0

Pirma ciklo „Vilniaus netektys: fotografija atskleidžia istoriją“ paskaita

sausio 29, 2014 Architektūra, Paminklai, Renginiai

Penkių paskaitų cikle siekiama aptarti 50 temų, pristatančių istorinius, religinius ir kitus paminklinius Vilniaus objektus. Paskaitose bus kalbama apie tai, kas buvo, bet dabar jau yra pranykę arba neatpažįstamai pasikeitę. Kiekvienos paskaitos metu bus pristatoma apie 150 fotografijų, o, nesant konkrečių objektų tam tikro laikotarpio fotografijų, bus pasitelkiamos senosios graviūros, piešiniai, akvarelės ir kita istorinė ikonografija. Paskaitų metu pristatoma ir mažai žinoma arba visai nauja informacija: istoriniai faktai, dokumentai, legendos, pasakojimai.
Pirmoje paskaitoje bus kalbama apie Gedimino pilies kalną, Radvilų rūmus, 1931 m. potvynį ir Vilniaus katedros Karališkąją kriptą, Katedros aikštę, carinės Rusijos laikų paminklus, nugriautas bažnyčias, koplytėles bei Tymo kvartalą.

Paskaitas skaitys Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, žymus fotografijos istorijos tyrinėtojas, buvęs ilgametis Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, garsiausias lietuvių fotografas peizažistas Stanislovas Žvirgždas.

2014 m. vasario 1 d., šeštadienis, 14.00–15.00 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

Kultūros renginys nemokamas.

valdovurumai.lt

Vilniaus miesto gynybinės sienos Rūdninkų vartai buvo vienas stipriausių miesto fortifikacijų elementų.

Vilniaus miesto gynybinės sienos Rūdninkų vartai buvo vienas stipriausių miesto fortifikacijų elementų.

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.