0

Kinai jau plečia savo žemę, o mes vis dar svarstom

rugsėjo 27, 2013 Pasaulyje, Valstybė, Žemės ūkis

Pasklido žiniasklaidoje nauja žinia, kad Ukraina neseniai pasirašė susitarimą su Kinija išnuomoti tris milijonus hektarų Ukrainos žemės 50 metų! Palyginimui 3 milijonų hektarų žemės plotas prilygsta Belgijos šaliai, Amerikos Masačusetso valstijai arba pusei Lietuvos teritorijos! O tai reiškia , kad Rytų Europos valstybės atiduoda 5 procentus viso žemės ploto, arba 9 procentus savo žemės ūkio paskirties žemės naudmenų ir produkcijos augančiam gyventojų skaičiui Kinijoje.

traktorius

Sutartis buvo sudaryta dėl to, kad Ukraina pernai atšaukto draudimo dėl žemės pirkimo užsieniečiams pagrindu. Laikantis susitarimo, kurį pasirašė Kinijos žemės ūkio bendrovės Xinjiang Production and Construction Corps (XPCC) ir Ukrainos KSG Agro protokolas numato bendradarbiavimą tarp dviejų bendrovių nuomojamoje teritorijoje. Pagal protokolo susitarimą dėl šių lauko žemių Dniepropetrovsko regione, kinai planuoja įdiegti drėkinimo sistemas. Pagal projektą kviečių sėja prasideda  100 000 ha plote, o vėliau tęsis ir plėsis į likusį sutarties plotą. Toks nuomos plotas primena kolonializmo laikus.

Kai kurie analitikai baiminasi, kad Ukrainos ir Kinijos susitarimas atveria kelią Kinijai užgrobti visas žemės ūkio paskirties žemes šalyje. Tas pats susirūpinimas dėl maisto saugos privertė Filipinų vyriausybę blokuoti kinų investicijas. Mozambikas trukdo atvykti Kinijos ūkininkams, kurie gali išstumti vietinius.

Kiti teigia, kad šis projektas suteikia galimybę sustiprinti Ukrainos maisto eksportą. Nuo Sovietų Sąjungos žlugimo, šalis neskubėjo užbaigti pilno privatizavimo ir išplėtoti savo žemės ūkio sektoriaus.

Žinant, kad kai kurie Lietuvos seimo nariai neišdrįso net pasveikinti Tibeto dvasinio lyderio jo šventenybės Dalai Lamos ir slėpėsi savo užkaboriuose, kyla klausimas ko Lietuva bijo? Jei bijoma net savo šalyje Kinų reakcijos, tai kas bus, kai pas mus jie išsinuomos ar dar blogiau, nusipirks Lietuvos žemes?

Šis Ukrainos atvejis yra rimtas įspėjimas mums visiems, kad savo žemę reikia dirbti, puoselėti ir saugoti, o ne imti išmokas, kad jos nedirbtume ir pusvelčiui parduotume.

Medžiaga panaudota iš ua-slovo.net,yoki.ru

Lietuvoje nerimsta aistros dėl žemės

„Mes buriamės tam, kad išliktume. Kad būtume savarankiška lietuvių bendruomenė bebaigiančiame sukvailėti pasaulyje. Kad tolesniems amžiams išsaugotume jau visai mažą žemės lopinėlį, kurį lemtis ar dievai skyrė mūsų tautai gyventi. Mes privalome turėti patirtimi grindžiamą ūkį, kuris maitina, šildo ir pagirdo žmones. Tada sieksime lavintis, puoselėsime savo tradicijas, kalbą ir visa, ką apima kultūros supratimas. Tik tuomet žinosime, kuo esame ir kuo būsime. O darni lietuviška šeima visada gaivins tautą vienybę gerbiančiais sūnumis ir dukromis. Toks mūsų gyvenimo žiedas siūlomas nuolat veiksiančios referendumo grupės nariams, kurie atstatys tikrąją tiesą nuolat paklausdami Lietuvos žmonių nuomonės apie bet kurios valdžios priimamus sprendimus. Mes privalome saugoti savo kraštą, kad jame gyventi galėtų ne tik vienadienės naudos siekiantys gobšuoliai, bet ir milijonai nuoširdžiai besidarbuojančių piliečių. Mes budėsime visą laiką ir dirbsime tiek, kiek reikės. Kas to nori, testoja šalia! “ Taip rašo Pranciškus Alfredas Šliužas, kviesdamas tautiečius į referendumą.

http://www.youtube.com/watch?v=vzekp0nimr8

http://www.youtube.com/watch?v=wQAJs2APN5k

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.