesite jos pavardę, pirmiausia paieškos sistema pasiūlys papildomą terminą „dopingas“, – rašo vokiečių portalas.

Įtartina, esą, ir tai, kad į olimpiadą ji pateko anksčiau nedalyvavusi nei Europos, nei pasaulio čempionatuose. Per keturis mėnesius ji pagerino savo asmeninį laiką dviem sekundėmis – tai vokiečiams atrodo pernelyg spartus tobulėjimas.

„Tai – įtartini skaičiai. Bet tik ne Lietuvoje. Ten R. Meilutytė yra tautos didvyrė, gimtinėje jos vardu net pavadintas kokteilis – „Rūta“, – žinias apie Lietuvą demonstruoja vokiečiai, pabrėždami, kad Lietuvoje dievinama R. Meilutytė gyvena ir treniruojasi Didžiojoje Britanijoje, Plimute.

Portalas cituoja R. Meilutytės trenerį Joną Ruddą, vadinantį Rūtą „mūsų įvaikinta brite“. „Ji labai talentinga ir sunkiai dirba“, – sako J. Ruddas. Jo manymu, būtent dėl šių savybių R. Meilutytė pasaulį nustebins dar ne kartą.

Šis Vokietijos žiniasklaidos tonas panašus į tą, kurį žiniasklaidoje vokiečiai pateikė ir po įspūdingo R. Meilutytės žygio praėjusių metų vasarą vykusioje Londono olimpiadoje.

Vos spėjus plaukimo sensacijai pasidabinti olimpiniu auksu, būtent žurnalistai iš Vokietijos ragino nepulti į euforiją ir palaukti R. Meilutytės apsilankymo pas dopingo kontrolierius. Tačiau jų metami šešėliai greitai buvo išsklaidyti.

Pagal delfi ir lrytas.lt medžiagą

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.