0

Lietuva – Kroatija 77:62, sidabras jau mūsų!

rugsėjo 20, 2013 Sportas

Donatas Urbonas, Tautvydas Mikalajūnas..

Galingai, užtikrintai, solidžiai. Šie apibūdinimai pirmajame Europos čempionato etape Lietuvos rinktinei buvo svetimi, tačiau lėtai įsibėgėjęs Jono Kazlausko vairuojamas garvežys, pasirodo, vėliau tapo nesustabdomas.

zalgirio sidabras

AP nuotr

Maksimaliu greičiu šis garvežys važiavo ir Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje su Kroatija. Iš pradžių jam įsibėgėti padėjo 17 taškų per pusantro kėlinio pelnęs Linas Kleiza. Jį po pertraukos pavadavo Jonas Mačiulis, prie kurio pelnytų taškų statistikos taip pat greitai įsižiebė skaičiai 17. Galiausiai vairą perėmė Slovėnijoje iki vieno nutildęs Mantas Kalnietis.

Lietuvos rinktinė Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17) įtikinamai parklupdė ambicingąją Kroatijos ekipą ir po dešimties metų pertraukos atsidūrė finale. Tai mūsiškiams garantavo mažų mažiausiai sidabrinius apdovanojimus.

Tačiau finale visi nori pasidabinti ne sidabru. Dėl aukso medalių lietuviai sekmadienį finale susigrums su Ispanija arba Prancūzija.

Statistika

Lietuva: J.Mačiulis 23, L.Kleiza 22 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 18, J.Valančiūnas 6 (5 blk.), R.Javtokas 4, D.Lavrinovičius ir R.Seibutis po 2.

Kroatija: B.Bogdanovičius 15, K.Simonas 9, L.Žoričius 8, A.Tomičius 7.

Lietuva – Kroatija 77:62

Dvitaškiai: 43,9 proc. (18/41) – 44,4 proc. (20/45)

Tritaškiai: 39,1 proc. (9/23) – 15 proc. (3/20)

Baudos: 77,8 proc. (14/18) – 65 proc. (13/20)

Atkovoti kamuoliai: 38 – 43

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 12

Perimti kamuoliai: 5 – 4

Blokuoti metimai: 6 – 3

Klaidos: 10 – 13

Pražangos: 21 – 19

Spurtas. J.Kazlausko kariauna fantastiškai pradėjo trečią kėlinį. Pirmąją 7,5 minučių atkarpą lietuviai laimėjo net 18:3. Kroatai lietuvių gynybos žabangose atrodė tiesiog beviltiškai. Per trečią kėlinį priešininkai tepajėgė įmesti 8 taškus.

Lyderis2. Lietuvos rinktinės puolimas laikėsi ir ant kitų tvirtų pečių iš Kauno. J.Mačiulis per pirmuosius du kėlinius surinko 8 taškus, o vien trečiajame pelnė 11 – tritaškiais, dvitaškiais su pražanga, dėjimais jis gniuždė kroatų gynybą ir su komandos draugais spurtu 18:3 pasiuntė varžovus į nokdauną (58:40).

Lyderis. Pirmasis kėlinys buvo L.Kleizos rankose. Lietuvos rinktinės puolėjas per pirmąsias 10 minučių surinko 12 taškų ir atkovojo 3 kamuolius. Vien ko vertas jo dėjimas su pražanga įpusėjus kėliniui. Per antrąjį kėlinį L.Kleiza pridėjo dar penkis taškus.

Penketas. Rungtynėms J.Kazlauskas pasirinko tokį penketą – M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, L.Kleiza ir D.Lavrinovičius.

Sirgaliai. Tribūnose akivaizdų pranašumą turi Kroatijos rinktinė. Šios aistruoliams Slovėnijos sostinė – ranka pasiekiama. Nuo Kroatijos sostinės Zagrebo iki Liublianos – vos 116 kilometrų. Juos įveikė ir į „Stožice“ areną atvyko apie 8 tūkst. sirgalių. Lietuvos rinktinės palaikymo kuopoje – apie 500 aistruolių.

Jubiliejus. Prieš savaitę „Žalgirio“ arenoje minėjome Lietuvos krepšininkų triumfo 2003 metų Europos čempionate dešimtmetį. Simboliška, jei mūsiškiai vėl pasidabintu auksu po dešimties metų. Teoriškai, Lietuva turi 25 procentų tikimybę tai padaryti – beliko tik pusfinalyje nugalėti Kroatiją ir finale susidoroti su prancūzais arba ispanais.

Kerštas. Paskutinį kartą Kroatijos rinktinė pusfinalyje žaidė prieš 18 metų. Būtent 1995 metais pusfinalyje ji susitiko su Lietuva. Tą kartą Arvydo Sabonio ir Šarūno Marčiulionio vedami lietuviai pranoko varžovus ir pateko į finalą. Tuo metu Kroatijos krepšinis po to pralaimėjimo neatsigavo. Taip toli, kaip dabartinė Jasmino Repešos komanda, per beveik du dešimtmečius nenužygiavo nė vienas kroatų dvyliktukas.

Gimtadienis. Lietuvos puolėjas Donatas Motiejūnas mačo dieną švenčia 23-ąjį gimtadienį. Be abejo, geriausia dovana „Houston Rockets“ puolėjui – pergalė Europos čempionato pusfinalyje.